Skocz do zawartości

Zawieszony obraz, GTX 1060


Recommended Posts

Witam, dzisiaj zainstalowałem nową kartę graficzną Gigabyte GTX 1060 6gb,wcześniej miałem obraz z zintegrowanej karty. Po instalacji sterowników wszystko dzialalo, wentylatory się kręciły.Po resecie komputera i zmianie trybu w programie aorus czy coś, na cichy tryb obraz znikł. Po resecie jest ekran logowania, wyświetla się pulpit ale po chwili ekran się zawiesza i jest jednokolorowy ekran. Co to może być ? Wcześniej w biosie sprawdzałem i wykrywa kartę w złączu.

Moja specyfikacja pc: i5 7500,

-plyta: MSI b250m mortar

-zasilacz: be quiet 530w

Przy włączaniu komputera na płycie świeci się czerwona dioda od VGA i później znika.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Dla pewności możesz odinstalować sterowniki, a nowe pobierz ze strony nvidii. Odpuść sobie programy typu aorus przynajmniej na czas aż nie upewnimy się że karta działa tak jak powinna.
A co do odinstalowania to tak jak każdy inny program. Przez menedżer zadań nie da się odinstalowywać ;)


PS. Tryb awaryjny w windows 10 włączasz przez opcje do odzyskiwania systemu - te pokażą się po kilku nieudanych startach systemu.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

W trybie awaryjnym odinstalowałem normalnie aorus, sterowniki odinstalowałem programem ddu. Włączyłem normalnie komputer i pobieram sterowniki. W menadżerze urządzeń wykrywa karte, po kliku minutach samo zainstalowało 3d vision photo viewer nie wiem jak.

GeForce experience też zainstalować ?

Zainstalowałem najnowsze sterowniki i wszystko działa. Takie są dane z gpu-z:https://drive.google.com/file/d/1amT6HL1IW0jsZXpwGOiFqxm-ftf00HT9/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/1XuAR-xQt9RsDCEVzbx8t135cK3l_A_AP/view?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

GeForce Experience instaluj według upodobania.
Według mnie najlepiej zainstalować sterowniki + physx + opcja czystej instalacji. A jeśli komputer już działa tak jak powinien to sprawdź jeszcze czy nie wyłącza się przy mocnym obciążeniu itp. Zwyczajnie pograj sobie w gry.

A 3D Vision nie przejmuj się.

Link to post
Share on other sites

Troszkę przydużo ale to pewnie powodem jest przewiewność budy ( umnie ok 35*C). Karta z pół pasywnym chłodzeniem pewnie jak wiele 1060 i wentylatory włączają się przy 60*C. Zawsze możesz zmienić krzywą wentylatorów w MSI Afterburner. Max temperatura jest akceptowalna.

Link to post
Share on other sites

Akurat 2 wdmuchujące i 1 wydmuchujący nie jest dobrym rozwiązaniem. Dużo ciepłego powietrza zostaje w środku.

Skacząca wydajność do boosta to norma. Jest to odpowiedź na nagły skok zapotrzebowania na moc. Temperatury nie są tragiczne więc jedynie testuj czy dzieje się coś bo jak rozumiem to pierwotny problem znikł.

Link to post
Share on other sites

Akurat 2 wdmuchujące i 1 wydmuchujący nie jest dobrym rozwiązaniem. Dużo ciepłego powietrza zostaje w środku.

 

Skacząca wydajność do boosta to norma. Jest to odpowiedź na nagły skok zapotrzebowania na moc. Temperatury nie są tragiczne więc jedynie testuj czy dzieje się coś bo jak rozumiem to pierwotny problem znikł.

Zależy to od konkretnej obudowy i obrotów/wydajności każdego z nich. Akurat dużo poświęciłem czasu nad dobrą cyrkulacją i u mnie  system się sprawdził ale prawda, mam 2 wydmuchujące bo nie liczyłem wentyla w zasilaczu, który też robi jako wydmuchujący. Temperatury wszystkich podzespołów są dobre.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...