Skocz do zawartości

Fake sprzedaż - PayPal - reklamacja w banku


Recommended Posts

Witam,

 

Może ktoś miał podobną sytuację i będzie w stanie pomóc.

Kumpel z roboty kupił sobie buty na stronie internetowej, no ci się naciął bo tak naprawdę po wysłaniu potwierdzenia zakupu na maila kontakt z obsługą strony/sklepu urwał się. Minął czas wysyłki towaru.

Płatność została zrealizowana przez PayPal, aczkolwiek ja nigdy nie płaciłem przez to i nie wiem jak to funkcjonuje od strony ochrony kupującego/płacącego w PayPal. 

 

Z tego co mi powiedział wysłał wniosek do Paypal i przekształcił spór w reklamację (?) by odzyskać kasę, do soboty ma dostać odp. Ale dzisiaj rano na prywatnego maila dostał taką wiadomość ze strony na której dokonał zakupu (tej wiadomości nie widać w PayPal, nie ma też tej wiadomości od sprzedającego w otworzonym sporze).

 

NeZ9q1A.png

 

 

 

Co o tym myślicie ? Czy to rzeczywiście kupujący powinien składać reklamację do banku ? Czy to nie leży w obowiązku sprzedawcy ? Są jakieś paragrafy na to aby się odwołać ? Z tego co mi kumpel pisał dane z maila nijak nie pokrywają się z przelewem którego dokonał, na paypal nie ma numeru konta ani danych z powyższego maila (które są zakryte).

Link to post
Share on other sites

OK, czyli najlepiej aby nie podejmował żadnych kroków w związku z tą wiadomością, a jedynie czekał na maila od PayPal ?

Bo teraz pytanie co zrobi PayPal, jeżeli sprzedający napisał im że podjął jakieś czynności w związku ze sprawą, w tym wypadku zawiadomił kupującego aby sam dochodził roszczeń wobec jakiegoś banku (co według mnie kompletnie nie trzyma się kupy no bo z jakiej racji ?). 

Z jednej strony byłoby to PayPal na rękę, nie musieliby zajmować się sprawą i w jakiś sposób kombinować by wymusić zwrot od sprzedawcy. Próbowałem też coś doczytać w regulaminie, i z tego co tam jest napisane to PayPal ma ostatnie słowo, i może podjąć decyzję o anulowaniu zwrotu pieniędzy. Od tej decyzji nie można się już odwołać (przynajmniej przez paypal bo roszczenie zostaje zamknięte).

Link to post
Share on other sites

 

 

Płatność została zrealizowana przez PayPal, aczkolwiek ja nigdy nie płaciłem przez to i nie wiem jak to funkcjonuje od strony ochrony kupującego/płacącego w PayPal.

PayPal, to ochrona kupującego jakiej nie znajdziesz w polskich serwisach.

 

niestety państwa przelew został zablokowany w banku - czyli tłumacząc: olewaliśmy klientów i PayPal zablokował nam środki na koncie do czasu wyjaśnienia zgłoszonych reklamacji.

 

Spór został otworzony w PayPal, więc wszelkie prywatne wiadomości należy olać i rozmawiać ze sklepem tylko poprzez platformę PayPal. Kumpel niech śpi spokojnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

No i sprawa została zamknięta na korzyść kumpla  - przesyłam również od niego podziękowania (+).

To była dobra lekcja dla niego i całkiem nowe doświadczenie dla mnie - chyba faktycznie zacznę kupować/płacić przez PayPal :)

Natomiast jestem mega ciekaw jak oni sobie dojdą do zwrotu tej kasy od sprzedającego. Jak to jest że amerykańska korporacja potrafi poradzić sobie z oszustami w kraju w którym nie potrafi poradzić sobie z nimi ani j***** administracja ani też policja ?

Bo coś mi się wydaje że gdyby to był zakup przez allegro to kumpel mógłby "pocałować klamkę" ewentualnie wytoczyć proces we własnym zakresie, więc jak to kurła jest ? 

eK8NAbD.png

Link to post
Share on other sites

W PL obowiązkowo musisz lecieć na policję, by zgłosić sprawę. Otrzymujesz numer sprawy, bez tego nie otworzysz sporu w serwisie aukcyjnym.

 

Sklep oferuje płatności PayPal - można kupować bez obaw. Raz - musi spełnić wiele warunków, by używać tej płatności, dwa - w razie nieprawidłowości nie martwisz się o brak kontaktu ze sprzedającym.

 

jestem mega ciekaw jak oni sobie dojdą do zwrotu tej kasy od sprzedającego - to nietrudne. Konto PayPal przypisane jest do rachunku bankowego. Sewis może ściągnąć sobie roszczenia, może zablokować płatności przechodzące przez konto PP.

 

Jak to jest, że inni potrafią, a rodzime firmy nie? Ktoś ma w tym interes.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...