Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry :) Nie wiem czy założenie takiego tematu ma jakiś sens i czy odnajdę tu kogoś, kto w jakiś sposób będzie mógł mi pomóc z moim problemem, ale spróbuję, bo w sumie czemu nie.

Otóż mam zagwozdkę dotyczącą tematu pracy magisterskiej. Moje dotychczasowe starania skończyły się na tym, że za promotora mam osobę, która zajmuje się sieciami komputerowymi, a temat jaki na ten moment mam zaakceptowany, dotyczy analizy/porównania protokołów vpn, łącznie z badaniem bezpieczeństwa itp itd. Temat był wybierany na szybko, bo goniły terminy i trzeba coś było w końcu wstępnie podać, ale im bardziej się starałem dowiedzieć o nim, tym trudniejszy się okazywał. Nie czuję się chyba na tyle mocny, żeby zrobić do niego konkretne badania, stworzyć sieć, włamywać się i potem to wszystko opisać. Strasznie dużo czasu poświęciłem na napisanie pracy inżynierskiej i teraz dla odmiany chciałbym coś prostego, na co nie poświęcę mega dużo czasu, stąd dwa pytania:

- jeżeli ewentualnie zostałbym przy tym temacie: czy są jakieś proste sposoby na porównanie technologii vpn w warunkach domowych?

- czy nie ma ktoś może pomysłu na jakiś temat związany z sieciami (bo już nie chce mi się bawić w szukanie i zmienianie promotora...), do którego wykonanie badań będzie proste, nieskomplikowane i nie zajmie zbyt dużo czasu, a dodatkowo znajdzie się sporo materiałów pomocniczych w internecie, które w jakiś sposób wspomogłyby pisanie całej pracy?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i ewentualną pomoc, bo jestem totalnie w kropce, a już właściwie powinienem zacząć pisać....

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Crave
Link to post
Share on other sites

Nie jestem żadnym fachowcem, także rzucę tylko kilka pomysłów. Zaczął bym od opisania użyteczność VPN w warunkach domowych do symulowania korzystania z komputera w danym kraju i do zastosowań korporacyjnych gdzie przez VPN łączymy się z siecią firmową.  Następnie trochę o zwiększonym bezpieczeństwie i anonimowości w sieci. Następnie coś prostego jak zestawienie rodzajów protokołów.  Można  zrobić szybką analizę rynku pod kątem  popularności różnych rozwiązań pod kątem dom/firma. Skoro masz już inżyniera to myślę że na miejscu była by część praktyczna czyli zamiast się włamywać możesz postawić na szybko sieć VPN pomiędzy dwoma urządzeniami będącymi w różnych sieciach np uczelnianej i net mobilny co symulowało by rozwiązanie dla firm, oraz zademonstrować doświadczalnie ominiecie blokady regionalnej w jakimś serwisie internetowym za pomocą VPN. Nie wiem czy cokolwiek z tego będzie dla ciebie użyteczne, ale może choć jakiś ogólny kierunek czy pomysł ci się nasunie.

Link to post
Share on other sites

Hej. Dzięki za komentarz. Praca magisterska to praca badawcza, czyli muszę wykonać badania związane z tematem, więc część praktyczna jest jak wręcz konieczna. Z częścią teoretyczną myślę, że spokojnie sobie poradzę. Najbardziej zależy mi na pomyśle, w jak prosty sposób można porównać właśnie te protokoły. Szybkość, stabilność, bezpieczeństwo itp itd i opisanie wszystkiego jakimiś diagramami, tabelkami. Jak ktoś jeszcze ma jakiś pomysł, to zapraszam.

Link to post
Share on other sites

Praca magisterska może być albo badawcza albo opisowa. W Twoim przypadku poszedłbym w opisówkę - materiałów w necie/ książkach masz sporo. Jeżeli nie prowadzicie żadnego projektu którego część jest zbliżona do tematu pracy to daj sobie spokój z badaniami.

IMO opisujesz protokoły VPN, porównujesz je wielopłaszczyznowo, dajesz jakieś swoje podsumowanie i tyle.

Link to post
Share on other sites

@up - po prostu weź się do roboty,bo to TWOJA praca magisterska a nie nasza. Może po prostu za wcześnie na pracę magisterską ?

Jak nie masz pomysłu,to postudiuj jeszcze trochę... :)

Oczywiście, że to moja praca magisterska. Ani nikogo nie proszę o napisanie jej, ani nikomu nie płacę, żeby zrobił ją za mnie. Miałem pomysł, miałem swój temat, ale wszyscy promotorzy, którzy mogliby go przyjąć, byli niestety już zajęci przez innych. I niestety czasem tak bywa, że kończy się z tematem, w którym niekoniecznie jest się najmocniejszym :) I nie widzę nic złego w proszeniu o jakieś wskazówki dotyczące zagadnienia. Chcę napisać pracę jak najszybciej, bo im dłużej studiuję, tym bardziej czuję, że tracę na te studia czas, niżeli miałyby mi być w czymś przydatne. Ale jak już je zacząłem, to trzeba je skończyć :)

 

Praca magisterska może być albo badawcza albo opisowa. W Twoim przypadku poszedłbym w opisówkę - materiałów w necie/ książkach masz sporo. Jeżeli nie prowadzicie żadnego projektu którego część jest zbliżona do tematu pracy to daj sobie spokój z badaniami.

IMO opisujesz protokoły VPN, porównujesz je wielopłaszczyznowo, dajesz jakieś swoje podsumowanie i tyle.

No to też jest jakieś wyjście :) I nawet nie musiałbym się bawić w zmianę tematu. Dzięki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...