Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie wszystko nowe, generalnie po zwodowaniu temperatura max 40" chwilowo bez podkręcania bo wszystko śmiga na max :) za jakiś czas dorzucę chłodzenie na procesor, jakby ktoś chciał mogę wrzucić fotkę. wszytko idealnie na styk :D tylko płytkę do mocowania rezerwuaru i pompki, musiałem  dorabiać a właściwie przerobić tą oryginalną co dają, zachowałem 1 piwniczkę na dyski :) tylko muszę sie jakoś zmobilizować i znaleźć  gniazdo do sterowania wentylatorami i pompki ;/ chwilowo sterowanie pompki mam podłączone pod karte graficzną a wiatraczki pod huba pwm z procka bo ten slot na karcie coś nie chce działać albo coś źle zrobiłem

Ok chyba znalazłem co było nie tak teraz czekam na huba ;P

Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites

+/- 1600zł czyli bez szału :P

https://zapodaj.net/c214798f59c9f.jpg.html

 

za********e to wygląda, :D chyba też zacznę sobie odkładać kasę na wodowanko 1080Ti, myślę wersja full cover xd

 

ogólnie karty graficzne najlepiej się woduje, bo tam blok wodny bezpośrednio styka się z rdzeniem

 

proca i7-6700K woduj tylko wtedy jak go oskalpujesz, inaczej nie ma sensu, tzw. IHS z glutem skutecznie będzie blokować przepływ energii cieplnej

Link to post
Share on other sites

Hmm, po co ładować złączki 90* tam gdzie się można obejść bez nich? Każda łączka 90* kosi flow o 2%. Ja u siebie wkładam węże w metalowe sprężyny i prowadzą się elegancko bez załamań z łagodnymi łukami. I fajnie wyglądają. Ale co kto tam lubi. ;)

 

http://imgur.com/a/wRLWJ

 

Fotki z telepatora z lampą błysk za dobrze nie wychodzą, ale pokazują koncepcje "zbrojonych węży" w LC. ;)

 

Pompie D5 w takim układzie z 3 litrami płynu, z chłodnicami 2x 360 30mm, blokami i Reserator'em 1 v2 wystarcza 900 RPM w idle, a w stresie 1000-1200 RPM aby temperatury CPU i GPU nie przekraczały 40*C.

Edytowane przez Yansi
Link to post
Share on other sites

Wiem ze spada przepływ ale podoba mi się taki układ :P co do skalpowania bez praktyki wolałbym się za to nie zabierać ale nawet z ihs'em to max 55-60" na tym macho rev 2 także tragedii nie ma jak już bd brakować mocy i bd go kręcił to się za to zabiorę

Bd musiał znaleźć jeszcze jakieś wentylatorki ciche bo grę trochę susza, Polecacie jakieś ?

Link to post
Share on other sites

Ja używam bq! Pure Wings 3x 120 i 3x 140, obydwa rodzaje PWM i chodząc na 300-400 RPM są niesłyszalne w odległości 50-60 cm od ucha. Ale tak po prawdzie 140 mają na wolnych obrotach trochę małe ciśnienie statyczne. Może jakieś Noiseblocker eLoop'y? Tylko ich cena potrafi zabić portfel przy 5-6 sztukach, ale to high-end więc się ceni.

 

PS Spróbuj może najpierw przed kupnem nowych skręcić Gelidy do 300-500 RPM i zobacz czy będzie "hałas" akceptowalny dla Twojego ucha.

Edytowane przez Yansi
Link to post
Share on other sites

Zobacz czy w UEFI nie da się ustawić na np. min 200 RPM. W Asusie jest to pod Monitor, Q-Fan Tuning i Fan Speed Control. O ile pamiętam to przez krzywą Q-Fan Control (F6) to nie dało się tak nisko zjechać, a przez Fan Speed Control da się. Tylko ja mam Asusa M7F, ale u Ciebie powinno być podobnie. Aha, to może też częściowo zależeć od wentylatorów i ich maksymalnego RPM, dlatego aby mieć niskie obroty kupuje wentylatory z max 800-1000 RPM.

Druga sprawa, możesz dobrać sobie rezystor lub potencjometr i założyć na + wentylatora i tak mu zbić deko obroty. Ale to już rzeźba.

Link to post
Share on other sites

Potencjometr to nie problem, dzisiaj się jeszcze w biosie pobawię i dam znać.

 

Ok zmieniłem podłączenie z karty graficznej na płytę i mogę sterować już od 100-1200, szkoda tylko że nie można po prostu z karty graficznej brać sygnału ;/  bo na razie obieg mam tylko na GPU. W końcu cisza :D


Czy opłaca się montować dodatkowo jeszcze 1 wentylator na cpu biorąc pod uwagę wiatrak na obudowie z tyłu? Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...