Skocz do zawartości

Pytanie o FreeSync i V-Sync


Recommended Posts

Witam. Od wprowadzenia ostatnich sterowników przez Nvidię mam możliwość włączenia na moim GTX1060 opcję FreeSync. Mam monitor iiyama 144 Hz. Mam pytanie czy przy włączonej opcji FreeSync włączać jeszcze V-Sync w grach?

Zalecane jest, żeby włączyć g-sync i v-sync w driverach a w grach vsync-off, masz wtedy najlepszą jakość

Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu. Jeśli uruchomię gsync na monitorze z freesync, który obsługuje 40-75Hz to jak będą działać gry, które działają mi np. na 100fps? Czy funkcja ta działać będzie w przedziale 40-75 FPS a wyżej już nie? Słyszałem, że gsync pomija wyświetlanie klatek powyżej odświeżania monitora. Szukałem coś na ten temat ale nic nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jeden problem się ujawnił. Po ustawieniu wszystkiego jak trzeba, w grach (War Thunder, WoT) wyświetla mi się cały czas po lewej stronie ekranu komunikat G-Sync ON. Jak to wyłączyć?

 

 

Dobra już wiem gdzie to wyłączyć. Jak coś to:

panel sterowania nvidia, na pasku u góry display i wyłączyć G-Sync Compatible Inicator

Edytowane przez michaldroszcz
Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu. Jeśli uruchomię gsync na monitorze z freesync, który obsługuje 40-75Hz to jak będą działać gry, które działają mi np. na 100fps? Czy funkcja ta działać będzie w przedziale 40-75 FPS a wyżej już nie? Słyszałem, że gsync pomija wyświetlanie klatek powyżej odświeżania monitora. Szukałem coś na ten temat ale nic nie znalazłem.

Jak masz vsync-on to gra wyświetla klatki z maksymalnym odświeżaniem monitora tj. 75Hz, jeśli wyłączysz v-sync to gra wyświetla ile "fabryka dała" ale monitor nadal ma 75Hz, pojawia się wtedy tzw. tearing (rozjechane klatki - od góry następna na dole poprzednia)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak masz vsync-on to gra wyświetla klatki z maksymalnym odświeżaniem monitora tj. 75Hz, jeśli wyłączysz v-sync to gra wyświetla ile "fabryka dała" ale monitor nadal ma 75Hz, pojawia się wtedy tzw. tearing (rozjechane klatki - od góry następna na dole poprzednia)

No to w końcu jak to z tym Freesynkiem jest ??? Warto to uruchamiać w sterowniku nvidii czy olać to całe ustrojstwo. Monitor 27 cal. mam z Freesync i nawet działa

Link to post
Share on other sites

No to w końcu jak to z tym Freesynkiem jest ??? Warto to uruchamiać w sterowniku nvidii czy olać to całe ustrojstwo. Monitor 27 cal. mam z Freesync i nawet działa

Odpal demo Nvidii Pendulum i zobacz czy warto... wg mnie tak

https://www.nvidia.com/coolstuff/demos#!/g-sync

przestawiłem na moim LG 27MU67 zakres na 33-61Hz i całkiem ładnie sobie radzi

Link to post
Share on other sites

No fakt ale w tym demie działa vsync on lub off. A Gsync tej zakładki nie mogłem uruchomić i przetestować. Pewnie z powodu jego braku, mam rację ??? Dodam że monitor działa na odświeżaniu 75

 

Ok już działa z Gsync. Faktycznie warto to uruchomić widać płynność w poruszanym wachadełku

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...