Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Podczas procesu migracji z hdd na ssd totalnie się namieszało. Więc tak hdd 500 ssd 256 Win 8.1 program aomei partition assistant. Wybrałem migracja OS na ssd następnie dalej tyle że z pośpiechu nie dostosowałem pojemności dysku więc poszedłem dalej. Niby wszystko ok zaczęły lecieć procenty a że dysk nie bardzo zajęty to nawet szybko poszło następnie komputer zrestartował się ale nie ruszył system tylko uruchomił się program aomei tak jak by od początku i na tym koniec. No cóż chwilę czekałem ale bez zmian więc wyłączyłem kompa i odłączyłem dysk. Na starym dysku system już nie wstał i nie wstaje nawet po próbie naprawy a w momencie gdy chcę przywrócić system bez utraty plików pokazuje komunikat "dysk zablokowany" na ssd jak by nic się nie zmieniło zero danych. Co najgorsze żadne dane na dysku hdd nie są widoczne a po podłączeniu do innego kompa pyta czy go formatować. Czy są szanse że dysk hdd wstanie a dane które były nie znikły?

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedz, sugestie oraz pomoc.

Link to post
Share on other sites

Na dysku hdd jest najpewniej widoczna partycja RAW, dlatego nie widać na nim danych. Możesz spróbować przywrócić partycję programem DMDE.  W sieci znajdziesz sporo tutoriali jak to zrobić. Na przyszłość, do przerzucania systemu z jednego dysku na drugi używaj opcji klonowania, a nie podejrzanej migracji. Klonowanie spod Norton Ghost czy Acronis True Image jeszcze nigdy mnie nie zawiodło. Dodatkowo klonowanie nie uwala dysku źródłowego. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...