Skocz do zawartości

Recommended Posts

odpal bootowalny program "parted magic", wykonaj "secure erase" ( usuwa nieodwracalnie wszystkie dane z ssd ) i ciesz się prędkościami jak na nowym dysku w 2 minuty... 

Jak jest to dysk systemowy i nie chce ci się reinstalować windy, to alternatywnie można puścić optymalizacje ( zje trochę cykli p/e i trwa kilka godzin ) polecam "Auslogics Disk Defrag"

SMART ok, z 830 nie ma i nie było większych problemów.  to jest 27nm MLC, więc jest to dość żywotny dysk. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@kokosnh, dzięki za odpowiedź.

Czy z moim HDD też jest wszystko ok?

 

VYM-Uv-zTdumOfI2E7PmgQ.png

ZYbHiByCTBKryMZ3Uehkkg.png

 

 

Inna sprawa, czym mogę dodać pustą partycję 450 mb do głównej z systemem na tym SSD? Przy instalacji OS wywaliłem tą stworzoną kiedyś przez instalator.

Edytowane przez Ambasador
Link to post
Share on other sites

Np gparted lub innym zaawansowanym narzędziem, ja przy zabawie z partycjami lubię mini tool 9.1 free pod windowsem z darmowych.

 

Ale szczerze to nie musisz tego robic, bo obecie służy jako przestrzeń op, kontroler nadal korzysta z tego miejsca.

 

Wykonałeś już secure erase? Transfery się poprawiły?

 

 

Link to post
Share on other sites

@@pieterman09, niecierpliwy jesteś, dopiero co pierwszy raz przed laptopem dzisiaj właśnie siadam, z komórki ci pisać nie będę... 

tak na serio to nie ma na co patrzyć w konsumenckim ssd, jedynie na błędy crc (zwykle nie wina dysku ) i czy nie realokuje dużej ilości sektorów ciągle  ( czyli czy ilość wykorzystanych zapasowych bloków komórek nie rośnie ciągle ) bo tak to tylko monitorujesz czy zapisuje mniej więcej równo i ile danych, do tego każdy ssd ma inne parametry monitorowane, więc nie ma jednej reguły.  

więcej ci powie skan powierzchni, czy nie ma badów. 

w ssd nie ma się co za bardzo psuć tak długo, aby smart to wychwycił. Tam nie ma części mechanicznych, a jak padnie pcb, kontroler, lub bufor to w sekundę dysk się do niczego nie nadaje. padnięte kostki to też nie problem, o ile ma jeszcze zapasowe, ważne aby je tylko podmieniał, często już z fabryki dostajemy ssd z takimi. 

Link to post
Share on other sites

obojętne jakim programem, hd tune starczy, was nie interesują opóźnienia sektorów, tylko czy nie ma badów na nim ( wskazujących że coś jest nie tak, bo powinny być podmienione ), konkretne opóźnienia was nie interesują, nic nie wnoszą i są za małe do zmierzenia dla tych programów, mhdd wyświetli wam po prostu wszystkie sektory poniżej 3ms


 

 

Tak z ciekawości jak oceniasz trwałość 850 EVO ? 250gb
Nie boję się o trwałość, bo mało danych się na tym zapisuje (przynajmniej u mnie), jak coś o retencję tlc się bardziej boję ( temat powiązany z trwałością i ilością p/e ), co do wydajności mówię TLC nie, mam wydawać ok 400zł na dysk którego prędkość zapisu sekwencyjnego spada o połowę po 7-8 sekundach pracy... 
Ja ssd kupuję na lata, zawsze dla nich użytek u mnie będzie, kasy na dyski nie żałuję. 

dlatego moim ostatnim kupionym ssd jest 850 pro 512GB :D

Link to post
Share on other sites

ja mx200 250GB kupiłem 40zł taniej niż ten evo 256GB stoi teraz, jeśli na serio półdarmo to ok, ale za nówkę na tlc tyle bym nie dał, skoro można trwalsze i wydajniejsze dyski kupić za to. 


sam mógłbym taki kupić na gry, jeśli na serio to były grosze, choć pewnie wolałbym używkę jakiegoś lepszego dysku. 

Link to post
Share on other sites

48USD po niskim kursie uważam za gorsze xD

Gdybym miał za niego dawać 350zł to ani bym nawet nie pomyślał . Planowałem kupić Iridum pro 240gb po powrocie do polski ale tak wyszła okazja ...

Teraz czekam na okazję na tanie 500+gb to bym się całkiem HDD pozbył .

Edytowane przez pieterman09
Link to post
Share on other sites

tak na serio to nie ma na co patrzyć w konsumenckim ssd, jedynie na błędy crc (zwykle nie wina dysku )

 

@kokosnh

U mnie na samsungu 850 pro są takie błędy.

 

 

 

 

Czym są spowodowane ? Jest to jakiś problem który wpływa na stan/żywotność dysku ?

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dużo zależy ile masz miejsca wolnego na dysku, ja ją robiłem mając ponad 90% 240GB dysku zajętego, no i na lapku co nie ma dużej mocy, możliwe że dlatego tak długo u mnie to zajęło. 

Sprawdzałeś ponownie transfery w AS SSD ? 
Optymalizacje robiłeś Auslogics Disk Defrag, wybrałeś opcję dla SSD? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...