Skocz do zawartości

Komputer do 10k. do gier.


Recommended Posts

Wszystko ładnie ! ;) a coś może z GTX 1080 Ti Aorus? PC może byc bez obudowy ewentualnie odstąpić te 200 zł na jakiegoś śmiecia czyli 9800zł + bez dysków bo będą ze starego pc, jest hdd + ssd ;)

 

ps. na wyglądzie wizualnym tez mi nie zalezy zbędne diody itp są dla mnie obojętne bo i tak szał jest tylko na samym początku, ale jak coś to rozpatrzę każdą propozycję ale 1 pozycja jest konkret tylko czy aby zasilacz nie za mały ? Pytam z ciekawości osobiście ;)

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

 

 

a nie jest tak ze ten dysk na m 2 zje pci i karta bedzie w pci x8?
 Nie, m.2 są pod chipset podpięte, więc nie mają nic z prędkością PCI-e wspólnego. 

Do tego nawet PCI-e 3.0 x8 to jest 0-2% FPS przy FullHD zależnie od gry, z tego co pamiętam, zwykle nie jest nawet do wykrycia. 
Link to post
Share on other sites

W sklepie złożyli mi taki zestaw:
 

-Procesor Intel Core i7-8700K

-Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

-Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7

-Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x16GB, 3200MHz, CL16

-Obudowa Corsair Carbide 400C

-be quiet! Straight Power 10 700W

-Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM

-SSD Corsair MP500 120GB M.2 PCIe NVMe

-Asus DRW-24D5MT

-Chłodzenie CPU Noctua NH-D15

 

Co można o tym sądzić? Fakt przekracza 10k, ale za to wszystko mam na miejscu, ale nie jestem pewny co do podzespołów.

Link to post
Share on other sites

tak na serio to już wszystko @@kajtek., ci optymalny zestaw złożył. 

@@artur04c, Po co 32GB zwłaszcza przy obecnych cenach, płyta kompletnie przepłacona, SSD do zmiany na SM961. 
AORUS GeForce GTX 1080 Ti, fajny ale drogi.
Ogólnie to co @@kajtek., zaproponował, z zmianą SSD na SM961 512GB (bo to 60zł rocznicy a o wiele szybszy dysk)

Link to post
Share on other sites

W sklepie złożyli mi taki zestaw:

 

-Procesor Intel Core i7-8700K

-Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

-Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7

-Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x16GB, 3200MHz, CL16

-Obudowa Corsair Carbide 400C

-be quiet! Straight Power 10 700W

-Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM

-SSD Corsair MP500 120GB M.2 PCIe NVMe

-Asus DRW-24D5MT

-Chłodzenie CPU Noctua NH-D15

 

Co można o tym sądzić? Fakt przekracza 10k, ale za to wszystko mam na miejscu, ale nie jestem pewny co do podzespołów.

 

 

w jakim sklepie bedziesz  skladal ?

Link to post
Share on other sites

To co kajek złożył jest idalne, ale również podałem to co inni dają. Co do "wszystko" na miejscu to to, że mam jakiś 1km do punktu wiec w razie coś z gwarancją to nie ma problemu z wysyłką i dłuższym czekaniem. Sklep sklepem ;) ja chcę jak najlepiej i żeby na długo starczyło, jestem nastawiony jedyne na zmianę grafiki i ewentualne CPU + dorzucenie RAMu, ale ram pewnie poczeka jeszcze troche.

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites
ewentualne CPU

pod chipsetem z370 lepszego CPU nie będzie, więc zmiana jedynie na słabsze jest możliwa. 

edit: ehh źle przeczytałem post @@smoke,, tak, w porównaniu do p300, choć WD blue 7200rpm też bezawaryjnością nie świecą. 

Chcesz bezawaryjności to robisz RAID 1 + backup (jako ochronę przed wirusami)

Link to post
Share on other sites

@@voxcordi, znaczy  HGST Ultrastar 7K6000 to jest bardzo fajny dysk, bo to ostatni z sławnej 5 talerzowej konstrukcji Hitachi, ale jest on głośny i stosunkowo wolny, przez niższą gęstość talerzy. 
Do tego można trafić sztuki "odnawiane" nawet w sklepach, warto otworzyć dysk i zobaczyć czy nie widać żadnych śladów i czy na etykiecie na dysku nie pisze że jest odnawiany, jak również warto sprawdzić gwarancję, czy ma 5 lat, a nie mniej. 
Ogólnie jak by dobry dysk nie był, to zawsze jest ryzyko że padnie, dlatego dla bezpieczeństwa, zawsze lepsza będzie macierz RAID 1, nawet z takich 2 x p300. 
Choć sam muszę przyznać że chciałem kupić Ultrastar 7K6000 4TB, a wręcz kupiłem wersję oem tego dysku, niestety trafiłem na odnawianą. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Słyszałem od kilku osób, że te procesory nowej generacji strasznie się grzeją przy oc i trzeba je oskalpować, ale jak to zrobię to stracę gwarancję i co z tym fantem zrobić??

Są osoby na tym forum które robią delling procka bez utraty gwarancji.Napisz do PatrykT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...