Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zasilanie karty graficznej

zasilanie karta graficzna

Najlepsza odpowiedź pendzel_3, 13 czerwiec 2019 - 08:24

Dobra bo widzę że niezły burdel się zrobił w tym wątku a autor wie mnie niż zanim go założył.

Co masz na myśli? Jak są dwa kable 6+2 to wpinam czy nie? Wypinam diody czerwone Wpięte diody białe. A jak mają być?

To nie jest takie oczywiste, starsze zasilacze miały podzielone zasilanie +12V na osobne linie, ten akurat ma dwie.

Jeśli podepniesz prądożerną kartę pod słabą linie +12V to w najlepszym wypadku to nie wystartuje a w najgorszym pożegnasz się ze sprzętem.

Do Autora:

https://obrazki.elek..._1521033379.jpg

Twój zasilacz ma dwie linie, ale które wspólnie dają 45A, prawdopodobnie obydwie wtyczki zasilające PCI-E wychodzą z jednej z nich (nie mam pewności bo nigdzie nie mogę znaleźć na szybko schematu). Zasadniczą obojętnym jest czy zasilisz akurat tą kartę dwoma wtyczkami z jednego przewodu czy dwoma osobnymi przewodami - ja jednak sugeruję to drugie rozwiązanie ponieważ w ten sposób rozłożysz lepiej obciążenie na przewodach.

Pozakonkursową sprawą pozostaje budowa +12V twojego zasilacza - dane na tabliczce znamionowej.

Jako max. obciążenie pojedynczej linii BQ podaje 30A(360W) natomiast jako max. obciążenie całkowite +12V już tylko 45A(540W). 

Co nie zmienia faktu że zasilacz ten powinien spokojnie dać sobie spokojnie radę.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 sznib

sznib
  • buzujolidrinker

• 803 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 14:08

Własnie dlatego lepiej użyć dwóch przewodów zamiast jednego jeśli jest taka opcja.

Może przy prądożernej karcie. Jeżeli pobór mocy nie jest za wysoki nie ma żadnej różnicy. Tylko jak bardzo prądożerna karta to być musi? GTX 2080Ti, który ciągnie 280W przy obciążeniu jak widać daje radę zasilany z jednej wiązki.

• 0

i7 3770@4.3Ghz*Asrock Z77 Pro4*16GB Adata XPG*Gigabyte GTX1060 6GB*Toshiba Q Pro 256GB, Seagate Iron Wolf 3TB*BeQuiet Straight Power 10 500W*Antec Solo*Nec EA273 WMI*Logitech K270*Logitech G900

#22 pendzel_3

pendzel_3
  • Nałogowiec

• 1668 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 14:37

Tylko jak bardzo prądożerna karta to być musi?

Poczytaj 

https://forums.evga....U-m2589605.aspx

Cyctat z moderatora forum EVGA

"Use two separate cabled if your card requires two 8 pin connectors or an 8 and a 6 pin.. especially if you are overclocking or using a high tier card. I wouldn't trust a wingle canle with dual 8 pin or 6+2+6, because the gpu is going to want more power than the single cable can technically provide."

@up

I tak wiem HD7990 to kombajn... ale nie zmienia to faktu- jeśli w GPU są fwa gniazda i masz możliwość podpięcia dwóch w osobnych przewodów to po co ryzykować tego tupu sytuacje?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasilanie, karta graficzna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych