Skocz do zawartości

Szybka pomoc z wyborem laptopa biznesowego.


Recommended Posts

Witam

 

Stoję przed wyborem laptopa biznesowego, lecz rozterka polega głównie na karcie graficznej i procesorze.

Do wyboru mam :

 

ZBooka15 I7 4900QM/Quadro K2100M

DELL M6700 I7 3740QM/Quadro K4100M

 

Przekopałem tony testów i doszedłem chyba do wniosku że różnica między 3 a 4 generacją moblinych procesorów (na podstawie benchmarków) jest bardzo mała, a jednak różnica pomiędzy kartami graficznymi jest kolsalna K4100M jest dwukrotnie szybsza.

 

Co zrobilibyście na moim miejscu? Może jednak ta czwarta generacja to trochę większa różnica, w końcu zerkałem tylko na benchmarki.

Edytowane przez Drzew
Link to post
Share on other sites

Oba komputery są dosyć stare i mają win 7 który już niedługo nie będzie wspierany przez Microsoft przez co nie będzie bezpieczny. Polecałbym ci wybrać jakiś model z ósemką lub dziesiątą lub przynajmniej do nich zaktualizowany, a co do samych komputerów to lepiej wybrać coś nowszego i pewniejszego, a za tę cenę jest w czym przebierać.

Link to post
Share on other sites

Oba komputery będą poleasingowe wiec może za grosze mieć win 10 pro (partnerzy programu ms refabrished sprzedają 10 home za grosze, a pro tylko nieznacznie drożej). Oczywiście modele biznesowe to zupełnie inna liga niż konsumencki szrot i pewnie nic podobnego nie dostanie do zastosowań pro w tej cenie i dlatego się na to decyduje. Z stacji roboczych to nie wiem. Ja tam służbowych używam thinkpadów od lat ale widzę, jak się to pogarsza jakościowo. 

Leasingowe to jednak trzeba obmacać i dokładnie sprawdzić  by się nie naciąć bo służbówki to często zajechane są i mogą być w różnym stanie czasem nawet z wadami nie widocznymi na pierwszy rzut oka oraz z wymontowanymi elementami opchanymi jako część.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...