Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Kabel koncentryczny

Koncentryczny światłowód internet

Najlepsza odpowiedź Fredziu, 24 marzec 2019 - 16:16

A więc tak, jeżeli to komuś pomoże to pisze jak rozwiązać problem  ;) . Zgłaszasz to dostawcy ( w moim przypadku UPC, że przewód masz lub położysz go na własną rękę. Kupujesz kabel koncentryczny RG-11 żelowany w cenie w hurtowni ~ 1,5 zł za mb, do tego dokupujesz rurę osłonową AROT fi 40 mm. Do całości ewentualnie rurkę osłonową PCV (lub wytrzymalsze odgromowe) fi 20 mm, do położenia w niej kabla po elewacji. Kopiesz rów na szerokość szpadla i głębokość półtora szpadla. Jedną stroną wchodzisz do domu, z drugiej będąc już przy „skrzynce” dostawcy zostawiasz pół metra kabla nad ziemią. Zgłaszasz, że posiadasz już kabel i z 2 tyś zł robi się 70 zł za wprowadzenie kabla do skrzynki i podłączenie go. Myślę że można zamknąć temat.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fredziu

Fredziu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 28 luty 2019 - 13:28

Siemka, chce zmienić dostawcę Internetu. Obecnie mam Orange 10Mb/s (tyle jakiś czas temu był max). Znalazłem że koło mnie jest UPC i światłowód (500Mb/s). UPC wyliczyło koszt podłączenia na 2 tyś zł, chociaż są pod domem. Połączenie domu jest przez kabel koncentryczny, są to nowe kable umożliwiające przesył danych do 1Gb/s (ponoć są albo będą 1,5Gb/s). Dowiedziałem się że jeżeli koło domu jest już kabel, technicy go wykorzystają. Więc moje pytanie jest takie, czy wiecie gdzie mogę taki kabel kupić (1Gb/s/1,5Gb/s)? Zastanawiam się czy taniej wyjdzie jak położe sam.

Użytkownik Fredziu edytował ten post 28 luty 2019 - 13:33

• 0

#2 wodego

wodego
  • Entuzjasta

• 637 postów

Napisano 28 luty 2019 - 14:01

Sam nie położysz i nie podłączysz. Jak sobie to wyobrażasz? Masz na myśli nielegalne podpięcie? :)

• 0

#3 Fredziu

Fredziu
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 11:48

Nie, mam na myśli pociągnięcie kabla z domu do tej studzienki za płotem UPC. A następnie żeby oni podłączyli całość. Samo położenie kabla które oni wycenili na 2 tyś, chciałbym zrobić niższym kosztem.
  • 0

#4 wodego

wodego
  • Entuzjasta

• 637 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 12:37

Pewnie możesz uzgodnić, że na własną rękę zrobisz wykop według ich projektu, oni położą instalację, potem to zasypiesz. Żadnych kabli nie możesz sam kupować i prowadzić do skrzynki. Wszystko musi być według projektu.

• 0

#5 prohans

prohans
  • Zapaleniec

• 1119 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 22:14

Niema takiej opcji aby zmniejszyć ten koszt, gdyż te 2k to nie jest tylko ułożenie kabla ale i zabudowa splitera.

Te abstrakcyjne koszty podłączenia "domków" pod sieci kablowe są konsekwencją tego że nie opłaca się marnować splitera na jednego odbiorce, więc nawet jak pracujesz w firmie która robi takie usługi to sam nie możesz tego zrobić.

• 0

HP OMEN 15 (2017) i7 7700HQ, 16GB DDR4, GTX 1060 MaxQ 6GB, PX-256M6G+, Micron-1100 512GB;

HP Microserver Gen 8, G1610T, 8GB DDR3, Iridium Pro 240GB, 4x ST1000DM010 RAID5;

#6 Fredziu

Fredziu
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 16:16   Najlepsza odpowiedź

A więc tak, jeżeli to komuś pomoże to pisze jak rozwiązać problem  ;) . Zgłaszasz to dostawcy ( w moim przypadku UPC, że przewód masz lub położysz go na własną rękę. Kupujesz kabel koncentryczny RG-11 żelowany w cenie w hurtowni ~ 1,5 zł za mb, do tego dokupujesz rurę osłonową AROT fi 40 mm. Do całości ewentualnie rurkę osłonową PCV (lub wytrzymalsze odgromowe) fi 20 mm, do położenia w niej kabla po elewacji. Kopiesz rów na szerokość szpadla i głębokość półtora szpadla. Jedną stroną wchodzisz do domu, z drugiej będąc już przy „skrzynce” dostawcy zostawiasz pół metra kabla nad ziemią. Zgłaszasz, że posiadasz już kabel i z 2 tyś zł robi się 70 zł za wprowadzenie kabla do skrzynki i podłączenie go. Myślę że można zamknąć temat.

• 0

#7 Fredziu

Fredziu
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 07:02

Chce tylko dodać, że nawet nie trzeba kupować kabla. Należy położyć tylko rurę AROT. Kabel kładzie i płaci za niego i za położenie UPC. Koszt obejmował tylko wykopanie i położenie rury. ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Koncentryczny, światłowód, internet

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych