Skocz do zawartości

Komputer resetuje się co kilka minut lub nawet sekund


Recommended Posts

Specyfikacja komputera: procesor Intel i5 3470

                                  płyta główna MSI b75a-g43

                                         zasilacz Thermaltake Smart 530w

                              karta graficzna MSI GTX 970 Gaming

                                              RAM Crucial 2x4GB DDR3 + Crucial 1x8GB

                                           Dysk 1 SSD Goodram Iridium Pro 240GB

                                           Dysk 2 Seagate Barracuda 1TB

                                          System Windows 7 64bit

 

Już w ogóle straciłem nadzieję na naprawienie tego problemu ale od początku:

 

Jakiś czas temu komputer zaczął mi się resetować, na początku raz na pół godziny, później częściej, teraz podziała kilka minut albo w ogóle nie zdąży się włączyć i następuje reset. Metodą prób i błędów chciałem wykluczyć poszczególne części i po kolei, podmieniłem listwę zasilającą, sprawdziłem miernikiem napięcia na zasilaczu (12V, 5V 3,3V, wszystkie są w normie),odłączałem dyski, wyciągałem i zamieniałem kości RAM, ale problem cały czas się pojawiał. Sam system też jest w porządku, gdyż problem pojawia się nawet w biosie albo podczas próby instalacji nowego systemu. Już sam nie wiem co może być przyczyną, dodam że po zamienieniu/odłączeniu kości RAM komputer zazwyczaj działa chwilę dłużej ale rewelacji nie ma, to równie dobrze może być przypadek. Sprawdzałem temperatury - są w porządku.

 

Macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Komputer mam 4 lata, rok temu dokupiłem dysk SSD i 8GB RAMu, zawsze działał bez zarzutu :(

Link to post
Share on other sites

To że trzyma napięcia nic nie znaczy, sam miałem taki problem tyle że z CM 550m, jeden kondensator był sypnięty i wystarczyło żebym też miał restarty, jak masz od kogo to podmień, ale jestem przekonany że na 90% to on stwarza problem.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Rozkręciłem zasilacz, przy okazji dokładnie go czyszcząc ale wszystko wygląda na w porządku, dodam że po odłączeniu karty graficznej i przejściu na zintegrowaną, komputer dzialał kilka minut ale znowu się resetuje, jutro chyba pojadę do profesjonalnego serwisu, a może po prostu zasilacz jest za słaby na ten zestaw i mocy mu nie starcza? Albo to w ogóle inna przyczyna :(

Link to post
Share on other sites

Ja, nie chcąc zaśmiecać już forum podepnę się pod temat z podobnym problemem. Na mojej specyfikacji komputer od czasu do czasu zawiesza się podczas grania - mam podkręcony procesor do 4.4 GHz, jednak wytrzymuje on pod obciążeniem długie godziny i zazwyczaj nie wiem co jest grane. Być może to zasilacz. Niżej zamieszczam moją specyfikację. Zaznaczam że temperatury są normalne.

 

Procesor: i5 6600k - podkręcony do 4.4 GHZ

COOLER: Fortis 2

MOBO: Asrock Gaming K4 Z170

RAM: 2x8GB Cruciall 3000 MHZ

GPU: GTX 1080 TI Asus

PSU: XFX 550W

CASE: ZALMAN Z3 PLUS

Link to post
Share on other sites

Do autora wątku, uruchom HWiNFO z zakładki Sensors i pokaż screena z parametrami pracy podzespołów. Napięcia mierzyłeś również pod obciążeniem?

Do @buddybuddy Próbowałeś przeinstalować sterownik grafiki z użyciem Driver Sweeper w trybie awaryjnym. Co na te zwiechy mówi Podgląd zdarzeń systemu?

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Po wymianie zasilacza, problem dalej się pojawiał... okazało się za to płyta główna jest winna i muszę ją wymienić, moja obecna to MSI B75A-g43 i do niej intel i5 3470.Żeby już nie zakładać nowego tematu to mam pytanie, kupić drugą taka samą czy w podobnej cenie kupię lepszy model, interesują mnie nowe

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...