Skocz do zawartości

Recommended Posts

edyt//

 

Zamówiłem z ciekawości  :)

 

Superluxy HD330 i HD669.

 

Do tego z ciekawości wziąłem Kraken PRO V2. Nie mailem nigdy Krakenów może i dobrze.

 

Najpierw założyłem Kraken -  dźwięk porównywalny z najgorszym szambem,  nawet patykiem nie dotykać a najlepiej omijać z daleka!

Jeżeli ktoś z znajomych poleca te ala słuchawki - wiedz że życzy Tobie źle! Zerwać natychmiast znajomość! :D

 

 

Potem założyłem HD330 -   tutaj było zdecydowanie lepiej! Słuchawki grały żywo, słychać szczegóły, choc brakowało mi troszkę basu.Coś tam czuć było. Basu jest wystarczająco, natomiast słyszę w tle podczas słuchania jakieś dziwne skrzepiania. Jak by  słuchawki dziurawe były. Jakby przyłożyliśmy kartkę do bass reflexu na subwooferze. :) Nie jest to natrętne,ale tak jest  - minimalne i wyczuwalne.  Na HD669 tego efektu nie ma. Grają czysto,bezbłędnie - obłędnie :)

 

Może to dla tego że mają w specyfikacji wartość impedancji   2x150Ohm. Więc potrzebują chyba wzmacniacza słuchawkowego, powiedziałbym nie zaszkodziłby wzmacniacz.

 

 

Potem ubrałem HD669 - i tutaj pomyślałem WOW!!! :)  Według mnie brzmią lepiej niż HD330. Basy są na miejscu - tam gdzie trzeba, w zupełności wystarczające.

 

Słuchawki graja soczyście,ciepło, szczegółowo,krystalicznie, słuchanie muzyki bądź samego  głosu sama przyjemność! 

 

To jest właśnie to czego szukałem. :)  Brzmią jak słuchawki za 500 zł. Nie potrzebują żadnego wzmacniacza jak dla mnie. 

 

Niestety słuchawki maja znaczącą wadę - bardzo mocno uciskają. :(  :( Wytrzymuję maksymalnie 30 min, potem muszę zdejmować aby mieć dobrze ukrwione małżowiny uszne. :(

 

Teraz pytanie:

 

Na pewno wiecie jak brzmią HD669.  Czy coś dostanę z takim charakterem brzmienia, ale też żeby były wygodne? 

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi za te przeszłe i przyszłe. :)

 

Staram się nie poddawać i szukać najbardziej warte uwagi słuchawki.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Brzmią jak słuchawki za 500 zł.

 

Czy słuchałeś dobrych słuchawek za 500zł? Dla mnie HD669 nie brzmią, jak dobre słuchawki za 500zł, ale brzmią bardzo dobrze, może nawet bardzo bardzo dobrze, jak na słuchawki za 150zł.

 

Do tego z ciekawości wziąłem Kraken PRO V2. Nie mailem nigdy Krakenów może i dobrze.

 

Najpierw założyłem Kraken -  dźwięk porównywalny z najgorszym szambem,  nawet patykiem nie dotykać a najlepiej omijać z daleka!

Jeżeli ktoś z znajomych poleca te ala słuchawki - wiedz że życzy Tobie źle! Zerwać natychmiast znajomość! :D

 

Razer nie robi dobrych słuchawek i trzeba się z tym pogodzić. Chociaż Razer Adaro DJ były znośne na welurowych padach HM5. Reszta, której słuchałem, no cóż... wymazałem z pamięci te chwile.

 

Na pewno wiecie jak brzmią HD669.  Czy coś dostanę z takim charakterem brzmienia, ale też żeby były wygodne? 

 

HD669 grają V-ką, więc łapią się tutaj np. DT770Pro lub wersje limited z niższą impedancją (będzie nieco więcej basu i łatwiejsze napędzenie), DT990Pro.

 

 

Potem założyłem HD330 -   tutaj było zdecydowanie lepiej! Słuchawki grały żywo, słychać szczegóły, choc brakowało mi troszkę basu.Coś tam czuć było. Basu jest wystarczająco, natomiast słyszę w tle podczas słuchania jakieś dziwne skrzepiania. Jak by  słuchawki dziurawe były. Jakby przyłożyliśmy kartkę do bass reflexu na subwooferze. :) Nie jest to natrętne,ale tak jest  - minimalne i wyczuwalne.  Na HD669 tego efektu nie ma. Grają czysto,bezbłędnie - obłędnie :)

 

Może to dla tego że mają w specyfikacji wartość impedancji   2x150Ohm. Więc potrzebują chyba wzmacniacza słuchawkowego, powiedziałbym nie zaszkodziłby wzmacniacz.

 

HD330 lubią wzmocnienie i jak im zapewnisz to grają znacznie lepiej. Do tego warto wyjąć gąbkę osłaniającą przetwornik, żeby lekko poprawić górne rejestry.

 

 

Niestety słuchawki maja znaczącą wadę - bardzo mocno uciskają. :(  :( Wytrzymuję maksymalnie 30 min, potem muszę zdejmować aby mieć dobrze ukrwione małżowiny uszne. :(

 

Nausznice HD669 są dość twarde. Pałąk po czasie się lekko rozejdzie lub można samemu go lekko rozgiąć. Tutaj według mnie warto postawić na skórkowe pady HM5, które są zwyczajnie miękkie i wygodne, poprawią znacznie komfort. Kosztują połowę ceny HD669, ale są bardzo uniwersalne i pasują do wielu słuchawek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czy słuchałeś dobrych słuchawek za 500zł? Dla mnie HD669 nie brzmią, jak dobre słuchawki za 500zł, ale brzmią bardzo dobrze, może nawet bardzo bardzo dobrze, jak na słuchawki za 150zł.

 

Za taki dźwięk jestem gotów wydać 500 zł. Może tak się wyrażę.  Tylko żeby były  też wygodne.  :)

 

 

 

 

HD669 grają V-ką, więc łapią się tutaj np. DT770Pro lub wersje limited z niższą impedancją (będzie nieco więcej basu i łatwiejsze napędzenie), DT990Pro.

 

 

Już mam zamówione DT770 Pro ale w wersji 80Ohm

 

Tez zamówiłem takie słuchawki  - Prodipe Pro 880 Z czystej ciekawości.

 

 

 

Tutaj według mnie warto postawić na skórkowe pady HM5

 

Jakie pady dać?

 

 Takie? BRAINWAVZ SUPER SOFT Bo jest kilka wersji. jeszcze są hybrydowe.

 

http://allegro.pl/nausznice-pady-brainwavz-super-soft-hm5-i-inne-i5996074589.html

 

Welurowe

 

http://allegro.pl/nausznice-pady-brainwavz-welurowe-hm5-i-inne-i6498485209.html

 

Jezeli te pady są ok, to zamawiam. Ale chyba dopiero po przesłuchaniu DT770 Pro

 

 

 

Zamówię pady welurowe i skórkowe. jestem ciekaw czy zmieni się pozytywnie charakter brzmienia  :)

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Dziękuję.

 

Trzeba obadać temat.  :)

 

Czekam na  głośnik też od Edifier - S350DB. Nowość. Pojawi się we wrześniu za 1299 zł. Dźwięk niszczy nawet moje Companiony 50

 


Waga zestawu to 15 kg. Nie ma żartów. :)

Link to post
Share on other sites

No ja tak szukałem szukałem aż w końcu kupiłem focal Alpaha 80 i szukanie się skończyło :D za to zaczęło się latanie z głośnikami po pokoju i szukanie idealnego rozmieszczenia. Ale już jest wszystko idealnie i jest po prostu miazga

No ja tak szukałem szukałem aż w końcu kupiłem focal Alpaha 80 i szukanie się skończyło :D za to zaczęło się latanie z głośnikami po pokoju i szukanie idealnego rozmieszczenia. Ale już jest wszystko idealnie i jest po prostu miazga

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj byłem w dwóch salonach odebrać słuchawki. 

 

Mam dylemat.

 

3 słuchawki mi się spodobały

 

M50X od AudioTechniki - nawet nie potrzebują wzmacniacza

HD990 PRO 250 Ohm

HP150 od SoundMagic - zauważyłem że jest już model HP151 na rynku

 

Do każdej z nich potrzebny jest wzmacniacz słuchawkowy. Na pewno do HP150 i 990 PRO 

 

 

Tak to wygląda na tą chwilę. HP150 bez wzmacniacza brzmią nieciekawie. Po podłączeniu  wzmacniacza grają jak HD669 :)


Najchętniej kupiłbym te 3 słuchawki i przetestował ich  parę dni :)

 

Jaki wzmaniacz polecacie? W sklepie doradzono mi  SMSL M3 Black -  i na tym sprzęcie testowałem wymienione  słuchawki 


Może cos lepszego doradzicie :)


Jaka  jest różnica pomiędzy "DAC" - "wzmacniaczem DAC" - "wzmacniaczem słuchawkowym"?

 

3 rożne kategorii sprzętów 

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Zamiast m3 myślę, że lepiej sprawi się hudmini od audinsta. Koreanczycy jednak mają sensowniejsze podejście do inżynierii. DT990PRO 250-ki dawał radę napędzic choć przyznam że dało się potencjometr na maksa rozkręcić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję. :)


edyt

 

Apetyt rośnie

 

Są jakieś opinie na temat AUNE S16?  Ktoś miał doczynienia? 

 

Napędzi dobrze słuchawki?


Jeszcze jest do wyboru

 

Musical Fidelity V90-HPA.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Na mp3. Forum w dziale sprzedam była ostatnio jedna sztuka w fajnej cenie jeszcze chyba na gwarancji. Jak nie potrzebujesz balansu na głośniki czy na słuchawki to s16 świetna sprawa

Na mp3. Forum w dziale sprzedam była ostatnio jedna sztuka w fajnej cenie jeszcze chyba na gwarancji. Jak nie potrzebujesz balansu na głośniki czy na słuchawki to s16 świetna sprawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mogę nie zapytać jeszcze jest Aune X1S? Też warty uwagi?


AudioEngine D1?

 

http://www.mp3store.pl/article/audioengine-d1-dac-24-bit-usb-wzmacniacz-sluchawkowy-ean.2016140895788182314,2016140895788182314.html

 

Audiotrak DR.DAC3

 

http://www.mp3store.pl/article/audiotrak-dr.dac3-ean.4580296083971,2013141217749111023.html


 

 

Audinst HUD-DX1

 

Nie jest dostępny w sklepach. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...