Skocz do zawartości

LC do projektu "Big Desk"


Recommended Posts

Cześć jak wiecie albo i nie jestem w trakcie tworzenia swojego projektu. Przyszedł w końcu czas na zakup rzeczy pod LC. Jako, że jest to prywatny nie sponsorowany projekt leczę, że pomożecie mi złożyć ciekawe LC które nie zrujnuje mojego budżetu domowego  :rotfl: Zaznaczę, że nie mam żadnych części - zaczynam od 0.

 

Co jest do schłodzenia?

 

CPU: Intel Core i7-7700K

GPU: 1070 lub 1080 lub 1080TI (liczmy, że to będzie 1080TI)

RAM - nie wiem czy będzie potrzeba chłodzenia go cieczą, jak na razie jest GoodRam 3x8GB 2133MHz CL15 DDR4 ale myślę o wymianie na coś szybszego.  Jak sadzicie będzie trzeba RAM wodować(nowy czy to co obecny)?

 

Wszystko będzie podłączone pod Asus STRIX Z270F GAMING 

 

Interesują mnie na pewno 2 chłodnice (na lewa i prawą krawędź biurka)

Co do reszty to się dostosuję do waszych podpowiedzi. Jedyna jeszcze czego nie wiem to czy chłodzić osobno procka i grafe czy to wszystko zrobić na jednej "lince" Chodź wtedy 2 chłodnice mijają się z celem(tak mnie się wydaje)

 

Linków do konkretnych części nie musicie mi podawać sam poszukam, bardziej interesują mnie konkretne modele/ opinie.

 

Aaaa zapomniałbym o najważniejszym. Rezerwuar/ rezerwuary (nie wiem ile ich zamontuje :D ) będą leżały( zamontowane będą poziomo).

 

 Chciałbym, żeby ten zestaw dało się łatwo uzupełnić płynem, łatwo się spuszczało płyn. I nie było jakiegoś problemu z odpowietrzaniem, bo biurka nie dam rady potrząsać tak jak zwykłą obudową  :cry:

 

Jakieś pytania wątpliwości piszcie postaram się odpowiedzieć. 

Link to post
Share on other sites

Jak masz miejsce w projekcie to rób dwa osobne loopy, będą kulturalniej  działać jak jeden duży loop.Pamiętaj, że czym więcej chłodnic/większe chłodnice tym układ działa kulturalniej bo da się zejść niżej z rpm wentylaorów a niekiedy nawet działać pasywnie 

 

Co do wodowania ramów to jest to w głównej mierze kwestia estetyki, na pewno blok na ram urozmaici układ, ale pamiętaj że potrzebujesz do tego również specjalnych radiatorów/adapterów co podniesie koszt 

 

 

Co do podzespołów, to rozejrzyj się za chłodnicami alphacoola, mają świetny stosunek cena/jakość/wydajność no i mają ogrom portów przyłączeniowych i drainporty co bardzo ułatwia planowanie układu.

 

Bloki to imo albo bitspower albo ekwb, wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz. Jedni i drudzy maja ciekawą oferte.

 

Złączki to tak naprawdę dowolność, czy to na węże czy na rurki bierz to co będzie Ci pasować finansowo/wizualnie. Omijaj alphacoola na twarde rurki bo nakretki rysują rurki. Bardo fajnie wypada barrow/barrowch i warto je ściągać prosto z aliexpress(masz tam teraz płatność payu także płacisz jak na allegro) 

Link to post
Share on other sites

Miejsca w "obudowie" to mam bo będzie OK 180cm(długość) x 65/70cm(szerokość) x 20cm (wysokość). Rozumiem, że jak będę chciał mieć dwie chłodnice to potrzebuje też 2 pomp, czy jest jakiś patent/ rozgałęźnik/ przyspieszacz spowalniacza.... W co nie chce mi się wierzyć bo nie umiem sobie tego wyobrazić jak by to miało działać... Ewentualnie może jakaś podwójna pompa hmmm

 

Jak na razie siedzę na angela.pl i szukam części... mam już

 

1. Chłodnica z tym, że ja bym chciał 4x120 a w jej opisie jest Dimensions: 520 x 140 x 40 mm będę to musiał przedzwonić się dopytać jak to się sprawa ma.

 

2. Blok tutaj widzę jest większy problem bo jest ich dużo a ceny też widzę mają dużą rozpiętość. Czym się tutaj najlepiej sugerować? 

Znalazłem taki schludny itd tylko jest napisane 115X i pytanie czy 1151 też pociągnie ale to znowu do dogadania.

 

3. Pompa większość poleca D5 więc myślę, że i ta bym taką zakupił. Jedyna co mnie martwi to "maksymalna temperatura cieczy: 60°C" czy aby to nie za mało? Chodź z tego co widzę to wszystkie maja taki zakres a z testów jak widzę to LC nie przekracza tych temperatur... więc chyba nie ma co panikować.

 

4. Rezeruwar wydaje się być OK za tą cenę... 

 

5. Rurki to jeszcze muszę poczytać jakie wybrać... i do tego będę dopasowywał złączki. To już na samym końcu jak wyliczę sobie ile MB rurek potrzebuje i ile i jakich złączek.

 

Pytanie czy jeszcze coś będę potrzebował? Jakiś top żeby połączyć pompę z rezem jak to wygląda hmm?

Jeszcze będę potrzebował jakiś kontroler wiatraków na 5,25 co by te 8 wiatraków gdzieś podłączyć i ewentualnie nimi sobie sterować, ale to już też na koniec.  Poniżej wstawiam jeszcze foto jak ja to widzę na tą chwilę... Wybaczcie za wszelkie błędu głupoty itd ale piszę tego posta trzy godziny bo ciągle coś gdzieś ktoś potrzebuje... i nie mogę się skupić... 

1. Czarne po bokach - chłodnice

2. czerwone na środku  - rezerwuary

3. żółte u góry - płyta główna

4. zielone kropki na żółtym  - bloki GPU i CPU

5. Długie linie niebieski i błękitne - połączenie węży

 

3jl82EG.png

 

Co jest do poprawy i do dorzucenia ?

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebujesz dwu pomp D5,jedna D5 taki prosty układ ogarnie.

 

 

Komponenty masz bdb wybrane,dobre ceny dobra wydajność.

Top do pompy odseparowany od tuby reza bym olał i combo D5 gotowe wpakował,mniej połączeń mniej chrzanienia się z układem,wygodniejsze rozwiązanie.

 

Rurki akrylowe z sklepu Akces fi 16mm (2 metry za 37zł...były jeszcze tańsze ale coś im się dużo sprzedawało :) i podnieśli cenę)

 

https://sklep.akces-plexi.pl/rury-z-plexi/332-rura-z-plexi-extrudowana-16-2mm-2mb.html

 

plus złączki do nich,po co przepłacać za rurki firmowe EK Bitsa Alphacool czy innych firm jak to jest to samo i masa ludzi LC na rurkach z Akces robi LC...sam je stosuje od lat i dają radę.

 

 

20180226_11452227u9e.jpg

 

 

20180311_174005jbucl.jpg

 

 

 

Hmmm...maksymalna temperatura cieczy 60°C dla pompy,pomyśl...będziesz miał w tym LC max temp płynu około 28-33 stopni w full load więc gdzie do 60 stopni?

Wydajny układ LC ma deltę temp płynu 5-10 stopni C.Temp w pomieszczeniu 22 a temp płynu w full load około 30 stopni.

 

Aquacomputer QUADRO do sterowania softem Aquasuite pracą wszystkich wentylatorów,Ponadto Quadro ma możliwość podłączenia przepływomierza do kontroli flow płynu i czterech czujników temperatury oraz sterowanie taśmami RGBpx do doświetlenia wnętrza projektu i podświetlenia ambi za monitorem.

http://www.angela.pl/p14491,aquacomputer-quadro-fan-controller-for-pwm-fans.html

Tani patent z ogromnymi możliwościami,urządzenie jest małe jak pudełko zapałek i łatwe do ukrycia.

Mam Quadro obecnie,do każdego z 4 kanałów sterowania wentylatorami można podpiąć po 10-12 wentylatorów więc to maleństwo ogarnie każdy najbardziej rozbudowany set.

 

Ustawiasz w sofcie Aquasuite krzywe sterowania i zależnie od obciążenia wentylatory nie pracują (idle),pracują na low rpm (gry) albo max (benchmarki) co więcej sterowanie możliwe po dowolnie ustawionych krzywych wysterowania zależnych od temp cieczy w loop.

Bajka po prostu.

 

 

 

Moja sugestia.

Przenieś chłodnice 480mm na tylną ścianę case,skrócisz połączenia rurkami i czysty loop wyjdzie bez ciągania rurek po całym boxie i zwiększania głębokości biurka (bocznych ścianek biurka).

 

Zaprojektowałem taki model biurka dawno temu pod sponsorowany przez LG Polska projekt.

 

Popatrz.

Chłodnie 480mm dwie sztuki ukryte w kasecie poniżej monitora,zabudowane.

Powietrze pobierają od spodu biurka wyrzucają w tył...wymóg-> biurko ma być 5cm od ściany odsunięte nie na styk do ściany.

 

Zrobisz jak zechcesz...to tylko sugestia.

 

 

 

untitled3adobw.png

 

 

untitled7xbo41.png

 

 

untitled4vboec.png

 

 

untitled901ri0.png

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...