Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie poszukuję sprawdzonego i kompatybilnego dysku pod m.2 do płyty głównej Asus Z170 Pro Gaming. Na tym dysku będę instalował tylko gry :)

Pojemność chyba 256GB-512GB

 

Z racji faktu iż, mam podłączonych 6 dysków pod SATA czy u mnie tak na prawdę będzie ten dysk widoczny ?? Dlaczego pytam gdyż na stronie producenta jest napisane jak poniżej. Zastanawiam się co to jest ten PCIE mode, czy to się w BIOSie ustawia?


https://www.asus.com/pl/Motherboards/Z170-PRO-GAMING/specifications/

1 x gniazdo SATA Express, godne gniazdami 2 x SATA 6.0 Gb/s
1 x gniazdo M.2 Socket 3, z klawiszem M, obsługa nośników pamięci typu 2242/2260/2280/22110 (tryb SATA & PCIE mode)*1
4 x port SATA 6Gb/s

*1:Kiedy gniazdo M.2 typu 3 działa w trybie SATA, port SATA 1 jest zablokowany.

---
Pozdrawiam
Rafał

Link to post
Share on other sites

Generalnie decydując się na dysk NVMe musisz liczyć się z tym że ceny tych dysków w wersji 256GB zaczynają się mniej więcej od 450 zł, najtańszy sensowny dysk według mnie to ADATA XPG SX8000 na kościach MLC za około 530zł a najlepszym według mnie wyborem jest Samsung 960 EVO na kościach V-NAND TLC za około 580 zł.

Edytowane przez Threadripper
Link to post
Share on other sites

@@Threadripper, na serio polecasz coś na Silicon Motion SM2260 i TLC w tym budżecie ? czemu byś to robił ? 

Jeśli masz wszystkie SATA obsadzone, to złą płytę kupiłeś, sam mam 6 dysków więc znam ten ból... 
Co do dysków, jeśli mają wszystkie SATA działać, to musi być to dysk NVMe więc tak z trochę ponad 500zł za 256GB trzeba dać. 
z tańszych a  dobrych! proponuję plextor m8peg 256gb z radiatorem czyli Marvell 88SS1093 + Toshiba 15nm MLC 525zł

Link to post
Share on other sites

 

 

@Threadripper, na serio polecasz coś na Silicon Motion SM2260 i TLC w tym budżecie ? czemu byś to robił ? 


Zgodzę się że Plextor w tej cenie jest faktycznie lepszym wyborem od ADATA, jednak 960 EVO na V-NAND TLC jest wart dopłaty oferując identyczne prędkości odczytu a dużo lepsze prędkości zapisu.
Link to post
Share on other sites

po pierwsze pamiętaj że to jest dysk na gry, więc plextor m8peg będzie już overkillem, lecz jak miałbym dopłacać do 960 evo, to już bym wolał dołożyć i kupić sm961 za 619zł, czyli polaris + V-NAND 48l MLC :D
po drugie z 960 evo nie jest tak znowu słodko, to jest jednak TLC, a podane prędkości tyczą się bufora pseudoSLC, w testach praktycznych wypada gorzej od zeszłorocznego 950 pro...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...