Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jeden PC dwa dyski i dwa systemy (W10)

acronis windows 10 win10 win 10 windows10 dysk ssd hd clone copy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 groldominika

groldominika
  • Amator

• 46 postów

Napisano 10 luty 2019 - 01:53

Posiadam dwie licencje W10 i chcę jedną zainstalować na SSD a drugą na HDD i to wszystko na jednym komputerze. Problem w tym że tę którą zainstaluję jako ostatnią to taką mi widzi BIOS? i tę też uruchamia. Moim założeniem jest aby wybierać przy rozruchu komputera [F11] z którego dysku ma startować. I nie wiem jak to rozwiązać? Jedyne co mi przychodzi do głowy to że odłączyć jeden dysk i zainstalować W10. Następnie po zainstalowaniu odłączyć ten dysk i podłączyć drugi. Jednak nie chcę się bawić w "mechanikę" (mechaniczną ingerencję). Jak to mogę inaczej rozwiązać? Moja płyta główna to ASRock Z97 Extreme 6. Bardzo proszę o pomoć!

Użytkownik groldominika edytował ten post 10 luty 2019 - 01:54

• 0

#2 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 10 luty 2019 - 09:57

Możesz mieć dwa systemy na różnych dyskach ale w czasie instalacji systemu na SSD drugi dysk musi zostać odłączony. W momencie instalacji systemu na HDD dysk SSD musisz odłączyć. Dlaczego bo instalator nie utworzy nowych partycji boot ani recovery gdy wykryje je na innym dysku.  

• 1

#3 drVanSteiner

drVanSteiner
  • Wlazł kotek na płotek...

• 1223 postów
  • Miejscowość:Kielce

Napisano 10 luty 2019 - 15:32

Nic nie trzeba odłączać.
Systemy instalujesz wybierając partycję z dysku na którym na być zainstalowany.
A do przełączania użyj EasyBCD.
Tam ustawisz, który system ma być domyślny, i ile czasu masz na wybór systemu w oknie startowym.
  • 0

Już nie gram w gry. Nie chce mi się :) Teraz jestem kinomaniakiem 8-)

#4 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10484 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 10 luty 2019 - 15:59

@up - masz rację ale to odłączanie drugiego dysku przy instalacji na drugim ,na pewno nie zaszkodzi. Trochę osób już miało z tym problemy , choć prawdopodobnie to była ich wina (pomyłka) przy oznaczaniu odpowiedniej partycji...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: acronis, windows 10, win10, win 10, windows10, dysk, ssd, hd, clone, copy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych