Skocz do zawartości

Upgrade starego komputera - karta graficzna+dysk.


Recommended Posts

Witam. Chciałbym ulepszyć swój stary komputer. Potrzebuje go tylko i wyłącznie do gry w world of warcraft. Na obecnych podzespołach w bardziej wymagających graficznie sytuacjach karta grafiki nie wyrabia (rajdy, dungeony)


Parametry:


zasilacz: ibox  model: SL-8500BTX 500W


płyta główna : Gigabyte GA-G31M-ES2L v2


Procesor :QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)


dysk twardy : WDC WD6400AAKS-65A7B2 ATA Device  (640 GB, 7200 RPM, SATA-II)


karta grafiki : NVIDIA GeForce 9500 GT  (1 GB)


ram :4gb ddr2


windows 7 64 bity


gram w rozdzielczośći 1920 x 1080


 


Ta płyta główna pamięta czasy pentium 4. Zmieniałem kiedyś procek na ten obecny i kosztowało mnie to zaledwie 200 zł, pora na kartę graficzną.


 


1. Jaką kartę graficzną mógłbym dokupić która była by kompatybilna z tą płytą główną, by wycisnąć możliwie jak najwięcej wydajności. Może być używana. Zakładam że jakieś topowe karty z tamtych czasów dziś można kupić za 100-300 zł..?


2. Zastanawiam się również nad dyskiem ssd na którym miałbym tylko system i powyższą grę, a obecny dysk jakoś podpiąć jako dodatkową partycję. tu moje pytanie: brać sata 3 bo i tak kompatybilne z sata 2 a będzie "na zapas"? mam w płycie głównej 2 wolne sloty na sata2, ale nie mam tego wejscia wąskiego z zasilacza na sata2(no chyba że zrezygnuję z cd-romu) . Jest jakaś przejściówka na to?Jaki dysk ssd możecie doradzić o pojemności 240 GB i czy to ma być 2,5 cala czy 3,5?


 


w Dziedzinie komputerów utknąłem 15 lat wstecz i od tamtego okresu nie miałem większej styczności z komputerami i podzespołami, dlatego proszę o pomoc, wskazanie konkretnych podzespołów, bo sam tego nie mogę ogarnąć  :]


 


Budżet to około 300 zł na kartę graficzną, a jeśli karta graficzna i dysk to około 500 zł za całość.


Link to post
Share on other sites

Poszukaj jak najtańszej gtx 750 lub 750 ti, poniżej 200zł. Nic lepszego tam nie ma co wkładać. Za przyzwoity dysk ssd 240gb trzeba zapłacić 160zł 2.5 cala oczywiście.

 

Grafikę można i dać jeszcze tańszą, np hd5770 poniżej 100zł. Ważne aby nie była prądożerna bo Twój zasilacz jest lipny.

Link to post
Share on other sites

Może jak łupie w jedną gierkę, to i 120 styknie? Autorze, jak jest?

Tak tylko w tą jedną grę gram. Ale nastawiam się na 240 GB, te pare złoty mnie nie zbawi,a gdy stary dysk klęknie to możliwe że tylko na ssd zostanę. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Karta już kupiona GTX 650Ti. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o dysk to np. https://www.x-kom.pl/p/356332-dysk-ssd-kingston-240gb-25-sata-ssd-a400.html

 

posłoży na długo, nawet jak byś kiedyś zmienił sprzęt.

 

Zastanów się też nad zmianą tego zasilacza, niby sprzęt nie wiele wart, ale i tak by było szkoda, np. coś takiego:

 

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-elementum-e2-si-450w-80-eu-1xpeg-120mm-spc197-4073835/

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...