Skocz do zawartości

Wycena podzespołów


Recommended Posts

Witam. 

Od dłuższego czasu chcę sprzedać komputer stacjonarny i chyba nadszedł moment aby zastanowić się czy sprzedać go na części ( o ile cenowo będzie w miarę podobnie ).

A więc tak. Przeszukałem już ogłoszenia i aukcje na olx oraz allegro. Ceny mniej więcej znam lecz wolałbym się dopytać czy są odpowiednie.

Komputer składa się z :

  • i5 4670K - ja osobiście podkręciłem go do 4,4ghz przy napięciu 1,225v, lecz było to raczej w ramach zabawy ( pierwsze podkręcanie procesora z odblokowanym mnożnikiem ) i trzymałem go przez 90% czasu na ustawieniach fabrycznych
  • Asrock Z87m Extreme 4 - płyta którą kupiłem używaną, ma wgrany najnowszy bios
  • RAM - składający się z 3 różnych kości - Kingston 4GB 1866mhz , Elixir 4GB 1600mhz i Elixir 2GB 1600mhz ( łącznie 10GB które pracowały u mnie na 1600mhz)
  • MSI GTX 970 ( wersja armor / tiger - bez pół pasywnego chłodzenia ) - jest to podzespół który ciężko mi wycenić. Dlaczego ? Wiem, że zarówno karty jak i procesory które lepiej się kręcą mają troszkę wyższe ceny. Moja sztuka dobija do 1568mhz na rdzeniu 7800mhz na pamięciach, przy czym nigdy nie było podbijanie napięcie oraz nigdy nie był modyfikowany Bios.
  • Cooler - Cryorig H7 Ultimate z jednym wentylatorem
  • Zasilacz Chieftec GPS 700-A8
  • Obudowa Zalman Z3 Plus z 5-cioma wentylatorami ( 4x zalman 120mm + 1x silentiumpc 120mm )

Po przejrzeniu ogłoszeń mniej więcej wyceniłbym podzespoły na:

  • CPU -> ~ 600 - 650zł
  • Płytę główną ~ 300zł
  • Pamięć RAM ~ 250 - 300zł ( ceny są różne )
  • Grafika -> ~ 900-1000zł
  • Cooler -> 100zł
  • Obudowa - 100zł
  • Zasilacz ~ 100-150zł

Prosiłbym o jakieś uwagi odnośnie cen ( czy za duże czy za małe ) oraz za ile mogę wycenić cały zestaw, przy czym dorzucałbym dodatkowo kartę WiFi TP-Link na PCI-E x1 oraz dysk twardy WD 320GB 2,5 cala.

 

Odnośnie gwarancji - w większości przypadków się skończyła.

Do większości części posiadam oryginalne pudełka z zawartościami. 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...