Skocz do zawartości

Jaki router do Neostrady zamiast FunBoxa 2.0


Recommended Posts

Cześć! Potrzebuję kupić router który zastąpi FunBoxa 2.0 który nie spełnia moich oczekiwań. Prędkość że względów technicznych wynosi tylko 32Mb/s.

 

Dom parter + piętro łącznie 250m2

Router znajduje się centralnie na środku parteru.

 

Proszę o propozycje. Budżet do 300zle10ab8b175f924d0cd0083be18939cb9.jpg

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wiem, że nie zwiększy. Ale ten FunBox ma strasznie słaby zasięg. Jak na piętrze na którym mieści się FunBox jest ok, tak piętro wyżej jest tragedia.Mam 2 możliwości. Albo wymienić tego FunBoxa na lepszy sprzęt który sobie poradzi z drugim piętrem.Albo zamontować na 2 piętrze urządzenie które będzie połączone przez eth z FunBoxem i będzie rozsyłać WiFi.Tylko potrzebuję porady jakie urządzenie wybrać.Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Dodatkowo chciałbym dodatkowy router połączyć z FunBoxem w ten sposób aby tworzyły jedną sieć tzw. roaming.Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom FunBox 2.0 to dobry modem - Mówimy tu o połączeniu skrętką komputerową.

Wifi ma niestety cienkie bo nie ma zewnętrznych anten - tylko anteną jest małe coś na płycie drukowanej.

 

Polecam drugą wersję - na drugie piętro kabel ethernet i do tego najtańszy router z wifi.

 

Warto też byś sprawdził instalację w domu by do modemu dochodziła linia bezpośrednio z zewnątrz i kończyła się na parterze w gniazdu przy modemie. Chodzi o to że vdsl nie lubi dodatkowych gniazdek ( równoległych gniazdek w lokalu ).

Każde zrównoleglenie zmniejsza prędkość łącza.

W skrócie - możesz mieszkać i 200 metrów od centrali i teoretycznie mieć pełne 80 mb ale może okazać się że posiadasz kilka zrównolegleń w lokalu co skutkuje tym że będziesz mieć 40 mb a nie 80 mb...Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...