Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

w listopadzie mam zamiar wymienić telefon i stoję przed dylematami.

 

Obecnie mam Huaweia P8 Lite, wcześniej też miałem jakiegoś Huaweia. Problem z nimi jest taki, że po dwóch latach niesamowicie mulą - otwarcie appki czasami zajmuje wieki, przełączanie się między aplikacjami to już w ogóle hardkor (przełączanie między ekranami, nawet po zresetowaniu go do ustawień fabrycznych nie pomaga). Nie ukrywajmy też, że to telefony za 800 PLN.

 

Tym razem na telefon chciałbym wydać od 1500 do 2000 PLN. Ogólnie nie potrzebuję jakichś super funkcjonalności - jestem użytkownikiem, który potrzebuje:

 

1. Messengera

2. Przeglądarki do Internetu

3. Dostępu do Dysku Google

4. Gmaila

5. Budzika

6. Facebooka

7. LinkedIna

8. 9Gaga ;P

9. Kalendarza

10. Notatnika

11. Google Keepa

12. Appek typu Jak dojadę, Mój Tauron etc. etc.

 

Nie potrzebuję super zdjęć i nie gram w gry. Za to chcę urządzenia, które w takiej cenie nie będzie do wymiany po dwóch latach z uwagi na to, że nie dźwiga podstawowych appek i spada komfort korzystania.

 

I tutaj moje pytanie: czy w ogóle są urządzenia na rynku, które mają dłuższą żywotność? Czy to dopada każdy telefon i nieważne czy wezmę ten za 800 PLN czy ten za 2000 PLN, to po dwóch latach zaczną umierać?

 

Zastanawiałem się, czy nie przerzucić się na Jabłuszko. Jeśli tak, to jaki model doradzacie - 6s czy już 7?

 

Jeśli nie iPhone'a to może Samsung? W takim wypadku, który model?

 

No mam pewne dylematy i proszę Was o pomoc. :)

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Jeśli iphone to moim zdaniem nie warto brać na dwa lata nic starszego niż iphone X ewentualnie XR ale przekraczasz wtedy budżet i jakiś czas dwa trzy tygodnie podenerwujesz się mając przyzwyczajenia z androida na ioesie. Ale po tym czasie albo pokochasz ios albo go znienawidzisz 

Mam 6S obok daily phone czyli s10+ i muszę powiedzieć że poczciwy staruszek 6s działa ładnie płynnie po tych latach ale jego bateria to koszmar, obsługa i funkcjonalność przy telefonach ze średniej półki współczesnej też już pozostawia wiele do życzenia.

 

za 2000zł jeśli nie wykluczasz telefonów z drugiej ręki również nowych:

 

Samsung s9 

Samsung s9+ czasem idzie kupić za 2000zł zwykle 2200zł

Note 9 używany

Huawei P30

Mate 20 Pro stówkę dwie trzeba jeszcze dozbierać

Google Pixel 3a kupiony w Niemczech bo polska cena chyba w x-com to kpina

one Plus 6t / 7 z dopłatą

Ogólna zasada brać tel. flagowy nawet zeszłoroczny lub z czystym androidem jak w przypadku Pixel 3a, to posłuży jeszcze przez dwa trzy cztery lata.

 

a ios hmm 

jeśli nie przeszkadza Ci bardzo już archaiczny wygląd szczególnie mając na myśli zagospodarowanie przedniej części obudowy to iphone 8 będzie najlepszym wyborem ale nie kombinowana nówka to koszt lekko powyżej 2000zł

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Nie zaufam telefonom z drugiej ręki. Interesowałoby mnie coś nowego.

 

A iPhone 7? Czy takiego to się nie opłaca?

 

Z jednej strony ciągnie mnie do iOSa, bo jestem po prostu ciekawy.

 

Cytując klasyka: "Nie mogę całe życie wpi&^%$#ać sushi." :)
 

Jeśli iphone to moim zdaniem nie warto brać na dwa lata nic starszego niż iphone X ewentualnie XR ale przekraczasz wtedy budżet i jakiś czas dwa trzy tygodnie podenerwujesz się mając przyzwyczajenia z androida na ioesie. Ale po tym czasie albo pokochasz ios albo go znienawidzisz 

Mam 6S obok daily phone czyli s10+ i muszę powiedzieć że poczciwy staruszek 6s działa ładnie płynnie po tych latach ale jego bateria to koszmar, obsługa i funkcjonalność przy telefonach ze średniej półki współczesnej też już pozostawia wiele do życzenia.

 

za 2000zł jeśli nie wykluczasz telefonów z drugiej ręki również nowych:

 

Samsung s9 

Samsung s9+ czasem idzie kupić za 2000zł zwykle 2200zł

Note 9 używany

Huawei P30

Mate 20 Pro stówkę dwie trzeba jeszcze dozbierać

Google Pixel 3a kupiony w Niemczech bo polska cena chyba w x-com to kpina

one Plus 6t / 7 z dopłatą

Ogólna zasada brać tel. flagowy nawet zeszłoroczny lub z czystym androidem jak w przypadku Pixel 3a, to posłuży jeszcze przez dwa trzy cztery lata.

 

a ios hmm 

jeśli nie przeszkadza Ci bardzo już archaiczny wygląd szczególnie mając na myśli zagospodarowanie przedniej części obudowy to iphone 8 będzie najlepszym wyborem ale nie kombinowana nówka to koszt lekko powyżej 2000zł

Edytowane przez Apocojatu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...