Skocz do zawartości

AMD RYZEN 7 3700X - Wraith Prism vs Dark Rock Advance C1


Recommended Posts

Cześć

 

Przy zakupie nowej platformy dość mocno przekroczyłem budżet dlatego proszę o wsparcie przy doborze chłodzenia bo za ostatnie pieniądze jakie zostały kupiłem pastę termo-przewodzącą ;)

 

Procesor: AMD Ryzen 7 3700X

Płyta: MSI X570-A PRO

 

Mam swój stary poczciwy cooler Dark Rock Advance C1 który chłodził dzielnie moją i5-4690K przez ostatnie 4 lata.

 

Zestaw montażowy tego coolera pod AM4 to koszt 21 zł 

 

W waszej ocenie z tym chłodzeniem uzyskam niższe temperatury i kulturę pracy od Boxowego Wraith Prism ?

 

Dodatkowo nie jestem zwolennikiem RGB więc ta funkcjonalność w Wraith Prism jest mi zbędna.

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

 

 

W waszej ocenie z tym chłodzeniem uzyskam niższe temperatury i kulturę pracy od Boxowego Wraith Prism ?

 

zdecydowanie...

 

Dodatkowo nie jestem zwolennikiem RGB więc ta funkcjonalność w Wraith Prism jest mi zbędna.

 

i chwała Ci za to... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Robisz zwrot mobo i kupujesz MSI B450 Tomahawk. Zostaje Ci kopa siana wiec zeby nie przeplacac bierzesz Fortisa.

Dziekuje, dobranoc.

Mobo Zakupione w promocji MSI

 

Koszt: 735 PLN

 

Gratis: 16GB HyperX  DDR4 Predator Rgb 3200 CL16 

 

Msi potwierdziło juz ze wyśla mi RAM do 30 dni od zakupu płyty (tak bym nie mógł skorzystać ze zwrotu)

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy przypadkiem nie ma w Msi B450 Tomahawk problem z alokacja biosu.pod nowe ryski ? Bo gdzies czytalem ze sa problemy i nie moga sobie poradzic. Podobno zamiast 32 kb pamieci dali na bios tylko 16, dlatego wydaja rewizje B450 z dopiskiem Max

 

Tak ale to nie znaczy, że normalne wersje nie obsługują 3gen, bios jest wizualnie okrojony i nie ma paru funkcji.. 

Nie ma co się oszukiwać MSI dało tyłka, cieli koszty produkcji - a dobrze wiedzieli przecież że AMD obiecało wsparcie do 2020.

Link to post
Share on other sites

@up W czym problem? Że mając wsparcie 3 gen wytną wsparcie Athlona czy 1 gen? Taki problem to nie problem

 

"This BIOS does not support below Bristol Ridge CPU due to BIOS rom size limitation:

Athlon x4 970/950/940, A12-9800/9800E, A10-9700/9700E, A8-9600, A6-9550/9500/9500E"

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites

 

Nie polecamy zakupu msi B450 bez dopisku Max pod nowe ryzeny :)
A jak ktoś chciałby kupić ryzen 3600 i do tego jakaś płytę wtym tyg, to co powinien zrobić?Myślałem o B450 Tomahawk lub tańszym o kilkadziesiąt złotych Gaming Plus.Co zatem radzicie?
Link to post
Share on other sites

 

 

A to nie mogą wydać kilku BIOSów? W sensie pod każdą generację (albo dwie) inny i zachować przy tym pełną funkcjonalność

 

pewnie, że mogliby... ale w takim wypadku sprawę ratuje tylko BIOS flashback o ile płyta taki posiada i wszystko pójdzie ok, bo jak nie to zaczyna się kombinatoryka.

Link to post
Share on other sites

Czy Flashback Biosu może czy musi być robiony bez procesora i pamięci?

 

Składając kompa wykupuję opcje złożenia i instalacji systemu. Czy skoro bios musi być zaktualizowany, aby ryzen 3000 wogole ruszył, to czy muszę wykupywać dodatkowo za bodajże 28 zł update biosu, aby mieć komplet gotowy do użytku (morele.net)?

 

Pierwsze pytanie jest w kontekście przyszłościowych updatow już w zaciszu domowym...

Dzięki za rozwianie wątpliwości...

 

Edytowane przez Skylaker
Link to post
Share on other sites

 

 

Składając kompa wykupuję opcje złożenia i instalacji systemu.
 

 

Skoro tak to niech morele.net się martwi jak Ci ten procek tam zamontować. Ma być zamontowany... nie martw się poradzą sobie ja bym im tam już tych 28zł za 2 min pracy nie pchał do kieszeni.


Flashback na tomahawku umożliwia upgrade bez CPU

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...