Skocz do zawartości

Stuttering w grach - czy jest w ogóle jakakolwiek odpowiedź na to?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzyhox,

Recommended Posts

Niezależnie od producenta zawsze masz szanse że coś przyjdzie walnięte. Dotyczy się do wszystkiego. Nowego samochodu, zegarka a nawet i prezerwatyw z lidla.  :rotfl:

 

Jednostronne = pamięci są na jednej stronie. Większe/lepsze OC i mniejsze obciążenie kontrolera. Ale jeżeli chcesz np. po 16gb na jeden moduł (a 16gb moduły są tylko dwustronne) to ograniczasz potencjał oc i tyle. 

Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o to jak pamięć jest zamocowana na kości. Jednostronnie czy dwustronnie. Dwustronnie = duża ilość pamięci w jednej kości kosztem obciążenia kontrolera pamięci w Ryzenie. 

 

O B-DIE 3200MHz 14Cl raczej zapomnij, to są okolice 900zł, np. moje Tridenty RGB powyżej tysiaka. 

 

Te będą spoko.

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gtzkw-941198/

 

3200Mhz 16Cl, czyli taki standard dla normalnego / przeciętnego śmiertelnika. 

Link to post
Share on other sites

Te dokładnie mam które podesłałeś i są trzaśnięte... :D

Może skusiłbym się na inne tym razem do 600zł :D

Takie kupowałem za 637zł: https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/ a teraz są za 540zł w morele :P 


A może warto te kupić? 

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-16-gb-3333mhz-cl16-hx433c16pb3k2-16-774213/

3333MHz CL16? 

Link to post
Share on other sites

Te HyperX taktowane na 3333mhz pokazuje kompatybilne ale na 32GB. 16GB nie ma podanych, wiec pytanie moje czy powinny działać czy też nie? Nawet jeśli nie będą działać na 3333mhz to na 3200mhz raczej pójdą na 100%?

 

Mam do dyspozycji max te 610zł/630zł.

 

Więc pytanie jakie wziąć.

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Procek to jeszcze pół biedy, demontujesz tylko cooler i wydajesz parę zł na pastę.

Wymiana mobo to już masakra, aranżacja okablowania i demontaż wszystkiego... agonia.

 

Co do ramu bierz po prostu 3200Mhz 16Cl i nie kombinuj. Czy szajsung czy hynix - nie ma to jakiegokolwiek znaczenia. Bo albo masz albo zwykłe pamięci samsunga/hynixa albo super uber duper lukrem posypane b-die samsunga. 

 

Jak nie będą śmigać to zwrot w terminie 14 dni i inne.

Niestety ale Ryzeny serii 1000 i płyty serii B350/X370 są mocno wybredne... A poprawki z poziomu HW dopiero są w refreshach i nowych chipsetach. Trzeba próbować jak kiedyś - metoda prób i błędów. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, zamówiłem te HyperX 3333MHz. Myślę, że nie powinno być problemów by je widział system a jak będą to będę zwracał xD


Niestety, to nie była wina ramów... W dalszym ciągu tak przycina. Zostały 3 rzeczy. Karta, procesor, płyta... Nie mam tyle kasy by kupować każdy sprzęt na testy... Kur**** zaraz mnie trafi z tym problemem :/

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Jutro przyjedzie do mnie kolega z GTX 1060 6GB i przetestujemy jego kartę u mnie.

Jak w wymusić stałe napięcie dla karty w MSI. Ale, żeby w ogóle nie spadało przy jakimkolwiek obciążeniu. Ustawić chcę takie wyższe, np 1.1V o ile to bezpieczne dla karty. 

Link to post
Share on other sites

Zapuszczę na noc memtest86 na nowych pamięciach. Jeśli się okaże ten sam Error z dopiskiem CPU: 12 jak wtedy, to będę obstawiał, że procek jest gdzieś trzaśnięty. 


Było testowane też na tym zasilaczu parę dni temu: https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rmx-white-850w-cp-9020156-eu-1439919/ ale na wersji 750W i nówce sztuce. Było to samo. 

Tak jak piszę, jutro uda się sprawdzić inną grafikę na kompie. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wyjdą błędy z memtestem ciągle to obstawiam trzy opcje:

 

1) Spaprane ustawienia w BIOS, wszystko powinno być default bez żadnej ingerencji - jeżeli jest default to idziemy dalej:

2) Uszkodzony kontroler pamięci w CPU, raczej epicko super rzadkie zjawisko

 

Jeżeli dobrze pamiętam to formaty robiłeś, więc wina OS odpada. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Patrząc po liczbie zwrotów to najbardziej awaryjne są grafiki, następnie płyty a najmniej procki.

 

Inna kwestia jest taka, Rysiu gen. 1 to bardzo wybredna bestia (pod względem płyty, pamięci) i często potrafił się gryźć z teoretycznie normalnie kompatybilnymi podzespołami.

 

No i na koniec pozostaje kwestia mobo: debiut AM4 to nie jest historia "usłana różami". Gigabyte zaliczył mega wtopę z przegrzewającymi się sekcjami zasilania; ASRock w temacie napięć co innego pokazywał na odczytach niż zapodałeś mu w biosie; a MSI? No po prostu płyty padały jak muchy (trochę podobna sytuacja jak z pamięciami na Turingu); z Asusem też coś było, ale w tej chwili nie pamiętam.

 

No nic, ciekawy jest Twój przypadek - nie powiem. Daj znać jutro jak po zmianie GPU.

Link to post
Share on other sites

A taka mnie myśl naszła... Bo na początku tego nie było. Czy jest szansa, że to sie pojawiło przy zaktualizowaniu biosu do nowszego? Nie robiłem aktualizacji od razu po kupnie, tylko jakiś czas po i ostatnio na nowszy przy tym temacie.

 

Czy wgranie starszej wersji biosa robi się tak samo jak nowszej biosa poprzez m-flash?

Link to post
Share on other sites

Z Asusami nie było nic, prócz debilnie zaprojektowanej sekcji zasilania na Crosshair 6, którą poprawiono całkowicie i przeprojektowano w Crosshair 7. 

Ogółem i same chipsety B350 i X370 były wybredne na ram to i kontroler w procesorze także. Dual-combo.

 

Tak czy siak są i były przypadki padniętych/uszkodzonych kontrolerów w prockach, czy to w Intelach (były przypadki na notebookreview w kadłubkach Clevo, bo gadałem o tym z typkiem jak sam jeszcze miałem P870DM a i potem w postach pojawiły się ze 2 takie przypadki). Gdzieś chyba na overclockersach także spotkałem się z jednym padniętym kontrolerem w Ryzenie. Od kiedy ten element znajduje się w CPU a nie mobo (chipset) to po prostu wymienia się cpu. 

 

 

Co do biosu, jest taka możliwość. Biosy potrafią trollować. Sam kiedyś na LGA 775 wracałem  na stary bios ze względu na OC w przypadku płyty DFI.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Okej, test pamięci ram przeszedł bez najmniejszego Error'a. Czyli jest szansa, że procek jest stabilny. Podsyłam zdjęcie a dzisiaj po 13tej będę testował na GTX 1060. Jak będą takie przycinki, spróbuję ze starszą wersją biosa.
qNJ61AQ.jpg


Wracam z info. 

 

4h testowane na GTX 1060. Zero jakichkolwiek przycięć. Powrót do GTX 1080 i dzieją się przycięcia więc raczej na 99% mamy winowajce. 

Próbowałem się bawić w ustawianie stałego napięcia na karcie, zbijanie taktowań na minus i nic nie pomaga.

Dalej już nie mam pomysłu. Pozostaje chyba oddać kartę na gwarancję... :o

 

Jestem wkurzony na maxa bo już nie wiem co jest przyczyną. Niby napięcie pokazuje dobre, nie spada samo z siebie. Nie wiem jak mogłaby się popsuć sama karta będąc zamontowana i raz przekładana przy zmianie platformy. NO WTF!!!

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Kurczę tak trudnej do zdiagnozowania usterki to jeszcze nie widziałem. Ale pamięci dobrze że wymieniłeś - jak wywaliły błąd w memtest to coś i tak z nimi było nie halo.

 

Wysyłaj kartę na gwarancję, nic innego chyba nie pozostało :( Jakoś się 2 tygodnie musisz przemęczyć. W takich sytuacjach przydaje się grafika integra w procesorach której niestety Ryzeny nie mają :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...