Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, przychodze z prośbą odnośnie kupna monitora. Chce kupic monitor w tym tygodniu. Monitor bedzie służył do gry w csa, ale chcial bym też obejrzeć komfortowo jakiś film. Przeważnie widuje się monitory TN do csa, czy matryca tn nie bedzie miała zbyt słabych kolorów? Niestety nigdzie nie mam dostępu do tych matryc I nie jestem wstanie zobaczyć rzeczywistego wyglądu, a na półkach sklepowych tylko monitory IPS.

 

Jeśli monitor bedzie warty uwagi to mogę zwiększyć budżet.

 

Swoją drogą jest ti chwyt marketingowy czy monitor godny polecenia?

Acer KG251QDBMIIPX czarny 240Hz

999,00 zł

 

Na koniec dodam, że komputer za kilka miesięcy wymieniam i bez problemu obsłuży 240hz.

Edytowane przez benchmark123321
Link to post
Share on other sites

Jeśli 240Hz to na ten moment tylko TN. Ten typ matrycy ma rozjaśnione kolory, tak jakby wypłowiałe. Da sie to korygować zmniejszeniem Gammy w sterowniku karty graficznej, ale i tak nie uzyskasz takich samych efektów jak na IPS czy VA.

 

Niedawno zmienilem zwojego Benq XL2411Z TN 144Hz (jak by co jest na sprzedaż) na Acer Nitro VG270UP IPS 144Hz i różnica w jakości obrazu oraz kolorów jest kolosalna z tym że takie monitory to wydatek rzędu 1600zl. Dobry 240Hz-owiec tez będzie kosztował w granicy 1300-1400zl, a nawet więcej

 

https://www.x-kom.pl/p/474335-monitor-led-24---26-9-msi-oculux-nxg251r-czarny-240hz.html

 

https://www.x-kom.pl/p/351032-monitor-led-24---26-9-aoc-agon-ag251fz.html

Link to post
Share on other sites

Jeśli 240Hz to na ten moment tylko TN. Ten typ matrycy ma rozjaśnione kolory, tak jakby wypłowiałe. Da sie to korygować zmniejszeniem Gammy w sterowniku karty graficznej, ale i tak nie uzyskasz takich samych efektów jak na IPS czy VA.

 

Niedawno zmienilem zwojego Benq XL2411Z TN 144Hz (jak by co jest na sprzedaż) na Acer Nitro VG270UP IPS 144Hz i różnica w jakości obrazu oraz kolorów jest kolosalna z tym że takie monitory to wydatek rzędu 1600zl. Dobry 240Hz-owiec tez będzie kosztował w granicy 1300-1400zl, a nawet więcej

 

https://www.x-kom.pl/p/474335-monitor-led-24---26-9-msi-oculux-nxg251r-czarny-240hz.html

 

https://www.x-kom.pl/p/351032-monitor-led-24---26-9-aoc-agon-ag251fz.html

Bakak nie polecaj tego AOC'a. Ma problemy z "frame skippingiem" trzeba bawić się w zmniejszanie gęstości pikseli i nie zawsze niestety to skutkuje poprawą. Nie chciałbym grać w żadnego FPSa na monitorze który gubi klatki, to niedopuszczalne w produkcie za tyle pieniędzy i niestety 90% użytkowników tego monitora ma z tym problem, da się to zniwelować, ale ludzie piszą na blurbusters, że frame skipping dalej występuje czasami w innych grach i nadal muszą zmieniać ustawienia w Custom Resolution Utility.

 

AOC 251FZ - odradzam

 

Post z omawianym frame-skippingiem i prawdopodobny fix wynaleziony przez użytkownika: https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=2&t=3598

 

Tutaj jest recenzja na yt, w której użytkownik opowiada o frame-skippingu:

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Bakak nie polecaj tego AOC'a. Ma problemy z "frame skippingiem" trzeba bawić się w zmniejszanie gęstości pikseli i nie zawsze niestety to skutkuje poprawą. Nie chciałbym grać w żadnego FPSa na monitorze który gubi klatki, to niedopuszczalne w produkcie za tyle pieniędzy i niestety 90% użytkowników tego monitora ma z tym problem, da się to zniwelować, ale ludzie piszą na blurbusters, że frame skipping dalej występuje czasami w innych grach i nadal muszą zmieniać ustawienia w Custom Resolution Utility.

 

AOC 251FZ - odradzam

 

Post z omawianym frame-skippingiem i prawdopodobny fix wynaleziony przez użytkownika: https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=2&t=3598

 

Tutaj jest recenzja na yt, w której użytkownik opowiada o frame-skippingu:

https://www.youtube.com/watch?v=htpRl4FraTw

Ok. Znajomek ma ten model i nie narzeka, ale sam na oczy go nie widziałem.

 

Calkiem niezle opinie ma ten Acer za 1000zl, mozna sie zastanowić

Link to post
Share on other sites

Okej, poczekam jeszcze może ktoś zaproponuj coś innego. Poza tym Wesołych Świąt życzę wszystkim:)

Stałem przed tym samym wyborem co Ty kilka dni temu.

 

wybrałem: Dell AlienWare AW2518HF [240hz]

 

Monitor nie jest zły, ma swoje wady i zalety. Jeżeli miałeś wcześniej BENQ (jak ja) i grałeś w FPSY, i używałeś Black Equalizer, to będzie zawiedziony mocno, tak samo jak ja byłem. w Dell Dark Stabilizer to syf i nie działa, bo dodaje ziarno do obrazu, nie da się na tym grać, ogólnie jakość kolorów jest dużo lepsza niż na AOC AGON 251FZ, wyglądają kolory lepiej (czytając z komentarzy z blurbusters i reddit)

 

 

 

przefiltrowałem 2 sztuki i dopiero 3 którą dostałem obecnie (wczoraj przywiozłem) okazała się fajną sztuka z praktycznie zerowym backlightbleeding/cloudingiem. Jestem mega zadowolony, że już nie muszę jeździć przez pół Poznania i taszczyć tego kartona spowrotem do sklepu.

 

Kosztuje tyle samo co ten AOC Agon 251FZ, granice 1400zł. A jest lepiej dopracowany, software lepiej działa. Dużo osób skarży się w AOCu na to, że po zmianie HZ np. z 240 na 144 potrafią wyskakiwać problemy z pikselami, albo jak już wspomniałem, uciekające klatki w monitorze dla graczy za 1400zł jest niedopuszczalne. Kupujesz monitor i musisz się bawić...

Ok. Znajomek ma ten model i nie narzeka, ale sam na oczy go nie widziałem.

 

Calkiem niezle opinie ma ten Acer za 1000zl, mozna sie zastanowić

Nie narzeka, bo pewnie nie sprawdzał go pod kątem frame-skippingu czy innych features. Przełączył na desktop pewnie na 240hz i gra. Ludzkim okiem nie jesteś w stanie zauważyć, że klatka ucieka.

 

Test na blurbusters wykonuje się aparatem, i patrzy się czy w linii prostej nie ma żadnej dziury w kafelkach.

 

https://www.testufo.com/frameskipping

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Panowie a takie pytanie, na matrycach tn da sie ogladac filmy komfortowo? Czy to bedzie udreka dla oczu?

 

Moze pojsc lepiej w monitor ips jakis do 1000zl?

Wszystko zależy jaki jest monitor. Obecnie mam Dell Alienware 2518HF na matrycy TN i jest to najładniejszy TN jaki miałem, na moim poprzednim BenQ XL2411z kolory były TRAGICZNE, dosłownie. Ale monitor był cudowny mimo wszystko.

 

najwięcej po du**e dostaje głębia czerni.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy jaki jest monitor. Obecnie mam Dell Alienware 2518HF na matrycy TN i jest to najładniejszy TN jaki miałem, na moim poprzednim BenQ XL2411z kolory były TRAGICZNE, dosłownie. Ale monitor był cudowny mimo wszystko.

 

najwięcej po du**e dostaje głębia czerni.

Na każdej TNce można nieco poprawić kolorki obniżając Gamme w sterowniku karty graficznej. Nawet kontrastowość obrazu się polepsza.

Link to post
Share on other sites

Bajer to znaczy zeby nie brac go?

Masz jakies modele do polecenia?

 

Wybacz za tak późną odpowiedź. Nabyłeś sobie już ten 240hz? Jeśli tak to będziesz mieć okazje przetestować moje, wydaje mi się racjonalne, spostrzeżenia. W CS 240 momentami, na wyższym poziomie, potrafi przeszkodzić. Pograj sobie dla ciekawości kilka dni na 240 i potem zmień na 144, przy tym nie mając żadnych obiekcji w głowie. Ale to tylko CS, w innych mogą robić robotę ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, dzisiaj o 9 mnie kurier obudził :)
Jeśli chodzi o herce to właśnie wszedłem tutaj, żeby o coś zapytać.. Dlaczego nie mogę ustawić 240hz? w ustawieniach pokazuje max 120. Czy to wina mojej karty graficznej? nie obsługuje więcej? 

 [IMG=https://zapodaj.net/3a4310b791464.png.html]nie mogę użyć znacznika grafiki, jeśli ktoś może to proszę o z edytowanie 

 

Generalnie jeśli chodzi o pierwsze wrażenie to porównując mój stary poczciwy monitorek z odległych lat z  tym aktualnym to wielkie bydle. Bardzo jasny, ale da się to wyregulować, chociaż nie tego się spodziewałem, no ale w końcu TN. Nie wiem czy to tak ma być, ale zauważyłem, że jeśli ustawie jakieś parametry w USER a potem zmienię tryb np. na GAMING to te parametry się resetują i od nowa trzeba wbijać kolor/jasność itp. 

 

Oprócz tych herców, to mam drugie pytanie. Jeśli na pulpicie mam ustawioną rozdzielczość 1920x... to jak mogę w grze ustawić 1024x bez rozszerzania? 
Aktualnie w CS ustawiam 1024x (potem bede grał na 1280 ale to nie ważne) i ta rozdzielczość mi się na cały pulpit rozjeżdża, jak ustawić paski? próbowałem zmienić to wykorzystaniem poradników na yt ale dalej to samo. Sterownik AMD. 

Edytowane przez benchmark123321
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...