Skocz do zawartości

Dysk zewnętrzny pod USB 2.0 - zapytanie


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym zakupić ojcu dysk zewnętrzny USB o pojemności 2TB, będzie służył tylko i wyłącznie do odtwarzania i przechowywania materiałów video, konkretnie seriali.

 

Problem w tym, że miałby być podpięty do dosyć starego kompa, na płycie są gniazda USB 2.0

Z tego co widzę w sprzedaży są dyski ze złączem USB 3.0 i USB 3.1, stąd moje pytanie, czy taki dysk będzie współpracował z USB 2.0?

Słyszałem, że mogą być jakieś problemy z zasilaniem, dlatego wolę zapytać, żeby uniknąć niepotrzebnego zakupu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Standard USB jest kompatybilny wstecz wiec nie powinno byc problemow.Sam posiadam 2 dyski zewnetrzne pod usb 3.0 a w komputerze mam tylko USB 2.0 i wszystko dziala tylko musze je podlaczac do gniazd z tylu obudowy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@sebki1 dzięki za szybką odpowiedź, z tyłu na płycie jest kilka wolnych, więc nie powinno być z tym problemu.

 

Dzisiaj przeglądałem sobie różne oferty i przy okazji modelu ADATA HD650 2TB natrafiłem na taką informację:

 

"2. Połączenie za pomocą USB 2.0 wymaga podłączenia do dwóch portów USB w celu zapewnienia wystarczającego zasilania. Wymagany jest kabel typu Y USB."

 

Czy to dotyczy wszystkich dysków pod USB 3.0, czy tylko tych konkretnych modeli gdzie jest podana taka informacja?

Jeśli tak, to od razu zamówiłbym sobie z kablem, bo znając życie nie będzie go z dyskiem w komplecie.

 

Zapytam jeszcze co polecacie konkretnie z dysków USB 2TB w cenie do 350zł?

 

Czytałem kilka opinii i wiem tylko tyle żeby unikać Seagate'a. ;)

Link to post
Share on other sites
Słyszałem, że mogą być jakieś problemy z zasilaniem, dlatego wolę zapytać, żeby uniknąć niepotrzebnego zakupu.

 

 

Czy to dotyczy wszystkich dysków pod USB 3.0, czy tylko tych konkretnych modeli gdzie jest podana taka informacja?

Większość 1TB da się zasilić z USB 2.0 o ile nie stosujesz przedłużek, co do 2TB HDD jest różnie, oraz musisz wiedzieć, że nie każde USB 2.0 jest równe USB 2.0, zwłaszcza w lapkach, gdzie mają zwykle niższą moc. 

 

Ogólnie nikt ci tu 100% odpowiedzi nie da, bo nie mamy tego konkretnego dysku i tego konkretnego PC.  Kupisz, zobaczysz czy nie znika losowo podczas obciążenia i w stanie bezczynności (czy nie zawiesza systemu), jak nie to nie musisz kupować, jak tak, to musisz kupić ten adapter typu Y 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, dysk będzie podpięty do komputera stacjonarnego, nie do laptopa.

 

Jakieś sugestie co marki, modelu? :)

 

Jest jakaś różnica w "długowieczności" między dyskami 2,5 cala, a 3,5 cala?

Model ADATA HM900 2TB przypadł mi do gustu, wymaga adaptera typu Y według opisu.

Link to post
Share on other sites

ja w domyśle mówiłem o 2.5" zewnętrznych obecnej generacji 1 i 2TB. 

 

Jest jakaś różnica w "długowieczności" między dyskami 2,5 cala, a 3,5 cala?
ogólnie przy 3.5" zwykle lepiej to wygląda, ale szczerze każdy dysk może paść, nawet taki za 2 tys zł, więc tu ostrożnie, zawsze musisz mieć backup gdzieś. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, domyślałem się, że mówiłeś o dyskach 2,5 cala, ja też zakładałem zakup właśnie takiego dysku. Jeśli natomiast żywotność HDD przy 3,5'' wygląda lepiej to myślę, to myślę, że postawie na taki dysk, tym bardziej, że gabaryty, czy waga nie mają dla mnie większego znaczenia. :)

 

Wybiorę jeden z tej dwójki:

WD ELEMENTS DESKTOP 2TB

ADATA HDD HM900 MEDIA 2TB

 

Serdeczne dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Żywotność dysków przenośnych jest uzależniona od tego w jakim środowisku pracują, głównie czy są przenoszone podczas pracy, bo jeśli mówimy o upadku tak jak napisał @kokosnh, to przy takowym upadku mamy 50% szans na natychmiastowe KO dysku  :(.

 

Jeśli chodzi o mobilność to trzeba tu powiedzieć że mobilność zapewniają tylko dyski 2,5" gdyż 3,5" potrzebują dodatkowego zasilacza z napięciem 12V więc o mobilności raczej nie można mówić. Dlatego polecał bym ci jednak dysk 2,5"

 


Czytałem kilka opinii i wiem tylko tyle żeby unikać Seagate'a. ;)

 

No tutaj akurat muszę cie uświadomić że ADATA HDD HM900 MEDIA posiada w sobie dysk SEAGATE :) natomiast dysk WD ma w sobie WD Green. Wystarczy pooglądać na necie filmiki z openingu tych konstrukcji. Natomiast nie uważam jakoby dysk Seagate był wadą produktu, kiedyś seria 11 czy 12 może i to była wada ale w dzisiejszych czasach to raczej inne dyski są dużo bardziej awaryjne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...