Skocz do zawartości

Dell XPS 13 9350 spalona plyta glowna


Recommended Posts

Panowie,

Kilka dni temu w przyplywie glupoty kupilem metalowa paste termoprzewodzaca firmy grizzly do mojego XPSa 13 9350

Wczesniej mialem arctic silver 3 i wpadlo mi do lba, zeby jeszcze bardziej obnizyc temperatury, a te pasty z cieklego metalu mialy swietny PR.

Po nalozeniu pasty okazalo sie, ze to dziadostwo rozlalo sie po calej obudowie - po tym zabiegu laptop "nie wstal".

Dalem sprzet do naprawy, ale licze sie z mozliwoscia spalenia procesora w wyniku przepiecia, wiec zaczaynam powoli sam szukac nowej plyty glownej.

Moja dotychczasowa konfiguracja to i5 6200U, 8GB ramu i wlasny dysk SSD 256GB.


I tak sie zastanawiam, czy skoro wymieniam plyte, nie warto byloby zrobic upgrade'u?

Laptop na codzien dzialal bez zarzutow poza przeciazeniem w Chrome, wiec myslalem nad zakupem plyty z i7 6500u i 16GB RAMu: https://www.ebay.pl/itm/H67KH-NEW-OEM-DELL-...5QAAOSwuzRXctOO

Z drugiej strony za 1000zl mniej moge kupic plyte z i7 6500U i 8GB RAMu: https://www.ebay.pl/itm/Dell-XPS-13-9350-V3...GwAAOSwzrBatmQP


Zastanawiam sie zatem czy warto pchac sie w 16GB RAMu za 1000zl wiecej? Czy jakos odczuje te 16GB ramu, czy tez powodem spowolnienia komputera byl zbyt slaby procesor i lepiej kupic wersje i7 6500U z 8GB RAMu, i ew w przyszlosci zamienic dysk 256GB na jakis wypasiony 512GB?

Co o tym myslicie?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...