Skocz do zawartości

Dysk HDD do Komputera stacjonarnego bez parkowania głowicy


Recommended Posts

Witam

Chce wymienić dysk na większy

Aktualnie posiadam

WDC WD10EADS-00L5B1 1000,2 GB

Power On Count 5042 count

Power ON Hours 34434

Load/Unload Cycle Count 5617

 

 

Zastanawiałem się nad WD40EZRZ 

ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy ten model ta seria również ma ustawione przez WD parkowanie głowicy wyłączanie dysku po 8 sekundach bezczynności

I czy ewentualnie można to wyłączyć WDIDLE3 lub jakimś innym programem do tego.

 

Mam SSD na system 

HDD chce na magazyn danych no i gierki żeby instalować i grać z niego więc chciałbym by nie miał sztucznego postarzania przez producenta by się szybciej psuł no i żeby tez nie psuł się sam z siebie.

 

Najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto ma ten dysk i wie czy go również dotyczy ten problem

Ewentualnie jakiś inny dysk model firma 3-4 TB który nie ma takich problemów.

Link to post
Share on other sites

WD blue to wd green właśnie bez tego parkowania :D (jak pewnie zauważyłeś nie ma już serii green, bo się zmieniła w wd blue ) 
Ps. odradzam cywilne 4TB dyski od WD, bo obecnie lecą na 1.33TB/p, jak coś to idź w 3TB, lub wyższe modele, jak gold 4TB. 
 

 

więc chciałbym by nie miał sztucznego postarzania przez producenta by się szybciej psuł no i żeby tez nie psuł się sam z siebie.

No to chyba przeczytałeś jakieś brednie odnośnie parkowania z czasów kiedy to miało jeszcze znaczenie,  obecnie przy liniowych silnikach głowicy, nie ma to znaczenia jeśli o żywotność chodzi. Sam mam WD green 2TB co na ponad 600tys parkowań nabitych i działa wyśmienicie już ponad 6 rok. 
 

 

HDD chce na magazyn danych no i gierki żeby instalować i grać z niego

To może coś 7200rpm jak podany wyżej WD gold?   

Link to post
Share on other sites

 

 

WD blue to wd green właśnie bez tego parkowania (jak pewnie zauważyłeś nie ma już serii green, bo się zmieniła w wd blue )  Ps. odradzam cywilne 4TB dyski od WD, bo obecnie lecą na 1.33TB/p, jak coś to idź w 3TB, lub wyższe modele, jak gold 4TB.

 

No tak wiem o tym, ale chodzi o to ze w necie są watki ze starsza seria BLUE miała tez te problemy z parkowaniem i niektórzy zmieniali sobie to programem WDIDLE3 a o najnowszej serii EZRZ nie ma informacji tylko ze jest to seria GREEN bo miała oznaczenie EZRX tylko pod niebieska naklejka o oznaczeniu EZRZ.

 

 

 

No to chyba przeczytałeś jakieś brednie odnośnie parkowania z czasów kiedy to miało jeszcze znaczenie,  obecnie przy liniowych silnikach głowicy, nie ma to znaczenia jeśli o żywotność chodzi. Sam mam WD green 2TB co na ponad 600tys parkowań nabitych i działa wyśmienicie już ponad 6 rok.   

 

Możliwe ale wiadomo ze sprzęt się psuje poprzez uruchamianie wyłączanie częściej niż gdy pracuje ciągle.

I w tym dysku producent deklaruje żywotność na poziomie 300 000

 

 

 

 

To może coś 7200rpm jak podany wyżej WD gold?   

 

Nie potrzebuje szybkiego dysku do tego ma tylko przechowywać dane, i do gier no i wytrzymać długo bez zbędnych operacji jak parkowanie głowicy, wyłączanie w spoczynku a myślę nad tym bo mogę mieć w ładnej cenie poniżej 400 zł za 4 TB to cena dobra

ale szukam własnie informacji bo się nie chce wkopać i ze dysk po pól roku będzie już miał nabitych kilkanaście tysięcy parkowań niepotrzebnych.

Link to post
Share on other sites

obecnie parkowania nie stanowią problemu jeśli o żywotność chodzi, problem był dawniej, gdy używali innych silników przy serwo. 
Jedyny problem to ta sekunda oczekiwania i dźwięk parkowania, ale i tak obecnie nie ma już dysków typu green. 
Przy grach chcesz mieć 5400ropm ? to chyba z 5 minut będziesz czekać przy ładowaniu mapki BF... 

 

wyłączanie w spoczynku
to jest programowo w systemie ustawione, zależy od ciebie, nie od dysku. 
jeśli niskie serie od WD, to idź w 3TB, w 4TB zastosowali dyski o wysokiej gęstości 1.33TB/p, dlatego cena spadła tak nisko za 4TB, bo jest na 3 talerzach. 
Oczywiście wysoka gęstość talerzy ma swoje plusy, jak prędkości sekwencyjne i cenę produkcji, ale statystycznie nie wypada dobrze jeśli o żywotność chodzi. 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...