Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu


Gość rosomak.drugi

Recommended Posts

napiszę taki post i tak pokieruję rozmową, że zostaną tu zaprezentowane przez Was pewne zachowania.

  no jaki kraj taki John Watson czy Zimbardo...

 

Żaden psycholog z Ciebie, raczej trol :P Tak też czułem zapach tego zwierza. (wnioski parapsychologa po wymianie kilku postów na forum - brawo! )

 

Zresztą obraz jaki wykreowałeś całkowicie rozmija się z tym co napisałeś wyżej. Sam określ osobę która wydaje 16k (w tym pożycza 8k )  na neonki, ledy mając gdzieś opinie innych... 

 

Każda typowa rozsądna osoba, które miałaby zielone pojęcie o składaniu komputera przynajmniej wzięła by pod uwagę sugestie osób na pewno bardziej obeznanych w temacie, a nie podważałaby ich zdania jak zrobiłeś to Ty.

 

Następnym razem poświęć trochę czasu nad swoim alter ego :D

Edytowane przez vrona32
Link to post
Share on other sites

 

Zakładając ten temat miałem kilka celów, jednego z nich nikt się nie spodziewał.

 

1. Chciałem uzyskać rzeczywistą poradę.

2. Po rozmowie z bliską mi osobą uznałem, że coś tu zrobię, przy okazji. Rozmawialiśmy o tym, że interesuję się zagadnieniami z dziedziny psychologii, o tym, że ludzie są przewidywalni w swoim zachowaniu, akurat byłem na forum, to powiedziałem, że napiszę taki post i tak pokieruję rozmową, że zostaną tu zaprezentowane przez Was pewne zachowania. Bo to standardowe zachowania, których należało się spodziewać. Także A. pozdrowienia dla Ciebie - każde z zachowań udało się zaobserwować:

a) napisz, że lubisz sprzęt i prosisz o porady, ale przy tym wskaż, że chcesz LEDy, to zaczną do Ciebie podchodzić lekceważąco, uznając Cię za niedojrzałego, jakby nie rozumiejąc, że sprzęt może być elementem aranżacji wnętrza i musi wkomponować się w resztę.

b) trochę w nawiązaniu do powyższego - spodziewaj się, że nie rozumieją tego, że można mieć inny gust w kwestii wyglądu.

c) zobaczysz, że pojawi się krytyka odnośnie tego, że pieniądze są pożyczone i trzeba szukać oszczędności.

d) w ogóle, jeśli się nie zgadzasz, to sprowadzają Cię do poziomu ignoranta, osoby, której nie należy traktować poważnie, tak, jakby się taką osobę już znało i można ją było w ten sposób potraktować bez wyrzutów sumienia.

e) na koniec - można się było spodziewać, że rozmowa przybierze charakter erystyczny z metodami:

 - tzw. insantii, czyli uogólnienia.

 - stosowania przesłanek rozproszonych.

 - prtitio principi - mój ulubiony, świetnie Wam wychodzi.

 - zabiegów wyprowadzenia z równowagi, czasami również poprzez osobiste wybiegi.

 - w tym wypadku niezamierzonymi, bo na forum to normalne, ale jednak sprzyjająca Wam argumentum ad auditorem.

 - argumentum ad personam.

 - coś, co Was może pocieszy - w niektórych kwestiach mieliście rację, ale użyliście błędnej argumentacji.

 - zadawania pytań, na które ciężko odpowiedzieć odwołując się do kwestii niepotwierdzonych - jak np. pytanie o to, czy można znaleźć na YouTube coś, co źle jest oceniane - skąd w ogóle taki pomysł? Ktoś tu ma chyba problem z rozpoznaniem.

 - zestawianie teorii i praktyki mówiąc, że niby będzie działać, niby fajnie, bo LEDy, ale praktyka pokazuje coś innego - problem polega na myleniu testów z praktyką.

 - przylepiania etykiety - kilka zdań, człowiek oceniony, więc każdy kolejny argument zbijacie mimo tego, że może mieć on wartość.

To w którym czasopiśmie będzie publikacja wyników?

 

 

 

2. ZASILACZ. Do tej pory też była mowa o tym, że jest za drogi, a nawet ktoś powiedział, że znajdę coś lepszego. Oczywiście było to ogólnik. Skoro mój zasilacz ma bardzo dobre recenzje, to mogę go wymienić na zasilacz, który również będzie miał dobre recenzje. I powtórzę - jeśli mam do wyboru 2 lub więcej zasilaczy mniej więcej na tym samym poziomie, to patrzę na cechy dodatkowe, prawda? Pierwszą jest cena - podane przez Was propozycje są tańsze o maksymalnie 80 zł, ale nie posiadają podświetlenia - podchodźcie lekceważąco do tej kwestii, to nie ma znaczenia. Taki jest plan, więc wg mnie warto kilkadziesiąt zł dopłacić do tego podświetlenia, jeśli efekt ma być fajny. Drugą cechą jest własnie dodatkowe podświetlenie, jeśli cena aż tak się nie różni, to można powiedzieć, że to ta sama półka cenowa, w takim wypadku kilka zasilaczy z tej samej półki, ale tylko jeden posiada podświetlenie, więc wybór jest dla mnie oczywisty (jeśli efekt podświetlenia mi się nie spodoba, to mogę go zmienić lub wyłączyć, prawda? nie będę płakał, że wydałem 50 zł czy 80 zł za dużo). No i na koniec gwarancja - w moim zasilaczu jest to 7 lat gwarancji producenta. W takim wypadku sprzęt nie uchowa się u mnie tyle, pewnie sprzedam go kilka lat przed upływem gwarancji i jeszcze nowy właściciel spokojnie przez kilka lat poużywa sprzętu z gwarancją. I te argumenty jak dla mnie upadają.

To powiedz mi jak zamierzasz wsadzić do tej obudowy ten zasilacz tak, żeby było widać te podświetlenie

Link to post
Share on other sites
Gość rosomak.drugi

Proste - zasilacz powieszę sobie na szyi, razem z chłodzeniem, bym mógł mieć koło ucha i usłyszeć 45dB.

 

Wyniki zostaną opublikowane na stronie głównej benchmark.pl. :)

Link to post
Share on other sites
ludzie są przewidywalni w swoim zachowaniu, akurat byłem na forum

Świetny eksperyment na poziomie gimnazjum albo jeszcze niżej. Dla potwierdzenia wyników sugeruję udać się na osiedla Cracovii w koszulce Wisły. Wynik będziesz mieć podobny. 

 

a) napisz, że lubisz sprzęt i prosisz o porady, ale przy tym wskaż, że chcesz LEDy, to zaczną do Ciebie podchodzić lekceważąco, uznając Cię za niedojrzałego, jakby nie rozumiejąc, że sprzęt może być elementem aranżacji wnętrza i musi wkomponować się w resztę.

 

Czepiał się ktoś npo wentylatorów, kontrolera, podświetlenia itp? Tak na poważnie, to czepiali się i ja się czepiałem o zasilacz z RGB. 

 

trochę w nawiązaniu do powyższego - spodziewaj się, że nie rozumieją tego, że można mieć inny gust w kwestii wyglądu.

 

Czy ktoś krytykował kwestie gustu? 

 

zobaczysz, że pojawi się krytyka odnośnie tego, że pieniądze są pożyczone i trzeba szukać oszczędności.

 

Kto i kiedy napisał, że trzeba szukać oszczędności? To źle, że ktoś krytykuje nierozsądne wydawanie pieniędzy na forum na którym doradza się zakup? Za takie wytykanie zniżasz się jeszcze bardziej. 

 

d) w ogóle, jeśli się nie zgadzasz, to sprowadzają Cię do poziomu ignoranta, osoby, której nie należy traktować poważnie, tak, jakby się taką osobę już znało i można ją było w ten sposób potraktować bez wyrzutów sumienia

 

Jeżeli argumenty nie przemawiają, to po prostu jest się ingorantem i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.  

 

zadawania pytań, na które ciężko odpowiedzieć odwołując się do kwestii niepotwierdzonych - jak np. pytanie o to, czy można znaleźć na YouTube coś, co źle jest oceniane

 

Ktoś ma problem z własnym rozumowaniem. 

 

chłodzenie jest za drogie

 

Kto i gdzie tak napisał? Wskaż palcem. Dalszych wywodów na temat tego AiO nie komentuje, bo szkoda czasu. Pisanie że chłodzenia z trzema wentylatorami będą głośniejsze, to śmiech na sali. Nie wiem czy to kłania się już po prostu iloraz inteligencji, ale po prostu zastanów się jeszcze raz nad tym co napisałeś. W ogóle nie bierzesz poprawki na to, na jakie testy patrzysz i nie porównujesz tego z CPU jaki chcesz kupić. 

 

Głośność mierzona przy 30 cm od obudowy to 43dB przy maksymalnej prędkości wentylatorów, co jest nierealne w codziennym użytkowaniu, gdyż komputer nie chodzi cały czas z bardzo dużym wykorzystaniem procesora. W grach wentylatory pewnie będą mniej więcej miały 50-60% prędkości, co oznacza ok. 35-37 dB w testach

 

Psycholog, matematyk i Maciej wróżbita w jednym.  Co rozumiesz poprzez "codzienne użytkowanie"? Dla jednego będzie to render, stream, nagrywanie itp. Ach tak, przecież nie napisałeś nic na temat bo przecież olałeś wszystko na początku.

 

Taki jest plan, więc wg mnie warto kilkadziesiąt zł dopłacić do tego podświetlenia, jeśli efekt ma być fajny

 

A powiedz jaki to będzie efekt w obudowie z piwnicą na zasilacz?

 

W takim wypadku sprzęt nie uchowa się u mnie tyle, pewnie sprzedam go kilka lat przed upływem gwarancji i jeszcze nowy właściciel spokojnie przez kilka lat poużywa sprzętu z gwarancją

 

Jesteś pewny? Zrobisz cesję? Nie masz chyba za bardzo pojęcia o czym piszesz. Sprzedasz możesz ten zasilacz z GW ale kupujący wcale nie musi mieć prawa do skorzystania z niej w przypadku problemów. 

 

W testach różnice między 2 a 4 kośćmi są niejednoznaczne, bo są gry, gdzie pamięć w 4 kościach spisuje się lepiej i mówię o dual channel

 

Czyli powiadasz, że quad channnel na 1151? Podaj przykłady tych gier i testy. 

 

Bo lepiej MLC niż TLC - realnie - jakie to ma znaczenie, bo nie wiem. Pytam poważnie. Tutaj przyznaję się do całkowitej niewiedzy, bo z tego, co wiem, to chodzi o żywotność.

 

Jesteś przecież na tyle elokwentny, że wszystko potrafisz wyczytać. Masz skarbnicę wiedzy w dziale z dyskami o google nie wspominając. 

 

Odnośnie Twojego "testu".

Forum zdało go na celujący z korzyścią dla innych użytkowników. Dla Twojej informacji zwróć uwagę na to, że temat w dużej mierze i tak został zlany po pierwszych postach, bo nawet za bardzo nikt nie poruszył kwestii wydajności CPU i GPU w grach przy zestawie za 16 000 zł. Taka porażka. 

 

Wyniki zostaną opublikowane na stronie głównej benchmark.pl.

 

:jupi:  :jupi:  

Wyniki czego zostaną opublikowane? Luminacji LED RGB?  :->

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to się zastanawiam, czy osobom które są ekspertem/moderatorem za pisanie w tym temacie nie wlepić po nagrodzie.

 

Przecież autor to jest szablonowa męczybuła, która nudzi się w domu na zasiłku i szuka miejsca do interakcji. Macie takiego elementu w każdym mieście pod kurek, tylko z reguły wydzwaniają do radnych miasta, albo chodzą na miejscową komendę żeby na coś czy kogoś pomarudzić i sobie pogadać.

 

On tego zestawu nie kupi. Nawet nie rozważa. To jest wciąganie ludzi w zbędny dialog, strata czasu, niepotrzebne eksploatowanie klawiatury.

Dłubanie w nosie będzie ciekawsze i bardziej produktywne niż odpowiadanie w tym temacie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
18. Słuchawki Logitech G633 Artemis Spectrum. https://www.logitech...ng-headset.html

Ten chłam tez wybierałeś na podstawie recenzji ? To w psychologi się nazywa "placebo" czyli tym recenzentom się wydaje, że jest dobre, bo też nic innego normalnego nie słuchali. Także są przekonani, że jest to dobry wybór. Akurat nie mam o to pretensji, tylko tyle ,że się nie znajo. Później masa ludzi czyta i wierzy w te artykuły,wystawiając pozytywne oceny i tak to się samemu nakręca. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...