Skocz do zawartości

Komputer nie uruchamia się ponownie


Recommended Posts

Problem:

 

Komputer DC 5800 Compaq z systemem Windows 10 64-bit (system aktualny) nie uruchamia się ponownie (nie działa poprawnie polecenie Start - Uruchom ponownie).

 

Przy próbie ponownego uruchomienia komputer wyłącza się, ale nie uruchamia ponownie. Świeci się cały czas dioda w kolorze zielonym przy ikonie żarówki (praca komputera), dioda przy ikonie dysku nie świeci się. Ekran jest czarny, bios się nie uruchamia. Komputer znajduje się w takim stanie "zamrożenia" i nic się nie dzieje.

 

Komputer wyłączą się (Start - zamknij) normalnie i włącza również.

 

Mógłbym obejść się bez opcji uruchamiania ponownie, bo mogę ręcznie wyłączać przyciskiem komputer podczas np. aktualizacji i włączać (aktualizacje wymagają ponownego rozruchu), ale mój antywirus przestał działać (nie działają funkcje ochronne ponieważ konieczne jest ponowne uruchomienie komputera).

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady. Formatowanie dyski i ponowna instalacja systemu to ostateczność, dlatego wolałbym jej uniknąć.

 

Jeżeli będą potrzebne dodatkowe informacje, to dołączę do tego posta.

 

Dziękuję

Link to post
Share on other sites

Jeśli w opcji zasilania w O.S-ie jest dobrze ustawione to powinien robić  prawidłowo restarty.

Niedawno dołożyłem RAM, i były problemy z wyłączeniem ( zamiast wyłącz robił małą przerwę po wyłączeniu i włączał się ponownie).

Pomogło zresetowanie ustawień w BIOS poprzez naciśnięcie przycisku kasowania ustawień pamięci CMOS, może tu pomoże wyjęcie baterii z płyty głównej na 1 minutę, przy okazji sprawdzi miernikiem czy trzyma bateria napięcie 3V.

Przed operacją  kasowania ustawień, komputer musi być wyłączony i odłączony od gniazda sieciowego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem i założyłem nową baterię do BIOSU - nie pomogło.

Sformatowałem dyski i zainstalowałem system od nowa - nie pomogło.

Wyjąłem kartę graficzną - nie pomogło.

Wyjąłem i przełożyłem RAM - nie pomogło. 

 

Nie mam pojęcie co jeszcze mogę zrobić. Tak jak mówię, komputer nie uruchamia się ponownie (system się wyłącza, ekran gaśnie, ale komputer nie wyłącza się - świeci się lampka).

 

Jeżeli nie macie innych sugestii to nie pozostaje mi nic innego jak oddać do serwisu.

Link to post
Share on other sites

Czy próbowałeś na innym systemie niż Windows 10? Na stronie producenta masz bios wspierający jedynie Windows 7. Utwórz pendrive z Ubuntu i uruchom w opcji live(bez instalacji), wypróbuj czy w tym systemie zadziała Restart.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...