Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne oraz karta dźwiękowa budżet 2000 (max 2200) zł za całość


Recommended Posts

Budżet: 2000 na kartę i słuchawki wolałbym się wyrobić w tej kwocie, ale bez problemu może być wyższa.

Czego potrzebujesz: słuchawki (zależy mi aby miały wbudowany mikrofon, ale w ostateczności kupię oddzielny) oraz karta dźwiękowa

Przeznaczenie: głównie gry (np. CS), rzadziej do słuchania muzyki

Oczekiwania: Ze względu na przeznaczenie do gier ważne, aby jak najlepiej przekazywały dźwięki otoczenia (na pewno częściej spotykacie się z tego typu prośbami i lepiej wiecie co jest ważne w grach typu FPS)

Do teraz używałem słuchawek Sennheiser PC 320, byłem z nich zadowolony, ale zaczynają mi siadać. Zastanawiam się nad kupnem czegoś nowego. Sam pomyślałem o zestawie Audio Technica ATH-ADG1 oraz karcie dźwiękowej AIM SC808, ale nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie było by Audiotrak Prodigy Cube Black Edition USB.
Moja płyta główna to  MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155,  jeżeli dobrze wnioskuję to chpiset dźwiękowy to Realtek ALC-892. Dlatego chciałem zadać Wam pytanie czy jest jakikolwiek sens w kupowaniu tego wszystkiego? Być może nie usłyszę różnicy ani po zakupie nowych słuchawek, ani karty dźwiękowej. Może lepszym rozwiązaniem będą po porostu tańsze słuchawki od tych, które proponowałem i podłączenie ich pod kartę zintegrowaną?
Tańsze rozwiązanie również są mile widziane.
Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuje.

 

Link to post
Share on other sites

Myślę, że ATH-A900X mogą być dobrym strzałem (ale radzę najpierw przymierzyć bo nie każdemu 'leżą' na głowie). W budżecie zmieści Ci sie jeszcze mikrofon klasy ISK CRU-1, tyle że do niego musisz mieć solidny statyw.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę jest ciężko z dostępność tej karty, nie spodziewałem się tego. Poniżej czytałem post http://forum.benchmark.pl/topic/262127-karta-muzyczna-s%C5%82uchawki-otwarte-1200-1900-z%C5%82/. Co prawda użytkownik szuka tam pomocy w dobrze słuchawek do muzyki, ale ktoś polecił mu kartę Aune X1S. Może iść w droższą kartę i jakieś słuchawki które są w tej cenie tak jak poleciłeś ten model ATH-A900X i przekroczyć budżet. Albo trochę tańsze słuchawki i do tego droższa karta jak uważacie?

Link to post
Share on other sites

No jest dylemat bo dużo droższe karty od tuzów typu Asus czy Creative nie są lepsze od AIMa a 'czyste' DACi generalnie nie mają żadnych upiększaczy dźwięku typu '3D', które część osób uważa za przydatne w grach. Ty piszesz o grach, więc na DAC-ach się nie skupiałem.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie wczoraj pisałem do jednego ze sklepów z zapytanie o to kiedy karta AIM SC808 pojawi się w ich ponownie w ich sprzedaży dostałem odpowiedź, że za 46 tygodni. Pani odpisała mi, ze ona proponuje kartę Creative Sound BlasterX AE-5. Właśnie dla tego chciałem się zapytać czy sklep chce mi wcisnąć bubel, czy porostu to ich dobra wola bo wiedzą, że długi czas to coś mi zaproponowali innego?

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...