Skocz do zawartości

Podkręcanie 1080ti aorus przez msi after burner


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym podkręcić moją kartę graficzną aorus 1080ti którą kupiłem niedawno.

Aktualne ustawienia w GPU-z o dziwo są o parenaście Mhz niższe niż zakładają inne strony dot tej karty:
fofa2xA.png


Do podkręcania chciałbym skorzystać z programu MSI afterburner z uwagi że mam już tam też ustawione krzywe dot temperatur:
hZgkd2X.png

Jak się za to najlepiej zabrać?
Wiem że w tle powinien lecieć program dot testowania grafiki:
MOże być ten program który będzie leciał w tle w trakcie mojego podbijania o 50tkę np Mhz i Core clock? wiem ze napiecia nie warto zbytnio ruszać. Sam power limit dany na z 100 na 120 daje mi ponad 20 fps, dać na maxa do 150? nic sie nie stanie?


Taki szczegół ale moze wazny, kolega doradzil by kable zasilające czyli 2x8 pin podpiąć osobnymi wiązkami, bo co prawda mialem 1 kabel z dwoma końcówkami 2x8pin ale doradzilbym podpial dwa oddzielne by sie wentylator nie pocił, tak tez zrobilem, wiec moze dzieki temu bede mogl dac wieksze napiecie, nie wiem, ale na pewno nie chce spalic tej karty bo dalem za nia trochę. (2500zl).

Oto ten program ktory posiadam i jest wygodny do testow i szybko sie wlacza, uruchamiac stress czy benchmark?
7gmOjQv.png

Na koncu oczywiscie najwazniejsze czyli to o czym pisalem wyzej, jakie wartosci są maksymalne dla danej karty i jak najlepiej to zwiekszac by dojsc jak najwyzej i w miedzy czasie wiedziec czy jest stabilnie?

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

A masz po co kręcić ? Wiesz co tym zyskasz ?

Nie wiem jak to możliwe ale gdzie większość ma power limit tylko na max 120% to ja ze 100% dałem na 150%, strasznie duży ten boost, dodatkowo jak zacząłem się bawić core clock to tylko max mogę dać +60, powyzej jest tylko gorzej a przy 100+ się sypie i wyłącza program furmark + zacina komputer. zatrzymanie na 60 core clock daje najwiekszy rezultat a dodanie memory clock na więcej niz zero tylko zmniejsza ilość fps, co jest dla mnie dziwne :o

 

Czy może jest to przez to że muszę wybrać że np daję mniejszy power limit, np na te 120% (jak w większości tutoriali) i wtedy mogę się bawić w większą wartość clock memory? widzialem ze ludzie dochodzą do 140+ i memory na 200~

 

A po co mam krecic? wiadomo zeby miec jeszcze wiecej fps, mam monitor 144hz, wiec na ultra nawet jak mam 100 fps to jest to za malo i musze np obnizac do nizszych wymagan typu wysokie i jak wtedy mi skacza fps do 120 to lipa, dlatego chce jeszcze cos wyciagnac z tej karty mimo ze juz jest przeladowana jak to 1080ti :D ale zrobie z niej przynajmniej wersje extreme

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...