Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

ZX Spectrum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6830 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 30 październik 2018 - 14:41

Mamy jakiś speców od tematu?

Wytaszczyłem Trumnę z piwnicy ale tak naprawdę miałem z nią niewielkie doświadczenie jak była na czasie a teraz to już niewiele pamiętam. Planuję podjąć z OLX jakiś telewizorek i podłączyć, soft można wgrać przez kartę dźwiękową z tego co widziałem (mam też Kasprzaka jakby co ;)). Macie namiar na jakieś repozytorium?

69aeb3c9ba258f6b.jpg

• 2

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#2 pawluto

pawluto
  • Amator

• 31 postów

Napisano 30 październik 2018 - 18:37

Mój pierwszy komputerek - Best of the Best - Do dziś pamiętam jak odpaliłem po raz pierwszy grę na nim !

Masz nie firmowy zasilacz - orginalny był nieforemnym prostokątem ...:)))

Potem następne aż wpadłem na grę Ghost'N'Goblins - tej gry nie zapomnę nigdy - spędziłem przy niej tyle godzin że strach się przyznać ale i tak nie przeszedłem jej ostatniego etapu - walki z bosem...

Z gier pamiętam jeszcze Knight Lore , Atic Atac , Zybex , Zaxon , Flying Shark , Robin Hood ( syntez mowy na początku...szał :) !

Exolon ! Indiana Jones , Renegade !!! Jumping Jack !

Barbarian - No nie zapomnę jak pierwszy raz ściąłem mieczem głowę...hahahaha

Batty - chyba najlepsza gra w stylu arkanoid , jak i sam Arkanoid.

No i na koniec - najlepsza gra na ZX Spectrum + - Saboteur i Saboteur 2 !!! Ninja i tajna misja...hahaha

Tysiące gier dostępnych.

Odpal kompa pod TV i sprawdz czy dziąła klawiatura - Najważniejszy klawisz to chyba z tego co pamiętam klawisz J odpowiedzialny za LOAD ""- bez tego klawisza nie załadujesz żadnej gry :)

Jeśli klawisze działają to podłącz magnetofon i spróbuj wgrać.Powinieneś mieć kasetę demo na której była prosta gra w rozbijanie cegiełek niczym Arkanoid.

Jeśli chcesz wgrać gry poprzez kartę dzwiękową to muszą one być zapisane jako .mp3

Lepiej jest kupić kartę zewnętrzną ( nie pamiętam nazwy ) i wgrać gry na kartę microsd i poprzez menu grać dowoli.

• 0

#3 cooger

cooger
  • Autor tematu
  • Too old to die young.

• 6830 postów

Napisano 30 październik 2018 - 22:09

Jak znajdę tv jakiś to będę testował. Zasilacz nie pasuje do styropianu ale ma logo Sinclair!
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#4 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3151 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 12:01

http://www.worldofsp...amePack.tzx.zip

Masz tu paczkę z 20 grami zapisanymi w formacie kasetowym .tzx

Spoiler

• 0

Ekspert działu: Kącik retro komputerów    /     Pełne zestawienie ekspertów

Spoiler

#5 worm

worm
  • π

• 10106 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 12:07

Szykuje się niezłe granie na wieczory :)

Knight Lore to była moja pierwsza gra ever na mikrokomputery. Mój tato rozrysowywał sobie mapkę z pomieszczeniami na kartkach.

Nie wiem, czy jeszcze gdzieś na kasecie nie leży.

Z jakiejś pracowni informatycznej sprzęcik? Bo ten numerek na obudowie zastanawia. ;)

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#6 cooger

cooger
  • Autor tematu
  • Too old to die young.

• 6830 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 22:37

8LO w Poznaniu, mieli to złomować to z chłopakami uratowaliśmy jeszcze w latach 90tych. Mój miał niesprawną klawiaturę, trzeba było folię wymienić.

http://www.worldofsp...amePack.tzx.zip

Masz tu paczkę z 20 grami zapisanymi w formacie kasetowym .tzx

Spoiler

Dzięki bardzo!

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych