Skocz do zawartości

Zanikający zasięg wi-fi - każdego dnia pod wieczór


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Mam irytujący problem i proszę Was o pomoc w rozwiązaniu.

 

Każdego dnia pod wieczór spada zasięg wi-fi na 3-4 kreski, czasami przez jakiś czas wraca na maksymalny zasięg 5 kresek po czy znowu spada.

 

Praktycznie uniemożliwia to normalne korzystanie z internetu - strony wczytują się przez kilka minut, o youtube nawet nie wspominając. 

 

Co może być przyczyną?

 

W menadżerze urządzeń brak wykrzykników, system windows niedawno po formacie.

 

Nie dam sobie ręki uciąć, ale przed formatem problem chyba nie występował.

 

Problem występuje zarówno gdy korzystam z internetu od dostawcy, jak również poprzez transfer danych ze smartfona więc wina leży po stronie komputera/systemu.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam 

 

 

Link to post
Share on other sites

Przypadkiem Ci się router nie przegrzewa ? 

 

Miałem podobny przypadek jak postawiłem na swój stację dokująca od telefonu domowego :). Grzał się bidula aż coś w nim brzęczało. Po usunięciu stacji wszystko wróciło do normy.

 

Druga rzecz może router wysiada i zaczyna grymasić. 

Link to post
Share on other sites

Podlacz laptopa przez kabel i zobacz czy masz spadki predkosci wieczorem na kablu lub ping jest zbyt duzy. Jezeli na kablu wszystko jest ok to wejdz w ustawienia routera i przestaw kanaly dla polaczenia 2.4 GHz. Masz 13 kanalow do wyboru i mozliwe, ze masz ustawiony taki jaki maja Twoi sasiedzi w soim domu i sie zaklocacie nawzajem. Przestawiaj kanaly bedac podlaczonym przez kabel LAN, odepnij kabel i rob testy wifi. Zostaw kanal, ktory dziala najlepiej.

Jezeli to nie pomoze, to najprawdopodobniej masz cos nie tak z routerem z tym, ze uszkodzony router dzialal by zle przez caly czas a nie tylko wieczorem.

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musisz znać wewnętrzny ip address swojego routera. Powinieneś mieć naklejkę na routerze z danymi. 

Możesz tez zobaczyć jakie masz ip w swoim laptopie i np jeżeli Twój laptop ma 192.168.1.23 to Twój router będzie miał zapewne 192.168.1.1 czyli 3 pierwsze cyfry będą takie same ale ostatnia będzie 1 lub 254. 

Oczywiście musisz znać tez nazwę użytkownika i hasło dostępu.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Na telefonie odpal WiFi Analyzer i sprawdź czy routery sąsiadów nie działają na tym samym kanale. Oczywiście sprawdzaj wieczorem, kiedy zasięg spada.

 

Aplikacja ta podpowie również który kanał najlepiej ustawić w swoim routerze.

Link to post
Share on other sites

ściągnąłem, odpaliłem, ale kompletnie nie potrafię "oczytać" tych wykresów liczb...

Na pierwszym ekranie masz listę sieci WiFi. Sprawdź, czy Twoja sieć nie ma takiego samego kanału jak obca sieć. Na drugim ekranie masz listę kanałów z gwiazdkami. Jeśli ilość gwiazdek na kanale jest mała, znaczy to, że kanał jest obciążony. Najlepsze kanały są z maksymalną ilością gwiazdek.

 

Jak nie orientujesz się, daj zrzuty z aplikacji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...