Skocz do zawartości

Dziwny problem z DDR4 lub płytą


Recommended Posts

Witam wszystkich,

od niedawna stałem się posiadaczem płyty głównej Asus Prime X470-pro, ryzen7 2700X i Hyperx 2x8GB 3466mhz, zasilacz SilentumPC 750W

Wszystkie podzespoły nowe. Złożony sprzęt ma spore możliwości ale niestety po testach memtest zaczęło wywalać błędy.

I teraz co w tym dziwnego.....

1. Dwie kości umieszczone w bankach B1 i A1 po 10min testu wywala ok 10 błędów.

2. Dwie te same kości umieszczone w tych samych bankach B1 iA1 tyle że zamienione ze sobą przechodzą ponad 3 godzinny test memtestem pomyślnie.

Pod poniższym linkiem przesyłam screen z memtest

https://drive.google.com/open?id=1W7qglzyqTAXmZBd3qJ2Pz4MydPPYjIoi

Bios oczywiście zaktualizowany.

Czy ma ktoś na to jakieś rozwiązanie/porady? Może ktoś miał już coś podobnego??

Bardzo bym prosił o wskazówki.

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Tak też wcześniej robiłem ale tyle że nie napisałem o tym. Wcześniej każdy moduł testowałem pojedynczo w oddzielnym slocie i testy przechodziły ok. Kolejnym krokiem były testy w dualu. I tak ja pisałem wyżej slotach A1 i B1 testy poszły ok natomiast tylko po zamianie modułów ze sobą nadal w tych samych slotach wywala już błędy.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewałem już że może kości są niepoprawnie wsadzone, dlatego też przyglądałem się kilkukrotnie, tak samo jak kilkukrotnie przekładałem też te kości nawzajem ze sobą. Mam już doświadczenie w montażu pamięci więc wiem jak to się poprawnie wykonuje i pierwszy raz w życiu spotkałem się z czymś takim że w jednym układzie jest ok a po zamianie tylko miejscami a banki są te same ... nagle wywala błąd. Przez to ciężko stwierdzić co jest przyczyną... pamięć czy płyta. Będę miał dzisiaj 2 takie same kości na podmiankę... i będą kolejne testy. Myślę że po tym wyjaśni się po której stronie jest przyczyna błędów w memtest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...