Skocz do zawartości

Kupno karty - teraz czy poczekać


Recommended Posts

Hej, chciałbym kupić 1080 bądź 1080ti ale obserwując rynek kart widzę, iż ceny poszły ładnie w górę. Czy jest sens kupować teraz czy lepiej poczekać jak stanieją (jeśli). Z tego co czytałem jest duży popyt ze względu na kopanie kryptowalut, a mała dostępność. Czy z czasem zwiększy się ich ilość na rynku (spadną ceny), czy czekać jak wyjdą nowsze karty? Ceny nowszych pewnie będą podobne do tych obecnie, dostępność mała, a starsze karty już wydajnościowo będą odbiegać od nowych więc i opłacalność tych starszych spadnie. 

Link to post
Share on other sites

Hej. Osobiście wstrzymałem się od zakupu karty graficznej i Tobie radzę to samo. Ceny przy topowych modelach kosmicznie poszły w górę. Natrafiłem na artykuł w którym twierdzono, że mają być duże dostawy GPU do hurtowni w marcu i co wiążę się ze spadkiem cen. 

Co do nowej generacji kart graficznych.. pewnie pojawią się w czwartym kwartale 2018, albo i nie.

Link to post
Share on other sites

Hej. Osobiście wstrzymałem się od zakupu karty graficznej i Tobie radzę to samo. Ceny przy topowych modelach kosmicznie poszły w górę. Natrafiłem na artykuł w którym twierdzono, że mają być duże dostawy GPU do hurtowni w marcu i co wiążę się ze spadkiem cen. 

Co do nowej generacji kart graficznych.. pewnie pojawią się w czwartym kwartale 2018, albo i nie.

 

Przy dzisiejszym tempie rozwoju w pewnych dziedzinach,nie warto nic kupować,bo za rok będą lepsze. I tak w kółko... :)

Oczywiście, że tak, trzeba trafić w najdogodniejszy moment :) najwidoczniej pomyliłem dane bo myślałem, że nowe karty wchodzą ok wakacji. 

Link to post
Share on other sites

Przy dzisiejszym tempie rozwoju w pewnych dziedzinach,nie warto nic kupować,bo za rok będą lepsze. I tak w kółko... :)

tu nie chodzi o tempo rozwoju, tylko o chore ceny obecnie, kilka miesięcy do tyłu takiego gtx1080 można było kupić prawie 1,5k taniej

Link to post
Share on other sites

Pytanie do kupujących z amazon (de) bo na taki mnie skierowało wpisując amazon.pl i mają nawet spolszczone opisy (wow), to czy jesli kupię tam kartę np. EVGA FTW3 1080ti to czy gwarancja normalnie obowiązuje w Polsce i nie ma z tym żadnych problemów? Mają tam tą kartę wystawioną z dostępnością od 9 lutego za niecałe 800EU z free dostawą na 15 luty, więc nie najgorzej bo w kraju są tylko karty od Januszy za prawie 5k z wysyłką do ok 10 dni i to nie modele które mnie interesują...

 

Druga sprawa to jak to opłacić? Karta kredytowa styka, i płaci się z góry od razu tak?

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Tę free dostawę to sprawdź, bo często drobnym druczkiem jest, że dotyczy tylko Rzeszy. <800 ojro za prawie najmocniejszą EVGA i to jeszcze 1080 ti brzmi zbyt pięknie żeby było prawdziwe --> tu masz odnośnik do firmowej, niemieckiej strony producenta gdzie często są dosyć niskie ceny:

 

https://de.evga.com/products/product.aspx?pn=11G-P4-6696-KR

 

Płatność kartą kredytową przy składaniu zamówienia. 

 

A to nie jest przypadkiem 1800 ojro? :D :D :D Bo jak teraz wchodzę na strone, to w większości cen jest pierwsza "1" ucięta i widzę ceny po 200-300 ojro... Albo używana, bo przy takich takie ceny są faktycznie. 

 

Ja widzę tylko wersje SC:

https://www.amazon.de/GeForce-1080-SC-3-0-K%C3%BChlung-Express-Grafikkarte/dp/B01GBX8X5S/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1516994480&sr=8-9&keywords=evga%2Bgtx%2B1080%2Bti&th=1 

Link to post
Share on other sites

no nie, to jest 790Eu, a raczej było bo jak napisałem posta to stwierdziłem że zamówię i dobrze zrobiłem bo już ich nie ma, tylko od innych użytkowników za 1300, a ta jest z magazynu Amazon, z tym że było napisane że mają dostawę na 9 luty. Zapłaciłem kartą, adres dostawy Polska, termin dostawy między 17-19 luty, zaznaczyłem opcję że mogę odbierać w soboty. Samo przeliczyło na złotówki i wyszło 36xx, nie pamiętam dokładnie, i pobrało hajs z karty. Mam tylko nadzieję że jak karta do mnie dojedzie to nie wyjdzie coś nowego i ta będzie warta -50%....

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

 

 

a na dodatek rynek kryptowalut nie zwalnia

 

Nadzieja w tym, że nastąpi krach z kryptowalutami, to może zapotrzebowanie kopaczy na karty spadnie i wtedy ceny kart też spadną. Jakoś parę dni temu pojawiły się informacje o spadku kursu BTC, więc jest może szansa, że w końcu sprawa się unormuje. Bo obecne ceny kart są naprawdę chore. Moja GTX 1070 kosztowała 2300 zł - teraz kosztuje ponad 3600 zł... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...