Skocz do zawartości

Temperatury i7 4790k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Aress,

Recommended Posts

Dobra a co jesli occt daje zbyt durzy stres i mam temperatury podchodzace pod 90 a w aidzie tylko do 78? Nie wiem czy dobrze robie ale ustawiam tylko voltage na cpu core a cala reszte mam na auto. Lacznie z mnoznikiem ktory mam ustawiony stockowo na turbo 4.4ghz i cache na 4ghz.

 

Mam ustawiony 1.1310

 

OCCT: https://zapodaj.net/bab1b2a080568.png.html

Edytowane przez aviomarin777
Link to post
Share on other sites

Jak podkrece taktowanie to bede mial wyzsze temperatury tak? Wole poczekac do kupna lepszego coolera.

 

Teraz zszedlem do 1.120, ustawilem cpu cooler na turbo i chlodzi na maksa od 65 stopni. Teraz mam temperature w stresie samego procesora 70

 

Dzieki Aress za pomoc-robiac to czytalem pare razy co napisales.

Edytowane przez aviomarin777
Link to post
Share on other sites

OK, tak czy siak warto kupic chlodzenie, nawet ta FERE od spc a co do procka, do 4.4 ghz na 4 rdzenie powinienes zrobic na 1.125-1.150, Mi sie udalo zrobic na 1.149 przed skalpem. Po skalpie mam 4.6 przy 1,260 i 60 stopniach w grach na macho rev b. Przed skalpem w lato tez mialem problemy z tym cpu ;/. Co do podkrecania, po przebiciu bariery 4,5 procek wymaga bardzooooooo duzo napiecia zeby podbic zegary nawet o 100mhz ;/

 

 

 

Druga sprawa, zdaniem intela stockowy cooler mial dzialac przy 4,4 na 1 rdzen i reszta na 4,2 tak? Ale przy jakim napieciu ? Tobie dalo ponad 1,225 jak mowiles podczas grania, a to bardzo duzo i to jeszcze nie suszarce od intela. Teraz dales mniejszy 1.1310 przy 4.0 wiec postaraj sie podniesc do 1.150 i dac na 4.4. Teraz masz procek ktory ma stale 4.0 i jest pozbawiony funkcji turbo. No ale jezeli tak Cie temperatury denerwuja to zostaw i poczekaj na chlodzenie. Ten procek nigdy nie bedzie chlodny ;/

Edytowane przez Aress
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz,ze ja nie zmienialem za wiele? Tylko cpu core voltage zmienilem i zachowalem reszte ustawien. Jak badam temperatury w speccy to mi pokazuje mnoznik i skacze do 4.4 nieraz a w stresie w aidzie64 daje stałe 4.2. Nie zmienialem mnoznika  :D W cache mam 4ghz a turbo nadal 4.4-tak bios pokazuje. Cala reszta na auto. 

 

Dzieki twoim wytycznym bede wiedzial jak mam to ustawic, ale to za dwa tyg. Dzieki Aress

Edytowane przez aviomarin777
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...