Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie :)

 

Potrzebuję porady w sprawie kupna słuchawek do gier (głównie cs:go, ale także wiedźmin 3, battlefieldy, dying light itd.), ale także do rozmów, muzyki (rock, power metal) i ogólnego użytkowania. Chciałbym przeznaczyć ok 200 – max 250 zł. Słuchawki muszą wygodne, bo pracuję w domu ze słuchawkami na uszach często rozmawiając z ludźmi, jak i gram, więc będę ich używał przez wiele godzin każdego dnia. Pałąk słuchawek musi mieć jednolitą konstrukcję (od tych gównianych poduszeczek w superluxach hd 668b szału dostawałem z powodu bólu głowy; z tego powodu HMC 631 odpadają). No i muszą być dosyć duże, bo mam wielki łeb (hyperxy cloud 1 na maksa rozciągnięte są odrobinkę za małe) :D Mikrofon w słuchawkach jest mi całkowicie zbędny. 

 

Kiedyś planowałem kupić Encore Rockmastery OE i ciągle siedzą mi one w głowie. Ewentualnie wpadły mi w oko Superluxy hd 330 i isk hp 2011. Somic v2 wydają się mieć fajny dźwięk, ale nie wiem czy ich budowa będzie wygodna przy wielogodzinnym graniu i pracy.

 

No i ostatnia kwestia – nie mam oddzielnej karty dźwiękowej w komputerze, więc pytanie czy lepiej zainwestować w lepsze słuchawki, czy w coś z niższej półki cenowej, ale za resztę dokupić jakąś kartę dźwiękową? 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites
nie mam oddzielnej karty dźwiękowej w komputerze, więc pytanie czy lepiej zainwestować w lepsze słuchawki, czy w coś z niższej półki cenowej, ale za resztę dokupić jakąś kartę dźwiękową?

Dobrze byłoby posiadać jakiś układ, bo zwyczajnie  więcej wyciśniesz ze słuchawek. Kup najpierw słuchawki ale pomyśl tez w przyszłości niedalekiej o karcie czy układzie zewnętrznym. Tylko nie daj se wmówić ,że fajnie to już gra i nie potrzebuje czegoś lepszego ,aczkolwiek, to już twój słuch zadecyduje.

Link to post
Share on other sites

Czytałem i nie wiem co wybrać do swoich potrzeb. HD9999 też są całkiem fajne, ale nie potrafię ocenić, które lepsze... ;/ Stąd pytam znawców :)

Na pewno Iski będa najbardziej zbliżone brzmieniem do 668b, bo to otwarta wersja 669 (siedzą tam te same przetworniki), po prostu będzie więcej dołu. Wygoda oczywiście lepsza. Dzisiaj jeszcze można wyrwać je za 250zł na xkom.

Link to post
Share on other sites

Na pewno Iski będa najbardziej zbliżone brzmieniem do 668b, bo to otwarta wersja 669 (siedzą tam te same przetworniki), po prostu będzie więcej dołu. Wygoda oczywiście lepsza. Dzisiaj jeszcze można wyrwać je za 250zł na xkom.

Tak, widziałem, choć mam niemiłe wspomnienia z x-komu. A co do brzmienia, to mają mieć jak najlepsze :) 

Link to post
Share on other sites

Tak, widziałem, choć mam niemiłe wspomnienia z x-komu. A co do brzmienia, to mają mieć jak najlepsze :)

Wziąłbym pod uwagę jeszcze AKG k240 studio + dokupił pady od hm5, ale to już cenowo wychodzi ponad budżet.

 

Co do Encorów, to rozmawiałem z jednym z forumowiczów, który opisywał mi ich brzmienie i w cenie 200zł chwalił, trzeba jednak mieć na uwadze to, że to granie dosyć ciepłe, dla niektórych nieco zmulone. Ważne jednak, że nie sybilują. Scena bardziej na głębokość niż na szerokość, więc wprowadzają pewien pogłos. Zastanawiałem się nad nimi, jednak to chyba nie do końca sposób grania jaki lubię, wolę nieco więcej detaliczności, sam zdecydowałem się i kupiłem właśnie Iski, które jeszcze do mnie nie dotarły.

 

Somiki to również dosyć ciepłe granie i ogólnie bardzo mi się spodobały, mają mniej basu od encorów i więcej średnicy, jednak nie kupiłem ich z uwagi na otwartość, a przez to brak izolacji. Gdyby nie to, to raczej właśnie je bym wybrał.

 

 

Link to post
Share on other sites

Encore Rockmaster dla mnie były na tyle przeciętne, że ciężko mi było znaleźć jakieś charakterystyczne cechy tych słuchawek. No chyba, że brak takich cech to ich cecha ;)

 

Według mnie poprawne, ale nic poza tym, nie ujęły mnie niczym.

Link to post
Share on other sites

Hmm czyli mam wybór między Isk HD9999, Encore Rockmaster oe, a ewentualnie AKG k240 mkII (choć z oryginalnymi padami, które podobno są kiepskie). Jakieś dodatkowe sugestie? Przypominam, że słuchawki głównie do gier i rozmów. :)

Poczytaj o Snab Euphony AF-100 i Snab Overtone HS-42M, ewentualnie isk hp2011. Recenzje na audiofanatyku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...