Skocz do zawartości

Oneplus 6 czy iPhone 8


Recommended Posts

Cześć, mam pytanie do was co myślicie, otóż zastanawiam się and wyborem pomiędzy jednym z tych urządzeń, co byście wybrali, użytkujecie może któregoś z przedstawionych modeli? Co do oneplusa 6 skłania mnie wyświetlacz, który wypełnia telefon przez co można stwierdzić, że jest bardziej nowoczesny natomiast co do iPhona 8 to chyba lepszy aparat, może bardziej "prestiżowy" i mniejszy rozmiarowo - dla mnie bardziej poręczny.

Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z OnePlus 3T i 6 będzie kolejna. Jedyny mankament dla mnie to szklane plecy zamiast metalowych.

Apple to jest inny temat. Po prawdzie jeśli masz obiekcje to Apple jest nie dla Ciebie.l

 

Tę markę używają ludzie którzy nie mają wątpliwości oraz nie mają problemów z wydaniem ponad 1000 Euro na najnowszy telefon co kilka miesięcy.

 

Kupując iPhone musi Cię być stać na iMaca i milion innych rzeczy w których płacisz za prestiż. Jak ludzi nie stać na Lacoste, Breitlinga luksusowe auto itp to później chodzą ze zbita szybką w jabluszku i ciułają złotoweczki na nowe "cudeńko"

 

Pomijając cały oczywisty hate wobec Apple, m.in. szpiegowanie użytkowników, zamknięte środowisko czy postarzanie systemu na starszych urządzeniach to iOS działa bardzo płynnie i oszczędnie obchodzi się z baterią co w Androidzie jest złotym runem

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

 

 

Kupując iPhone musi Cię być stać na iMaca i milion innych rzeczy w których płacisz za prestiż.

 

Strasznie stereotypowy komentarz, delikatnie mówiąc. Bardzo delikatnie.

 

Ja korzystam z Androida, za to moim głównym narzędziem pracy jest Macbook i na tym się po prostu lepiej pracuje. Zastanawiało Cię czasem, czemu np. cały przemysł muzyczny albo webdev i graficy na Zachodzie korzystają z jabłek?;) Tak samo jest z telefonem, to jest coraz ważniejsze narzędzie w naszej pracy i niektórzy chcą mieć urządzenie bezpieczne, świetnie działające, z dobrą baterią (a przynajmniej biorąc pod uwagę pojemność - to jedne z bardziej energooszczędnych telefonów), w którym wszystko jest na najwyższym poziomie (aparaty itd. iPhone w niewielu aspektach jest najlepszy na rynku, za to we wszystkich jest jednym z lepszych, a tym mało urządzeń może się pochwalić).

 

Ok, dalej...co do szpiegowania, to robi to każda firma, natomiast Apple najbardziej (oprócz Blackberry) dba o prywatność użytkowników. Najgorsze są Google i Microsoft pod tym względem. I jest to straszną hipokryzją żeby wytykać to Apple, a Googlowi który jest w tym względzie o wiele gorszy, nie. Co do postarzania, to nie prawda. Prawdą jest, że kiedy bateria traciłą na żywotności, to system ograniczał taktowanie procka. To ma swoje wady...ma też zalety. Ja to doceniam po tym, jak mój Huawei P9 trzyma dosłownie godzinę na ekranie (SOT) po prawie dwóch latach posiadania. Obecnie można w iPhonach tę opcję wyłaczyć, także nic nie spowalnia.

 

Trochę stronniczy komentarz...

 

@nfsmw10

 

Jest mniej więcej tak jak napisałeś, OnePlus trochę nowocześniejszy, iPhone lepszy aparat. Wydajnościowo oba są super i nie ma sensu za bardzo tego rozważać, raczej potencjału żadnego z nich w pełni i tak nie wykorzystasz. Bateria chyba na trochę dłużej wytrzyma w OnePlus niż w mniejszej ósemce. Możesz też napisać więcej o tym, na czym Ci zależy w słuchawce.

 

Ja natomiast polecam też czytanie recenzji i obadanie obu egzemplarzy w sklepie. Odnośnie polecania telefonów na forach dyskusyjnych, to trochę jednak się rozczarowuję bo sam szukam czegoś nowego. Chcesz dobry aparat? Polecą Ci Xiaomi. Dobry wyświetlacz? Xiaomi. Dobry muzycznie? Xiaomi. Wyprodukowany z materiałów ekologicznych/recyglingowych? Xiaomi. Dobra bateria? Xiaomi (akurat tu się zgadza). Telefon z jakąś cechą, której Xiaomi nie posiada? Też polecą Ci Xiaomi. Aż dziwne, że jeszcze Ci nie polecili żadnego :P Ja szukam czegoś z dobrym aparatem i cały czas polecają mi Xiaomi, mimo, iż wiadomo że to jeden z gorszych wyborów odnośnie aparatu.

Link to post
Share on other sites

W sumie to wiedziałem, że nożyce się odezwą :)

Choć byłem obiektywny w ocenie, to Ty uznałeś ją za apologizację androida, który nota bene mierzi mnie w co najmniej równym stopniu jak iOS.

 

Zwyczajnie uważam, że Apple jest prestiżowy i tak jak inne luksusowe produkty, jest nie dla każdego. Z tego wynika również jego część ograniczeń, jak zamknięte środowisko

 

Jeszcze raz napiszę, jeśli kogoś nie stać na wydanie kilku tysięcy złotych raz na pół roku na telefon. To iPhone nie jest urządzeniem dla niego i choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość to próby zmiany tego stanu rzeczy kończą się tak jak opisałem w pierwszym poście.

 

Odnośnie szpiegowania, wielu moich znajomych używa iOS i cześć z nich zauważyła ciekawe rzeczy.

Przykład?

Wyobraź sobie, że zupełnie przypadkowo swoim telefonem przesuwasz nad obiektem, który jest reklamowanym w internecie produktem.

Nie wykonujesz żadnego zdjęcia, nie jesteś również zainteresowany tym produktem, nigdy nie wyszukiwałeś go w sieci. 

Mimo to, po tym z pozoru nieznaczącym fakcie zbliżenia obiektywu do omawianego przedmiotu zaczynasz otrzymywać spersonalizowane reklamy właśnie z tym obiektem

 

Poniżej link, żebyś nie czuł się że jestem gołosłownym

 

https://thehackernews.com/2017/10/iphone-camera-spying.html

Link to post
Share on other sites

Obiektywny byłbyś przedstawiając drugą stronę medalu, natomiast Ty napisałeś o problemach z prywatnością, postarzaniem i tak dalej jakby tylko iOS je miał. Po kolei:

-Apple ma kilkanaście procent udziału w rynku telefonów, naprawdę uważasz, że jest to produkt luksusowy? Kilkanaście procent oznacza, że większość ludzi jest w stanie sobie na niego pozwolić. Żaden luksus. Podobnie luksusowe są również flagowce np. Samsunga. Cena Apple i to że ją dobrze trzyma jest dla mnie zaletą: przy ewentualnej odsprzedaży nie stracę aż tyle, a odsprzedając telefon od innych producentów stracę przynajmniej połowę, a pewnie i więcej.

-Zamknięte środowisko nie jest wadą, oba mają zarówno wady i zalety. Jeśli komuś zależy na stabilności, bezpieczeństwie, kulturze pracy, to zamknięty. Jeśli ktoś lubi się po prostu bawić telefonami, mieć kontrolę nad urządzeniem i wieloma jego aspektami, to otwarty.

-Raz na pół roku? Kupująć flagowy telefon to jest to produkt który wystarczy na kilka lat, niezależnie od producenta. A dodatkowo Apple jest dłużej wspierany niż inni producenci, także przyjmując, że nic nie zostanie uszkodzony taki ajfon spokojnie może być zakupem na 3, nawet 4 lata.

-Co do szpiegowania warto wiedzieć jak to działa. Na Twoim telefonie jest Twój identyfikator reklamowy, dopasowujący reklamy. To w sumie tylko numer, nie ma się czego aż tak bać. Nie ma tam Twoich danych osobowych. Tak czy owak, praktyka z tą kamerą naganna. Ale to robią wszyscy. Jak masz jakąkolwiek appkę od Facebooka to jest nieważne, jaki posiadasz system. Problem z prywatnością zaczyna się tam, gdzie pojawia się imię, nazwisko, zdjęcia...takie firmy jak Google czy Microsoft przekazywały dane użytkowników nawet bez nakazu sądu, także tego...o Facebooku nie wspomnę.

 

Apple i tak jest o wiele bardziej bezpieczne i dbające o prywatność użytkowników niż Google, jak chcesz być obiektywnym to warto wspomnieć też o problemach z prywatnością konkurencji. Ale to byłby dłuuugiiii post.

 

Piszę o tym, bo mam właśnie taki problem z forami dyskusyjnymi. Cięzko trafić na rzetelną i obiektywną opinię, o czym świadczy liczba fanów Xiaomi. Miałem okazję to wypróbować i to co mi polecili ludzie na forach to śmiech na sali.

 

Nie namawiam autora do kupna iPhone'a, sam bym go nie kupił za taki hajs, ale po prostu warto przedstawić wady i zalety obu produktów, takie mam zdanie,

Edytowane przez sudokuu
Link to post
Share on other sites

1+6 zjada iphone podzespołami i jest tańszy ale jeśli chodzi o zdjęcia to weź ip8. Ew xiaomi mi mix 2s(bebechy jak 1+6 a zdjęcia jak ip w niskiej cenie, benchmarki zdj i wydajności to udowadniają)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez SzAkaTaktyk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...