Skocz do zawartości

Chłodzenie które nie wypełni całej obudowy


Recommended Posts

Witam

 

Jestem na etapie kompletowania nowego zestawu i na chwilę obecną mam największy problem z chłodzeniem procesora. 

 

Zdecydowałem się na i5 8600k i obudowę NZXT S340 Elite. Mój problem polega na tym że nie chciał bym zasłonić chłodzeniem połowy płyty. Przyznam że zależy mi trochę na wyglądzie zestawu. ale również na ciszy przy zastosowaniach ogólnych (internet, prace biurowe, programowanie).

Cały czas zastanawiałem się nad wodnym AiO ze względu głównie na wygląd, ale po przeczytaniu setek komentarzy, opinii i wpisów na forach wydaje mi się że to nie zbyt dobry pomysł (Awaryjność, głośność pracy) przy budżecie jaki chciałem przeznaczyć (~400-450 zł). No chyba że macie jakiś pomysł w kwestii wody. 

Natomiast jeśli chodzi o powietrze to zastanawiałem się nad kompaktowym chłodzeniem Arctic Freezer 33 TR, tylko jak z jego wydajnością? Można przy nim jeszcze myśleć o jakimś OC czy odpada w tym momencie? Co wy byście mi polecili ale już w mniejszym trochę budżecie niż przy wodzie (max 300 zł) bo chciałbym w tym wypadku od razu wymienić od razu wentyle w tej obudowie bo wyczytałem że nie są z tych najcichszych. BTW co polecacie do obudowy? Ja myślałem nad be quiet! Shadow Wings PWM 120. ale chętnie poczytam wasze propozycje w podobnej cenie. 

 

Uff trochę się rozpisałem. Z góry dziękuję za pomoc bo trochę się już zapętlam w szukaniu informacji na własną rękę. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Niewielki, wydajny może będzie Ci pasował do koncepcji:https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-u12s-573118/

lub jego wyższy brat NH-U14S. Wiem, wiem te kolory wentylatorów ;) Za to jakość i super wsparcie producenta. Może jeszcze chudzina pokroju:https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-slim-bk010-625881/

Do obudowy te BQ będą wystarczające, wszystko zależy od tego czego oczekujesz, wydajności czy względnej ciszy. Co do BQ, czasami testuje jakieś ciekawe wentylatory i zawsze wracam do BQ, to na wlocie do obudowy. Z wyjątkiem Noctuy, która na zawsze zajęła miejsce w otworze na wylocie z obudowy. U ciebie zmieści się na tył 120-ka to poleciłbym jak nie Be Quieta to Noctue NF-S12A, konkretnie ten model nie żadne Reduxy. Wydajniej od BQ o tym samym rozmierze, a przy tym ciszej o ile to mozliwe biorąc pod uwagę reputację BQ pod tym względem ;)

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...