Skocz do zawartości

Wywala mi czarny ekran w programie do montażu wideo


Recommended Posts

Przy odtwarzaniu materiałów w programie Davinci resolve gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa do podglądu gaśnie mi ekran średnio kilka razy dziennie i komputer wymaga zresetowania. Zanim zresetuje po kilku sekundach gdy zgaśnie ekran słychać znany i popularny dzwięk podłączenia urządzenia przez usb do komputera.
Sterowniki karty grafiki aktualne a problem mam od dawna.

użycie procesora 20-50%
użycie grafiki 15-30%

Jest to laptop:
clevo p775dm2
gtx 1070
i7 7700k
32gb ram

Temperatury są ok, jedynie co mi przychodzi do głowy to może zmniejszyć taktowanie? 

Edytowane przez Zurius
Link to post
Share on other sites

Dokładnie przejrzałem i nic nie znalazłem. Powtórzę, że użycie procesora nie jest duże a problem a najczęściej występuję gdy uruchomię podgląd na dłuższy czas 20-60sec. Testowałem ostatnio przy renderowaniu. Wnioski:
2 razy na 2 wyłączył się komputer przy ok. 10-15min. Gdy program zminimalizowałem nic się nie stało przez 30min. Renderowało bez problemu (moze fart)
Przypomniałem sobie jeszcze o jednym... czasami wentylatory nagle uruchamiały się na maksymalnych obrotach podczas zgaszonego ekranu

Edytowane przez Zurius
Link to post
Share on other sites

W heavenie problem również występuję. Wywaliło po ok 10min. Grafika na ultra w full hd temp 71 C maksymalnie więc mało. Procesor 80 C

Przypomniałem sobie, ze jak rok temu grałem w gry to też to mi się działo. Procesor dochodził do 90 C a grafika dużo, dużo niżej przy nowych tytułach. Pasta na procesorze grizzly kryonaut

Edytowane przez Zurius
Link to post
Share on other sites

 

 

Gdy program zminimalizowałem nic się nie stało przez 30min. Renderowało bez problemu (moze fart)
Moim zdaniem jest problem z kartą graficzną, a zanik obrazu i dźwięk podłączenia urządzenia przez USB do komputera wygląda na utratę zasilania lub jego poprawnych parametrów na GTX 1070. Laptop  do demontażu i sprawdzenie przez wymontowanie karty ze slotu i oględziny styków na karcie i w slocie. https://i.imgur.com/Yrynjp0.jpg
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...