Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Rozbudowa Lenovo Y700-17ISK

Dysk hdd dysk ssd Lenovo Y700

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bajtek98

Bajtek98
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 15:26

Witam państwa.

Wiem że temat był wałkowany wielokrotnie w sieci, ale chciałbym zebrać wszystko do kupy by nie popełnić błedów.

Posiadam laptopa Lenovo Y700-17ISK

komputer mam od około 2 lat, więc swoje posłużył.

Sprzęt kiedyś mi upadł i podejrzewam że uszkodził mi się dysk HDD gdyż czasem słychać jak "Chrapie"

Dało się z tym żyć, jednak teraz jest gożej a sprzęt uruchamia się z 5 min... nie mówiąc o programach :/

Uzbierałem trochę PLN i postanowiłem go naprawić.

Chciałbym wymienić dysk hdd na nowy niekoniecznie 1 TB może być nawet 500Gb, który służył by mi do przechowywania danych ciężkich i zbędnych.

Dodatkowo chciałby kupić dysk SSD na system i często używane programy.  ( między 250 a 500 Gb)

( wiem że jest możliwość podpięcia go pod port M.2, i M.2 pcie ( jednak nwm gdzie ten pcie się znajduje))

Okazyjnie chciałbym dołożyć ramu, jako że mam fabrycznie dwie kości po 4Gb DDR4 zamieniłbym je na 2x8Gb. Jednak rynek jest duży i nwm jakie podzespoły będą odpowiednie. 

Potrzebuję sprzętu który będzie mi służył na kolejne lata, a mimo wszystko nie będzie miał parametrów z nasa których nigdy nie wykorzystam.

Całości napraw chciałbym wykonać sam, oszczędzając na serwisie.

Ostatecznie nie wiem jak po instalacji SSD przenieśc na niego Windows 10.

Nie mam żadnych naklejek z kodem do porabia go z sieci ani napędu DVD do ewentualnego wgrania  z płyty.

Pozdrawiam.

• 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11335 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 01 listopad 2018 - 18:42

Sprzęt kiedyś mi upadł i podejrzewam że uszkodził mi się dysk HDD gdyż czasem słychać jak "Chrapie"

to ma być wymówka do kupienia SSD rozumiem :D diagnozowałeś HDD?  jak całą tabelkę smart z CDI, lub hd tune. 

Ostatecznie nie wiem jak po instalacji SSD przenieśc na niego Windows 10. Nie mam żadnych naklejek z kodem do porabia go z sieci ani napędu DVD do ewentualnego wgrania  z płyty.

jest narzędzie windowsa do tworzenia pena. Windows się sam aktywuje.  

ps. Budżet ? 

• 0

Spoiler

#3 joggy

joggy
  • Pasjonat

• 833 postów
  • 3DMark 06:GTX 560: 28904

Napisano 01 listopad 2018 - 18:42

Jeśli chodzi o windowsa 10 to jeśli komputer kupiony był z systemem windows wystarczy że zrobisz sobie pendrive z instalką windowsa 10 dostępną na oficjalnej stronie microsoftu pod nazwą: media creation tool.

W trakcie instalacji ( o ile komputer miał fabrycznie windowsa to klucz licencyjny jest w biosie komputera ) instalator sam wykryje jaką wersję windowsa powinieneś mieć i takową ci zainstaluje. ;) 

Jeśli chodzi o ram to potrzebowalibyśmy znać parametry twoich obecnych pamięci żeby te nowe 2x8GB były chociaż równie szybkie jak te poprzednie.

• 0

CPU:  I5  6600K @ 4,5 GHz 1,37V  Cooler:  Silentum  PC  Grandis  1236v2  MOBO:  MSI  Z170A  Gaming  PRO  RAM:  16GB  Hyper  X  FURY  2400  CL15 @ 2800 CL15  dual  GPU:  MSI  GTX  970  Gaming  4G  SSDPleXtor M8Pe(G) 256GB HDD:  WD  1TB  WD10EZEX  PSU:  Silentium  PC  Enduro  FM1  Gold  550W  CASE:  Silentium  PC  Gladius  M35W

#4 Bajtek98

Bajtek98
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 17:33

to ma być wymówka do kupienia SSD rozumiem :D diagnozowałeś HDD?  jak całą tabelkę smart z CDI, lub hd tune. 

ps. Budżet ? 

Bardziej motywacja ^_^ 

Budżet na same dyski myśle że w przedziale 600-700zł  

Ram mogę zawsze dokupić ;)

Jeśli chodzi o windowsa 10 to jeśli komputer kupiony był z systemem windows wystarczy że zrobisz sobie pendrive z instalką windowsa 10 dostępną na oficjalnej stronie microsoftu pod nazwą: media creation tool.

W trakcie instalacji ( o ile komputer miał fabrycznie windowsa to klucz licencyjny jest w biosie komputera ) instalator sam wykryje jaką wersję windowsa powinieneś mieć i takową ci zainstaluje. ;) 

Jeśli chodzi o ram to potrzebowalibyśmy znać parametry twoich obecnych pamięci żeby te nowe 2x8GB były chociaż równie szybkie jak te poprzednie.

Słyszałem coś o tym ;) Komputer był z windowsem, już nie pamiętam czy 8 czy 8.1

Mój Ram to 2x 4GB kości Samsung DDR4 2133 Mhz 

Wybór ramów jest przytłaczający, zwłaszcza że niektóre mają chłodzenie a to utrudnia montaż w niektórcyh laptopach :/

https://zapodaj.net/...24HWST1.png</a>

https://zapodaj.net/...24HWST1.png</a>

HD tunke nic nie wykazał, ale chyba nie daje 100% pewności że dysk nie jest uszkodzony, gdyż komputer chodzi strasznie wolno.

Edit:

Pomoże mi ktoś? 

• 0

#5 sebki1

sebki1
  • Nałogowiec

• 1929 postów
  • Miejscowość:Mysłowice
  • 3DMark 06:13100

Napisano 05 listopad 2018 - 17:47

SMART wyglada w porzadku, robiles moze defragmnetacje dysku ? instalowales system na nowo z partycji recovery ?

Swoja droga to dysk sporo juz przepracowal - dokladnie 17340 godzin :)

• 0

CPU: INTEL CORE 2 QUAD Q6600 2.4 GHZ +  SILENTIUM SPARTAN 3 LT HE1012: MOBO: GIGABYTE GA-P31-ES3G IP31 S775 BOX RAM: GOODRAM 2GB DDR-2 800 + 2GB DDR-2 800 SSD: SAMSUNG 850 PRO 256 GB HDD: SAMSUNG HD502HI 500 GB 16 MB SATA-2, TOSHIBA HDWD120 2 TB: ASUS BW-16D1HT SATA BOX:

GPU: MSI GTX 750 Ti 2 GB OS: WINDOWS 7 PRO 64 BIT: PSU: XFX CORE 550w: FEVER AC09A-BK/BK ACHILLES PPFC400 LCD: ACER PREDATOR 24" XB240H

#6 Bajtek98

Bajtek98
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 07:00

SMART wyglada w porzadku, robiles moze defragmnetacje dysku ? instalowales system na nowo z partycji recovery ?

Swoja droga to dysk sporo juz przepracowal - dokladnie 17340 godzin :)

defragmentowałem wielokrotnie i usuwałem zbędne gry i pliki..

Reinstalacje systemu robiłem za pomocą usługi w win 10.. również wielokrotnie. kiedyś w max godzinę stawiał się system łącznie z instalacją sterowników. Kiedy robiłem to parę miesięcy temu stawianie systemu trwało bodaj całą noc :/

17k godzin to dużo jak na 3 letni komputer? ;(

A co do doboru dysku SSD, HDD jak i kości pamięci.. Ktoś może coś zaproponuje, doradzi?

na dysk hdd i ssd mogę przeznaczyć w granicach 700zł. 

Dzięki za zainteresowanie. Zawiódlem się na tym forum.
Temat do zamknięcia.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Dysk hdd, dysk ssd, Lenovo, Y700

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych