Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wiem czy w dobrym dziale się o to pytam ale mam problem obecnie mam

zwykłego NOD'a32 z licencją takiego bez ochrony sieci tzn. bez firewalla

i oprócz tego mam Malwarebytes bez licencji i na MB dzisiaj kończy mi się

okres próbny i nie wiem co robić bo w serwisie gdy chciałem na MB

kupić licencje to gostek odradzał i nie kupiłem a chcę mieć ochronę

przed ransomware bo obawiam się tego wirusa o którym ostatnio jest

tak głośno i nawet neta na kompie boję się przeglądać i mój system

to Windows 7 SP1 w pełni zaktualizowany oraz nie ma na kompie

żadnych wirusów i nie wiem co radzicie czy pójść do serwisu i kupić MB

czy nie kupować? niby nie ściągam z torrentów ale boję się mimo to.

Link to post
Share on other sites

Za Rok malwarebytes zapłacisz ~140 zł, tak?

Jeśli jesteś zadowolony z Nod32 to może warto zrobić migrację do Eset Smart Security? Według cennika to koszt 120 zł na rok/ 180 zł za 2 lata https://sklep.eset.pl/Produkty,pr,707/Przejscie_z_NOD32_Antivirus_do_ESET_Smart_Security.html#price

 

Sam korzystam 'od lat', interaktywna zapora w ustawieniach i nic się nie przeciśnie :-)

Edytowane przez RustyCole
Link to post
Share on other sites

nie wiem czy w dobrym dziale się o to pytam ale mam problem obecnie mam

zwykłego NOD'a32 z licencją takiego bez ochrony sieci tzn. bez firewalla

i oprócz tego mam Malwarebytes bez licencji i na MB dzisiaj kończy mi się

okres próbny i nie wiem co robić bo w serwisie gdy chciałem na MB

kupić licencje to gostek odradzał i nie kupiłem a chcę mieć ochronę

przed ransomware bo obawiam się tego wirusa o którym ostatnio jest

tak głośno i nawet neta na kompie boję się przeglądać i mój system

to Windows 7 SP1 w pełni zaktualizowany oraz nie ma na kompie

żadnych wirusów i nie wiem co radzicie czy pójść do serwisu i kupić MB

czy nie kupować? niby nie ściągam z torrentów ale boję się mimo to.

Jesteś bardziej skłonny, żeby zapłacić czy pójść w darmowego antywirusa?

Za Rok malwarebytes zapłacisz ~140 zł, tak?

Jeśli jesteś zadowolony z Nod32 to może warto zrobić migrację do Eset Smart Security? Według cennika to koszt 120 zł na rok/ 180 zł za 2 lata https://sklep.eset.pl/Produkty,pr,707/Przejscie_z_NOD32_Antivirus_do_ESET_Smart_Security.html#price

 

Sam korzystam 'od lat', interaktywna zapora w ustawieniach i nic się nie przeciśnie :-)

A ten antywirus na ile urządzeń ma licencję? bo tam jest  napisane 2-4, i nie wiem czy to cena za 2 czy za 4 urządzenia

Według cennika to koszt 120 zł na rok/
Link to post
Share on other sites

 

A ten antywirus na ile urządzeń ma licencję? bo tam jest  napisane 2-4, i nie wiem czy to cena za 2 czy za 4 urządzenia

Według cennika to koszt 120 zł na rok/

 

 

Od 2 do 4 użytkowników na tą licencję. Tyle że to dotyczy przejścia z Noda na Eseta. Czysty zakup ESS to koszt ~170 zł https://sklep.eset.pl/Produkty,pr,27/ESET_Smart_Security.html#price

Cena dosyć wysoka.

Link to post
Share on other sites

Od 2 do 4 użytkowników na tą licencję. Tyle że to dotyczy przejścia z Noda na Eseta. Czysty zakup ESS to koszt ~170 zł https://sklep.eset.pl/Produkty,pr,27/ESET_Smart_Security.html#price

Cena dosyć wysoka.

a skąd tak wysoka cena jeśli nie przechodzi się  z Noda? Poza tym nadal nie odpowiedziałeś na to na ile urządzeń jest napisane  2-4 i wydaje mi się, że jest tu jakiś haczyk. bo gdyby było na 4 urządzenia to napisane byłoby po porstu, że na 4, a jeśli na dwa to 2

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Większość routerów dzisiaj pozwala zablokować ruch przychodzący, oraz ustawić ruch wychodzący. Podstawowa ochrona av taka jak nod32 w zupełności wystarczy. Do tego można użyć np. bezpłatnego Cryptoprevent który prawidłowo ustawiony zablokuje możliwość uruchomienia czegokolwiek na komputerze. Dla chcącego nic trudnego. 

Link to post
Share on other sites

Zadzwoń do sklepu a otrzymasz pełną informację...

 

Nie mam potrzeby, ale jeśli jest tu użytkownik, to pewnie ma na ten temat informacje

Większość routerów dzisiaj pozwala zablokować ruch przychodzący, oraz ustawić ruch wychodzący. Podstawowa ochrona av taka jak nod32 w zupełności wystarczy. Do tego można użyć np. bezpłatnego Cryptoprevent który prawidłowo ustawiony zablokuje możliwość uruchomienia czegokolwiek na komputerze. Dla chcącego nic trudnego. 

Trochę kombinowanie, nie uważasz? dwa programy chyba znacznie obciążają komputer

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Nie wiem czy kombinowane, sprzętowo ustawiony firewall oraz program który tak naprawdę prawie w ogóle nie zajmuje zasobów. Najwięcej z tego kompletu będzie pobierał av od noda. Cryptoprevent to tak naprawdę nakładka która pozwala w prosty sposób ustawić zasady grupy oraz zablokować np vss aby nie wykonywał operacji które wymuszają wszystkie cryptoshity ( np. kasowanie shadow copy ). W wielkim skrócie oczywiście.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy kombinowane, sprzętowo ustawiony firewall oraz program który tak naprawdę prawie w ogóle nie zajmuje zasobów. Najwięcej z tego kompletu będzie pobierał av od noda. Cryptoprevent to tak naprawdę nakładka która pozwala w prosty sposób ustawić zasady grupy oraz zablokować np vss aby nie wykonywał operacji które wymuszają wszystkie cryptoshity ( np. kasowanie shadow copy ). W wielkim skrócie oczywiście.

 

Rozumiem co masz na myśli, ale ja akurat  nie  jestem przekonany co do takich rozwiązań niestety. Uważam, że lepiej kupić coś porządnego i mieć pełną ochronę. To tylko moje subiektywne odczucia. Po prostu nie lubię się bawić w takie rzeczy

Link to post
Share on other sites

zainstalowałem firewall bo moim zdaniem trochę bez sensu dopłacać za to co mogę mieć za darmo (chodzi o firewall

który nie jest zintegrowany z NOD32) i cóż nie mam zamiaru kupować lepszy antywirus bo tak szczerze mówiąc

o firewall mi tylko chodziło bo raczej mając NOD32 i firewall od Comodo nic mi nie grozi bo cóż z tego co wiem

to mając firewall mam zabezpieczenie przed połączeniami zewnętrznymi więc raczej niskie jest ryzyko że jakiś

wirus pokroju tego o którym pisałem mi się zainstaluje bo firewall powinien to zablokować dodatkowo profilaktycznie

myślę by co 3 dni skanować i gdy będę odchodzić od kompa to neta będę wyłączać co zabezpieczy mi kompa

wgl to sorry że przez tyle dni nie dawałem znaku życia ale miałem mnóstwo na głowie i to tyle.

Link to post
Share on other sites

Każdy musi dla siebie znaleźć jakiś spodób. Fajnie, że już postanowiłeś.

Zastanowiło mi to co napisałeś odośnie internetu

 

gdy będę odchodzić od kompa to neta będę wyłączać co zabezpieczy mi kompa
  jak to zabezpieczy skor i tak w tym czasie nie bęziesz korzystać?
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Dobrze kombinuje, bo jak odejdzie od kompa który pracuje i  jest do neta podłączony to wirus pokroju eternalblue nie będzie się pytać czy dzwonić do niego tylko zaatakuje. Prosty przykład mam 2 kompy, przy jednym siedzę a z drugiego idzie film na tv. Daję skan z symulacją ataku eternalem na kompie widzę okienko z antywirusa, a na kompie podłączonym do tv już nie koniecznie. Atak się nie udaje bo zabezpieczenie czuwa. Pewnie ktoś pomyśli że to jakaś paranoja i się nie dziwię ale można założyć że brat, ciocia lub ktoś inny siądzie sobie na chwilkę przy kompie i coś poklika.

 

Reasumując każdemu w/g potrzeb, może kolega ma lekką paranoję ale tak naprawdę nie wiadomo co tam ważnego ma na kompie. Może po prostu jest przeczulony lub chce mieć jako taki święty spokój. 

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Nie jestem ekspertem, ale co jakiś czas przyglądam się informacjom na stronach o takiej tematyce. 

 

https://www.cert.pl/news/single/wannacry-ransomware/

 

Ok ktoś powie że taka metoda zadziała na leciwym systemie bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Dla tego warto aktualizować system i używać zabezpieczeń. Zobacz ile tego crypto-tałatajstwa się wysypało w ostatnich kilku latach, czy też ataków na serwery firm lub próby wyłudzeń danych z banków. Kilka razy w ostatnim czasie nawet info w telewizji na ten teamat było. Ataki są coraz ciekwasze.

 

Tutaj przykład :

 

https://www.wired.com/2017/02/malware-sends-stolen-data-drone-just-pcs-blinking-led/

 

Czego to ludzie nie wymyślą.

Link to post
Share on other sites

no cóż dzisiaj tak jakby miałem atak na kompa zareagowałem bardzo szybko i najpierw zamknąłem

okno a potem zablokowałem firewallem i dzięki temu nic nie straciłem dlatego radzę wam ludzie

instalujcie firewalle oprócz antywirusa (jeśli antywirus nie zawiera firewalla bo inaczej firewall to zbędność)

i oprócz tego zawsze jak odchodzicie od kompa, tableta lub smartfona to wyłączajcie połączenie bo

inaczej nie wiadomo co będzie jak odejdziecie a taki wirus tylko czeka na chwilę waszej nie uwagi by się wbić.

 

ps. powiem wam szczerze lepiej mieć paranoje na punkcie danych niż potem próbować odzyskiwać dane.

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

cóż wtedy jak był ten atak to po necie nawet nie chodziłem bo dopiero wszystko mi się wczytywało a tak ogólnie to cóż

boję się wchodzić na inne strony oprócz tych na których wierzę że nie dojdzie do tego że dostanę wirusa strony

z nielegalnym oprogramowaniem itp całkowicie unikam.

Link to post
Share on other sites

Też nie lubię takich zabaw w kombinowanie, koszt dobrego antywirusa nie jest duży a ma się spokój, wsparcie techniczne i częste akttualizacje. Mam g datę na kompie i spokój z wirusami już od dawna, laptop śmiga, nie strach robić przelewów

Link to post
Share on other sites

mam takie pytanie czy jak staram się unikać stron na których mogą być wirusy oraz mam firewall Comodo

oraz antywirus NOD32 oraz codziennie staram się pobierać aktualizacje do Windows 7 SP1 oraz przed

każdym odejściem od kompa wyłączam neta to jest jakieś ryzyko że złapie wirusa o którym wcześniej

pisałem? bo nie wiem co mógłbym więcej zrobić.

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

Nic już pan nie zrobisz. Można wyłączyć sprzęt z prądu i nie używać. Nie ma lepszego i pewniejszego sposobu....:) To co masz i rozsądne używanie powinno wystarczyć. Jakieś drobne bzdety mogą się pojawić,więc warto co jakiś czas robić skan...

Link to post
Share on other sites

mam pytanie dzisiaj w nocy zauważyłem że uruchomił mi się proces o nazwie "RunDll32.exe" był to pojedynczy proces

i bardzo szybko zareagowałem i go wyłączyłem dzisiaj już mi on nie wyłącza się jak myślicie czy to to cholerstwo z

Ukrainy czy nic poważnego? i proszę o szybką odpowiedź.


i cóż lokalizacja niby normalna bo "Windows/System32" ale mimo to mam pewne wątpliwości bo sprawdziłem datę

utworzenia i modyfikacji pliku i tak to wygląda:

utworzony: ‎17 ‎czerwca ‎2017, ‏‎19:42:01

modyfikacja: ‎30 ‎marca ‎2017, ‏‎17:03:43

 

zatem dziwne to jest jak cholera ponieważ ten plik powinien tam być od instalacji systemu

a jest od dobrego miesiąca i cóż błagam was ratujcie...

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

Chłopie,nie przesadzaj. A wszystkie inne procesy rozumiesz i wiesz do czego służą ? To ty na tym komputerze to tylko siedzisz i oglądasz procesy i skanujesz antywirusem ? Nie traktuj tego jako złośliwość, ale na to pytanie można by odpowiedzieć tylko mając dostęp do twojego komputera i sprawdzić zadanie jakie miał ten plik. ..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...