Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, szybkie pytanko czy w cenie do 300 zł znajdę lepsze słuchawki niż ISK HD9999? Zastosowanie to głównie gry, na drugim planie muzyka. Możecie doradzić? Czy może ewentualnie dołożyć parę groszy i kupić coś lepszego?

Będą podpięte pod integre. ASROCK Z370 extreme4. Z góry dzięki.

Edytowane przez kicks
Link to post
Share on other sites

Lepsze pod jakim względem ? Jeśli chcesz mówić tu wyraźniejszej różnicy jakościowej.Musiałbyś przygotować trochę więcej kasy. 400-600zł i możemy rozmawiać. Myślę, że sam mógłbyś sobie coś lepszego i tańszego wyszukać ale to już po odsłuchach.

 

Osobiście wołałbym zmienić układ dźwiękowy,mimo nie najgorszej integry. 

Link to post
Share on other sites

Lepsze pod jakim względem ? Jeśli chcesz mówić tu wyraźniejszej różnicy jakościowej.Musiałbyś przygotować trochę więcej kasy. 400-600zł i możemy rozmawiać. Myślę, że sam mógłbyś sobie coś lepszego i tańszego wyszukać ale to już po odsłuchach.

 

Osobiście wołałbym zmienić układ dźwiękowy,mimo nie najgorszej integry.

Powiem tak, chciałbym narazie kupić słuchawki wystarczające pod tą integre, tak aby właśnie nie marnować potencjału słuchawek źródłem dźwięku. W poprzednim poście zgubiłem słowo, będą używane głównie do gier, na drugim planie muzyka, mimo wszystko słucham jej dosyć sporo. Możesz mi jakoś doradzić?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, chciałbym narazie kupić słuchawki wystarczające pod tą integre, tak aby właśnie nie marnować potencjału słuchawek źródłem dźwięku. W poprzednim poście zgubiłem słowo, będą używane głównie do gier, na drugim planie muzyka, mimo wszystko słucham jej dosyć sporo. Możesz mi jakoś doradzić?

 

IMO w tym budżecie to najlepszy wybór. Osłuchasz się to będziesz wiedział w co iść w przyszłości. Akurat HD9999 są w miarę łatwe do napędzenia więc na integrze zagrają a jak kiedyś znajdziesz budżet na lepszy napęd to też zyskają.

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie przekonałem się ile zyskały ISKi po podłączeniu ich do Asgarda. Może mam już spaczony słuch, ale w porównaniu do bezpośredniego zasilenia z Dragonfly (black) różnica jest olbrzymia. Dwie różne strony mocy, Asgard zamienił ważkę w wielkiego drapieżnika :D Jest mięcho, jest bas, jest gęsto, może zgubiło się nieco szczegółów ale na takiej płycie jak 'Only lovers left alive' brzmi to doskonale.

Link to post
Share on other sites
Powiem tak, chciałbym narazie kupić słuchawki wystarczające pod tą integre, tak aby właśnie nie marnować potencjału słuchawek źródłem dźwięku

Przecież ta integra, to nie jest dobre źródło dźwięku i praktycznie każde trochę lepsze słuchawki będzie ograniczać w przedziale już 150zł.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem te ISK i teraz się tak zastanawiam, że w sumie mógłbym zainwestować w jakąś kartę dźwiękową powiedzmy do 200 zł, jeżeli można kupić coś znacznie lepszego troszkę drożej powiedzmy +/- 100 zł to mogę dołożyć, możecie coś polecić? Czy nie warto?

Link to post
Share on other sites
https://www.tophifi.pl/audioquest-dragonfly-black.html?gclid=Cj0KCQjwuafdBRDmARIsAPpBmVX3d1GspcY1GZS61uC7boksCipJfqIBX1TZvCoHbWetJgZcVTQ-Aq4aAg4UEALw_wcB nic lepszego nie znajdziesz za tą cenę. A jak już takie źródło nie wiem czy nie lepiej było się pokusić o AKG K240 Studio. Niby pół-otwarte(a raczej otwarte). Ale bardziej przestrzenny dźwięk i czysty :).
Link to post
Share on other sites

Ten dragonfly nie jest jakiś boski. Wzmacniaczyk w nim słabiutki. Posłuchaj na razie na integrze i odłóż na lepszy napęd.

 

Okej, poużywam ich trochę  na integrze i zobaczymy. Generalnie nie chodzi tutaj o to że nie mam funduszu a o to, że nie chce wydawać majątku na słuchawki i źródło ponieważ będą to moje pierwsze słuchawki od (6?) lat, od zawsze słuchałem muzyki na głośnikach lub dokanałowych z telefonu i nie wiem jaka była by dla mnie różnica między słuchawkami za 300 a tymi za 700. Masz coś konkretnego na myśli mówiąc lepszy sprzęt?

Edytowane przez kicks
Link to post
Share on other sites

A w tym wspaniałym Dragonfly'u wpadli już a to żeby dodać coś tak zaawansowanego jak regulacja głośności? Bo inaczej całość mija się z celem jeśli mamy czułe słuchawki, bo używając kontroli głośności Windowsa jak to pisał Audiofanatyk na któryś słuchawkach pełnowymiarowych musiał zejść do 2% głośności czyli inaczej mówiąc regulacja głośności wyglądała tak: cisza ->50% -> 100% głośności.

 

@kicks 

Kup sobie FX-Audio DAC-X3 podepnij kablem optycznym do płyty głównej i będzie komplet

https://www.ceneo.pl/56434359

Recenzja:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

A w tym wspaniałym Dragonfly'u wpadli już a to żeby dodać coś tak zaawansowanego jak regulacja głośności? Bo inaczej całość mija się z celem jeśli mamy czułe słuchawki, bo używając kontroli głośności Windowsa jak to pisał Audiofanatyk na któryś słuchawkach pełnowymiarowych musiał zejść do 2% głośności czyli inaczej mówiąc regulacja głośności wyglądała tak: cisza ->50% -> 100% głośności.

 

@kicks 

Kup sobie FX-Audio DAC-X3 podepnij kablem optycznym do płyty głównej i będzie komplet

https://www.ceneo.pl/56434359

Recenzja:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/

Dzięki, zastanowię się nad tym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...