Skocz do zawartości

Bios i windows 10 nie wstaje


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bodziox123,

Recommended Posts

Opiszę swój problem bardziej szczegółowo bo nawet samemu ciężko mi połączyć wątki. Dzień temu było odcięcie dostawy prądu na ulicy na 3 godziny ,gdy oddali prąd po włączeniu komputera wywalało mi błędy typu nie prawidłowo uruchomiono program błąd (0xc0000006). I było tak z każdym programem.Dlatego postanowiłem zrobic formata.Wszystko ładnie pięknie do momentu formatowania partycji,kiedy to nie mogłem nagrać Windowsa na żadną z tworzonych partycji.Próbowałem tak z 3 albo 4 razy i dalej nic nie poszło,kiedy to za kolejnym razem przestał działać bootowlany pendrive z Windowsem.Próbowałem różnych sposobów aby odpalić.Dodam także ze dysk twardy i USB był wykrywany w biosie.Po kolejnych próbach i do tej pory nie odpala się nawet BIOS,komputer przechodzi od razu do okna Reebot and select proper boot device.Jakie mogą byc tego przyczyny??

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-6402P

Płyta główna: MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151

Pamięć RAM: Kingston 8GB 2133MHz CL15

Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 -

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008)

Zasilacz: Antec VP-PC 500W 120mm

 

Teraz nie mam dostępu do ustawień biosu ale zresetowalem bios poprzez wyciągnięcie baterii

 

A wcześniej gdy miałem ustawienia biosu była zakładka gdzie był Windows 7 enabled i windows 10 disabled.Gdy zrobiłem odwrotnie w zakładce boot nie wykrywalo dysku twardego i pendrivea przechodziło z ustawień Legacy/UEFI na tylko UEFI.

Zrobiłem drugi raz reset biosu i wszystko wróciło do ustawień fabrycznych i mogę teraz z niego korzystać.Teraz tylko pytanie dlaczego pendrive w biosie jest widoczny ,a po restarcie nie idzie dalej ??

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdy zrobiłem odwrotnie w zakładce boot nie wykrywalo dysku twardego i pendrivea przechodziło z ustawień Legacy/UEFI na tylko UEFI.
Najwidoczniej tryb Legacy jest nie dostępny dla opcji Windows 10 Enabled. Do instalacji w trybie UEFI musisz utworzyć botoowalnego pendrive programem Rufus, wybierając Schemat partycjonowania i typ systemu docelowego jako MBR dla UEFI. Potem przy wyborze pendrive do uruchomienia instalacji systemu wybierasz swojego pendrive z dopiskiem UEFI w nazwie np. UEFI ADATA USB.
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Najpierw sprawdziłem na laptopie czy coś jest nie tak z tym pendrivem i okazało się że został zaszyfrowany Bitlockerem,ale jakim cudem to nie wiem i przed cmd dopiero sformatowałem pendrive i od nowa zrobiłem bootowlany pendrive. Dopiero po tym w opcji Windows 10 Enabled ,bios znajdował usb i poszło dalej. Dzięki za pomoc ,to co napisałeś sam do tego doszedłem,ale zgadzało się w 100% jak ten problem naprawić.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...