Skocz do zawartości

Płyta nie załącza monitora.


Recommended Posts

Cześć. 
Mam problem z komputerem trochę już leciwym, ale kilka lat temu jeszcze z niego korzystałem. Postanowiłem go niedawno odpalić. I problem polega na tym że wszystko się uruchamia jedyne co to monitor nie chce się załączyć i cały czas mruga dioda. Wyciągnąłem wszystkie podzespoły i wkładałem po kolei. Wyjąłem RAM i nie ma sygnału dźwiękowego. Stawiam że coś z płytą się stało. Podłączyłem nowy zasilacz i nadal takie same objawy, brak obrazu. Karta graficzną również nie daje sygnału. Wcześniej komputer działał na grafice z płyty. 
Może podpowiecie mi jeszcze coś, a może potwierdzicie że to na 100% płyta główna jest do wymiany. 

Link to post
Share on other sites

 

 

ale kilka lat temu jeszcze z niego korzystałem
Ile lat i w jakich warunkach przechowywany( może coś zaśniedziało)? Wymontuj płytę i dokładnie przejrzyj kondensatory i czy nie ma jakichś przebarwień na laminacie. Masz pewność, że speaker jest sprawny?
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że przed usterką był sprawny.


Czy można jeszcze jakoś sprawdzić płytę główną, bo może to procesor się zepsuł. 

Hmmmm....


Czy można jeszcze jakoś sprawdzić płytę główną, bo może to procesor się zepsuł. 

Hmmmm....

Link to post
Share on other sites

Wywal wszystko z obudowy przedmuchaj sprężonym powietrzem zwłaszcza sloty RAM.

Gdy wszystko przejrzysz jakim jest stanie ( przede wszystkim w/w kondensatory) złóż w minimalistycznej wersji tj monitor podłącz do grafiki wbudowanej jedna kość RAM, sprawdź by bateria podtrzymująca stan zapisu w pamięci CMOS jest sprawna ( powinno być około 3 V)

Zobacz jak procesor jest zamontowany możliwe ze chłodzenie się wypięło, posmaruj procesor pastą i zamontuj chłodzenie ( nie zapomnij sprawdzić czy piny w gnieździe procesora są w porządku)

Sprawdź na zworkach jest przełączona płyta na pierwszy BIOS( dotyczy płyt z podwójnym BIOS).

Podłącz zasilanie sprawdzając piny w wtyczce jak w gnieździe płyty głównej ( wtyczki P4/P8 oraz główną zasilającą 24pin)

Komputer uruchom zwierając odpowiednie piny na płycie głównej ( w instrukcji obsługi płyty głównej będziesz miał które to piny).

Karta graficzna jeśli nie jest na starym slocie AGP sprawdź na innym komputerze.

Napisz coś więcej o kłopotliwym zestawie.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem to wszystko nic to nie dało. Ten sam efekt. I nadal nie wiem czy to płyta czy może procesor. Niby płyta wszytko uruchamia wiatraczki się kręcą, tylko nie włącza się monitor. Procek na pewno się nagrzewa. Bez dodatkowej płyty głównej nie dam rady tego zdiagnozować lepiej. Hmmm... Procesor jest jakiś AMD ale jaki pojęcia nie mam, po za tym to było kupowane wieki temu wiec i pudełka mi zaginęły. Czy z symbolu procesora można odczytać pod jaką płytę główną można go zamontować?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

I znów mam ten sam problem z tym że to już inny komputer. Zastanawiam się czy coś z tym monitorem jest nie tak czy o co chodzi. Tym razem jednostka uruchamia się bez problemu wszystko się kręci, ale nie ma obrazu na monitorze i sygnał nie jest wyszukiwany (podłączyłem pod laptopa tak dla sprawdzenia czy oby kabel vga nie jest walnięty i wszystko działa). Wyciągnąłem kości RAM i nawet nie zapiszczy co jest dla mnie dziwne, bo przecież powinien pojawić się sygnał, który poinformuje mnie o braku podzespołu. 

Podłączyłem nowy zasilacz i nadal nic się nie dzieje. Obstawiam że układ graficzny nie działa, więc będzie trzeba całą płytę główną wymienić. 
Możecie mi podpowiedzieć co mogę jeszcze zdiagnozować

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...