Skocz do zawartości

GTX 1080ti czy RTX 2070


Recommended Posts

Cześć,

Sprzedaję swoją kartę graficzną GTX 1080 Gaming X od MSI. Myślę, że w granicach 1500-1700 uda mi się ją sprzedać (2 lata gwarancji). GTx 1080ti można dostać za około 2000-2300(aorus), również z 2 letnią gwarancją. Czy warto inwestować w starszą technologię pod znakiem GTX 1080ti ? Ceny GTX'ów poszły strasznie w dół. Teoretycznie w testach GTX narazie wygrywa, ale może się to zmienić jak producenci będą robić już gry pod RTX'y ?

Sprzęt : Aorus Master z390, i7 9700k, trident Z 3600 cl16.

Dzięki za pomoc

Edytowane przez Salvien
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam dylemat ale wymieniam 1060 wiec jestem w lepszej sytuacji. W Twoim wypadku nie ma sensu zmieniac 1080 na 2070 bo to dokladnie ta sama polka z lekka przewaga na korzysc 2070, nie oplacalna doplata. 1080ti co co innego bo zyskasz 20-30% wiecej fps ale i tak zmiana z 1080 to tez niezbyt dobra decyzja. Poczekaj do czerwca na NAVI

Link to post
Share on other sites

Weź gtx 1080ti jeżeli nie zależy ci na rt i innych bajerach. Karta dysponuje większa ilością vram i jest wydajniejsza.

Ja nie wiem kogo obchodzi rt. I tak się tego nie używa bo fpsy lecą niemiłosiernie. Jak dla mnie słaby powód, żeby tworzyć nową generację kart graficznych Ryłko ze względu na tą nic nie wnosząca technologię.
Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną gry były jeszcze robione pod GTX'y. Teraz producenci odsuną je trochę na bok i będą skupiać się pod kątem RTX'ów. W takim wypadku, nie wiem czy jest sens inwestować w "starą" technologię ? Niby testy na obecną chwile są zbliżone, ale czy może się to zmienić ? 

Link to post
Share on other sites

Weź gtx 1080ti jeżeli nie zależy ci na rt i innych bajerach. Karta dysponuje większa ilością vram i jest wydajniejsza.

Dokładnie.

 

Ja nie wiem kogo obchodzi rt. I tak się tego nie używa bo fpsy lecą niemiłosiernie. Jak dla mnie słaby powód, żeby tworzyć nową generację kart graficznych Ryłko ze względu na tą nic nie wnosząca technologię.

Również popieram...

 

Teraz producenci odsuną je trochę na bok i będą skupiać się pod kątem RTX'ów.  

Jesteś pewien że tak będzie?A może RTX będzie falstartem tak ja 3D  które kompletnie się nie przyjęło?

Link to post
Share on other sites

Mam Aorus GTX 1080 TI oraz monitor PG348Q więc gram na 3440x1440. Te 11GB vram do tej pory przydało mi się w wymakszonym Deus Ex Mankind Divided oraz w Skyrim SE, gdzie mam 250 modów w tym tonę tekstur 4K i nawet kilka 8K. Skyrimek taki potrafi zająć 9000 MB VRAM. Zależy co chcesz robić z tą kartą i na jakiej grasz rozdzielczości. Ja mam w zadzie ray tracing póki co, potrzebuję mocy obliczeniowej do rasteryzacji oraz wysokiej rozdzielczości, używam 1080 TI do granic jej możliwości podkręcona do 2050 MHz i 11988 MHz pamięć. Mam dobrze przewiewną obudowę, płytę Maximus VIII Extreme, i7 6700K @4.6 GHz oraz 32GB szybkiego ramu. Jeśli nie zamierzasz wpieprzać 250 modów do Skyrima to możesz rozważyć jeszcze RTX 2080, ale 2070 to będzie zawód wielki i żaden upgrade. Na twoim miejscu poszedlbym jednak w 1080 TI.

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam taką nadzieję, bo gtxy poszły strasznie w dół z ceną, co tylko na korzyść :)

Gram w 1080p, na chwile obecną 60Hz, ale w niedalekim czasie będe to zmieniał na 120 lub 144. Raczej taka rozdzielczość mi w zupełności wystarczy, ponieważ 24 cale monitora są dla mnie aż nadto :D

Edytowane przez Salvien
Link to post
Share on other sites

Skoro grasz w 1080p i nie potrzebujesz wyzszej rozdzielczosci to po co chcesz zmienic karte? Gtx 1080 to killer w kazdej grze w 1920x1080, ta karta wrecz nudzi sie przy takich ustawieniach i jeszcze dlugo bedzie.

Zamiast zmieniac karte, to polecam zmienic wpierw monitor na wlasnie taki z 144hz i najlepiej z gsync, odczujesz kolosalna różnice.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra okazja się trafiła cenowa na aoursa tylko dlatego :) 
Do karty dopłacę parę stów. Na fajny monitor potrzebuję przynajmniej 1.5k. Obecny Eizo Fs2434 ma fajne kolorki i czegoś z podobną matrycą będę szukał.

Edytowane przez Salvien
Link to post
Share on other sites

Mam Aorus GTX 1080 TI oraz monitor PG348Q więc gram na 3440x1440. Te 11GB vram do tej pory przydało mi się w wymakszonym Deus Ex Mankind Divided oraz w Skyrim SE, gdzie mam 250 modów w tym tonę tekstur 4K i nawet kilka 8K. Skyrimek taki potrafi zająć 9000 MB VRAM. Zależy co chcesz robić z tą kartą i na jakiej grasz rozdzielczości. Ja mam w zadzie ray tracing póki co, potrzebuję mocy obliczeniowej do rasteryzacji oraz wysokiej rozdzielczości, używam 1080 TI do granic jej możliwości podkręcona do 2050 MHz i 11988 MHz pamięć. Mam dobrze przewiewną obudowę, płytę Maximus VIII Extreme, i7 6700K @4.6 GHz oraz 32GB szybkiego ramu. Jeśli nie zamierzasz wpieprzać 250 modów do Skyrima to możesz rozważyć jeszcze RTX 2080, ale 2070 to będzie zawód wielki i żaden upgrade. Na twoim miejscu poszedlbym jednak w 1080 TI. Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

Może kolega opowie nam na temat kultury pracy :)

Znalazłem takie testy : https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_aorus_geforce_gtx_1080_ti_orzel_wsrod_pascali?page=0,22

Głośny podobno. Te testy w internecie nie oddaja rzeczywistosci. Chociaz moze niech ktos sie wypowie kto mial/ma ta karte, sam jestem ciekaw jak jest Osobiscie bym polowal na cos z evga, strix lub gaming x

Edytowane przez Salvien
Link to post
Share on other sites

Cześć,

Sprzedaję swoją kartę graficzną GTX 1080 Gaming X od MSI. Myślę, że w granicach 1500-1700 uda mi się ją sprzedać (2 lata gwarancji). GTx 1080ti można dostać za około 2000-2300(aorus), również z 2 letnią gwarancją. Czy warto inwestować w starszą technologię pod znakiem GTX 1080ti ? Ceny GTX'ów poszły strasznie w dół. Teoretycznie w testach GTX narazie wygrywa, ale może się to zmienić jak producenci będą robić już gry pod RTX'y ?

Sprzęt : Aorus Master z390, i7 9700k, trident Z 3600 cl16.

Dzięki za pomoc

 

Robisz największą głupotę ale skoro chcesz tej zmiany,nie wiele dopłacając to wybierz coś,co jest nowe na rynku: RTX2070

Ustawienia jakości odniesienia w grach    Ultra Quality Settings

i7 9700K                                GTX 1080     RTX 2070     GTX 1080 Ti    RTX 2080

Średnia wydajność 1080p     122.8 FPS    129.2 FPS    140.5 FPS       146.3 FPS

Średnia wydajność 1440p     90.0 FPS      94.0 FPS      107.5 FPS       109.9 FPS

Średnia wydajność 4K           52.4 FPS      57.1 FPS      64.1 FPS         65.5 FPS

 

Dlaczego proponuję nowe,wiele razy sie bębni o tym i widzę,że ciężko dociera do ludu iż karty z koparek to nie czasy które były przed boom koparkowym.

 

 

 

 

Mam ten sam dylemat ale wymieniam 1060 wiec jestem w lepszej sytuacji. W Twoim wypadku nie ma sensu zmieniac 1080 na 2070 bo to dokladnie ta sama polka z lekka przewaga na korzysc 2070, nie oplacalna doplata. 1080ti co co innego bo zyskasz 20-30% wiecej fps ale i tak zmiana z 1080 to tez niezbyt dobra decyzja. Poczekaj do czerwca na NAVI

 

W twojej sytuacji,uwierz mi,będzie kosmos samo przejście na RTX2060 :)

Link to post
Share on other sites

Robisz największą głupotę ale skoro chcesz tej zmiany,nie wiele dopłacając to wybierz coś,co jest nowe na rynku: RTX2070

Ustawienia jakości odniesienia w grach    Ultra Quality Settings

i7 9700K                                GTX 1080     RTX 2070     GTX 1080 Ti    RTX 2080

Średnia wydajność 1080p     122.8 FPS    129.2 FPS    140.5 FPS       146.3 FPS

Średnia wydajność 1440p     90.0 FPS      94.0 FPS      107.5 FPS       109.9 FPS

Średnia wydajność 4K           52.4 FPS      57.1 FPS      64.1 FPS         65.5 FPS

 

Dlaczego proponuję nowe,wiele razy sie bębni o tym i widzę,że ciężko dociera do ludu iż karty z koparek to nie czasy które były przed boom koparkowym.

 

 

Z tego co widać, karta którą przedstawiasz jest bez gwarancji jeśli została rozebrana, plus wiedział, że jest z koparki. 

Pokazałeś, że między 2070 a 1080ti jest spora różnica. 

Podajesz argumenty, ale w ogóle ich nie uzasadaniasz.

Edytowane przez Salvien
Link to post
Share on other sites
Z tego co widać, karta którą przedstawiasz jest bez gwarancji jeśli została rozebrana, plus wiedział, że jest z koparki.

Obejrzyj sobie więcej jego filmów.Takich kart na rynku wtórnym jest bardzo dużo,jak i z jego ryzykiem.

 

 

 

Pokazałeś, że między 2070 a 1080ti jest spora różnica.

Spora różnica jest między 1080 a 2080Ti czy 1060 a 2060.

 

RTX2070 poleciłem jako nowe na czasie i odsprzedaż będzie znacznie łatwiejsza.Tą zmianę należy traktować jako odświeżenie czegoś,co już masz.Zmiana moim zdaniem w twojej sytuacji jest bezsensu bo masz dobrą kartę.Jak chcesz sporą różnicę to zbieraj na 2080Ti i porównaj sobie teraz różnice do wcześniejszych wyników.

 

                                              1080Ti           2080Ti

Średnia wydajność 1080p     140.5 FPS     161.7 FPS     

Średnia wydajność 1440p     107.5 FPS     124.7 FPS     

Średnia wydajność 4K           64.1 FPS       75.6 FPS

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety nie ma gwarancji.

 

 

Ale i Tak cena znakomita, niech ci dobrze służy:)
 

 

brawa dla @@krzyhox :) , tak powinny wyglądać dialogi, a nie "co? nie ma gwarancji? zaraz Ci się sfajczy, no biznes życia zrobiłeś" bo do tego typu odpowiedzi przywykłem i byłem pewien że zaraz ktoś coś takiego głupiego palnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...