Skocz do zawartości

Płyta pod i7 3770 (Socket 1155 (socket H2)


Recommended Posts

Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze płyty głównej pod procesor jak w temacie i  kartę Gigabyte GTX960 4GB. Możliwie jak najlepszą i może dostępną na wyprzedażach jako leżaki (jeśli to niemożliwe, jeśli nie to dostępne w wiarygodnych źródłach).

Z wcześniejszych podpowiedzi skłaniam się do chipsetu Z77.

Może http://allegro.pl/asus-p8z77-v-pro-thunderbolt-lga-1155-ddr-3-gw-fv-i6817021382.html

Inne ciekawe propozycje?

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Czy twój procek ma K bo jak nie to jest pomyłką wsadzanie z77, Ja bym zbierał kasę i sprzedał procka i ramy i kupił Nową podstawkę 1151. Bo 550 zł za martwą podstawę to jednak lipa według mnie.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Czy twój procek ma K bo jak nie to jest pomyłką wsadzanie z77, Ja bym zbierał kasę i sprzedał procka i ramy i kupił Nową podstawkę 1151. Bo 550 zł za martwą podstawę to jednak lipa według mnie.

Post jest kontynuacją http://forum.benchmark.pl/topic/243538-dylemat-po-awarii-grafiki-i-konieczne-modernizacje/page-3

Inny procesor nie wchodzi w grę, bo nie będzie spełniał zadania wyznaczonego przeze mnie. Trudno teraz o dostępność dobrej płyty

pod moje podzespoły.

Znalazłam również taką http://allegro.pl/asus-p8z77-v-deluxe-lga-1155-ddr-3-usb-3-gw-fv-i6824864266.html

Z tego co widzę, to fajnie że ma 6 USB 3.0. Jak reszta to się za bardzo nie orientuję.

http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-z77-extreme4-gw12m-fv23-i6802674088.html, więc tylko takie opcje. Co wybrać? Która najlepsza?

Link to post
Share on other sites

Dlatego poleca się serię 4xxx bo tam dobra płyta z87/z97 jest za 400pln a nie jak w 3xxx gdzie jakakolwiek kosztuje 600...

 

Co do ramu szybszego obsługiwanego przez płytę to zależy od beretu procesora, płyty i kostek ramu, jak stanie. Pamięć powyżej 1600mhz dla 3770k to oc więc może działać ale nie musi. Dodam, że dwie kości mają dużo większe prawdopodobieństwo działania w oc niż 4. 

 

Co do usb 2.0/3.0 to chyba lepiej/wygodniej zakupić hub jakiś ale nie wiem jakie 8 urządzeń usb podłączasz na stałe do kompa. 

 

Z tych dwóch, które podałaś to asus będzie lepszy i na allego nie widzę godnego przeciwnika dla niego. Wcześniej były UD5H gigabyta za 500pln ale nie wiem czy się sprzedały czy skończyły się aukcje i zaraz wrócą. 

Link to post
Share on other sites

Tam opisujesz że jest bez K i jeden z Ekspertów zwraca uwagę po co Ci z77 jak nie zrobisz OC procka?

To może szukaj płyty na H77. Ja posiadałem MSI H77m-G43

No chyba że musisz mieć bardzo dużo USB 3.0

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Kartę graficzną można podkręcać niezależnie od chipsetu płyty głównej na jakiej pracuje.

 

http://pclab.pl/news45736.html

Więc czy znajdę jeszcze płytę z chipsetem ...77 o wyposażeniu nie gorszym niż Asus P8Z77-V Deluxe lub ASRock Z77 Extreme 4?

   Płyty główne z układami Z75, Z77 i Q77 mają wyjścia obrazu typu HDMI, D-Sub, DVI oraz DisplayPort, w różnych konfiguracjach. Więc, gdyby padła grafika, nadal można by przejrzeć internet w celu zakupu nowej  :)

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Chyba wszystkie płyty główne obsługujące i7 3770k mają wejścia dla monitora (nie każda ma hdmi). 

 

 

Chipset z77 jest najlepszym chpsetem dla i7 3770k więc z założenia ma najlepsze wyposażenie i ciężko będzie znaleźć płytę q, h 77 i b75 z lepszym czy nawet podobnym. 

 

Może wypisz co ma dokładnie robić płyta. Bo np w temacie z linku piszesz coś o 8 czy tam iluś urządzeniach usb, które masz na stałe podłączone. Może można je zamienić na hub usb, i zamiast z77 za 600pln można kupić b75 za 250 + hub usb z dodatkowym zasilaniem za 80 i dla Ciebie zrobią tą samą robotę. 

Link to post
Share on other sites

Myślę, że to świetny wybór. Nie wiesz czym się różni od tej wersji Deluxe oprócz mniejszej ilości USB z tyłu (co widzę na pierwszy rzut oka a jest ich trochę za dużo) VGA i DVI też zauważyłam. Co to są za gniazda po lewej od HDMI  (z czerwonym) ?

 
Link to post
Share on other sites

Masz 4 wyjścia USB 3.0 I 2 USB 2.0, dalej co ważne przy dyskach SSD są 4 porty Sata 3 ( 6 GB) . Z tym czerwonym nie wiem co masz na myśli.

Deluxe z podstawowych różnic to obsługa wyższego taktowania RAM-u z częstotliwością 2800 GHz.

Z tym USB to odwrotnie 2x 3.0 i 4x 2.0 Przepraszam za zamieszanie, zasugerowałem się obrazkiem specyfikacji z allegro tu masz link do ASUSA https://www.asus.com/pl/Motherboards/P8Z77V/specifications/

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Masz 4 wyjścia USB 3.0 I 2 USB 2.0, dalej co ważne przy dyskach SSD są 4 porty Sata 3 ( 6 GB) . Z tym czerwonym nie wiem co masz na myśli.

Deluxe z podstawowych różnic to obsługa wyższego taktowania RAM-u z częstotliwością 2800 GHz.

Z opisu na stronie producenta zauważyłam, że wersja deluxe ma Asus SSD Caching.

Jedno kliknięcie, 3x szybsze działanie

Rozwiązanie SSD Caching firmy ASUS jest bardzo łatwe w użyciu. Funkcja przyspiesza działanie systemu poprzez wykorzystanie napędu SSD jako pamięci podręcznej do przechowywania najczęściej odczytywanych danych. Skorzystaj z połączenia szybkości napędów SSD i pojemności tradycyjnych dysków twardych za pomocą jednego kliknięcia, bez potrzeby ponownego uruchamiania systemu. Rozwiązanie jest bardzo proste w użyciu i zapobiega utracie danych dzięki wbudowanej funkcji tworzenia kopii zapasowych.

Korzystał ktoś z takiej funkcji? Czy rzeczywiście jest to jakaś zauważalna różnica w prędkości odczytu?

A co do gniazd o które pytałam, to są one w wieży po lewej od HDMI, pod USB 3.0

Znalazłam jeszcze to, ale za bardzo nie kumam https://uk.hardware.info/comparisontable/products/146963-148551-149544

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Forumowicz ma 3770 bez K, a po drugie nie lepiej kupić po lisingowego kompa jak ma być pod XP, bo gry to raczej odpadają zwłaszcza że Xp widzi max 3,5 GB ramu no chyba że zapodasz angielską wersję 64 bit.


Sam ssd jak masz po instalowane stery od AHCI przyśpiesza prace komputera, to są Expres sata, nigdy z tego nie korzystałem.

Link to post
Share on other sites

Forumowicz ma 3770 bez K, a po drugie nie lepiej kupić po lisingowego kompa jak ma być pod XP, bo gry to raczej odpadają zwłaszcza że Xp widzi max 3,5 GB ramu no chyba że zapodasz angielską wersję 64 bit.

Sam ssd jak masz po instalowane stery od AHCI przyśpiesza prace komputera, to są Expres sata, nigdy z tego nie korzystałem.

Na tym samym kompie mam Win7 64 bit, XP ma tylko działać.

Użyłam tłumacza google żeby z podanej strony z porównaniami wyczaić, że:

wersja deluxe  ma dodatkowo włącznik zasilania na płycie i reset BIOSU, diagnostykę problemów, 1 złącze na wentylatory więcej (6), 2 razy więcej PCI Express x1 (nie wiem do czego to), ma 20 faz zasilania zamiast 12 (normalna wersja); nie ma PCI. Audio w deluxe  wypada trochę gorzej niż w normalnej wersji.

Jakie znaczenie mają te informacje przy wyborze pomiędzy wersją Asus P8Z77-V  a Asus P8Z77-V Deluxe?

  Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Zasilanie 20-to fazowe  dla fanów ekstremalnego podkręcania. Złącza PCIx1 dla kart rozszerzeń typu dźwiękowe, FireWire lub dodatkowe karty sieciowe. SSD Caching do zastosowania w przypadku systemu na HDD mało pojemny dysk SSD wykorzystany jest jako podręczna pamięć systemowa. Przy obecnych dyskach SSD na których masz system nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Tu chodzi o reset ustawień biosu przyciskiem bezpośrednio na płycie. Oprócz tego, jak również w gorszej wersji, można tradycyjnie resetować zworką.

 

Ed/ zobacz jeszcze tą płytę, sporo tańsza od tych co podałaś:

http://allegro.pl/asrock-z77-pro4-gwarancja-1155-i6828468978.html

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Zakupiłam płytę Asus P8Z77-V , Chłodzenie procesora Fera3, pamięci G.Skillx 4x4 Gb 2133MHz. Wiem, że procesor obsługuje 1600, ale takich nie mięli tam gdzie kupowałam, więc za radą sprzedawcy wzięłam te. Zasilacz wybrałam SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold

   
Link to post
Share on other sites

To ile obsługuje procesor nie przeszkadza w tym aby RAM pracował z wyższym taktowaniem. Jak wszystko pędzie w obudowie włączasz w biosie opcję XMP i płyta ustawi taktowanie RAM-u i timingi automatycznie na 2133 MHz.

Dzięki. Jak uda mi się podłączyć zasilanie karty to sprawdzę. Na razie nie mam pojęcia jak podłączyć zasilanie karty, bo nie mam takich końcówek w zasilaczu (SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650 W) a przy karcie nie było.

Udało się podłączyć grafikę, ale nie wiem do którego z gniazd płyty głównej podłączyć systemowy ssd i pozostałe dwa dyski.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie masz książeczkowej instrukcji płyty gł. to pobierz ze strony ASUSA. Z tego co widzę podłączasz SSD do szarych portów, które mają interfejs SATA 3 (6 GB).

Właśnie znalazłam instrukcję, ale po angielsku, a jak pisałam wcześniej angielskiego nie znam. Może ktoś wie jak zdobyć instrukcję po polsku?

Od góry płyty patrząc mam ciemny niebieski, póżniej szary i na końcu dwa jasnoniebieskie. Każde ma po dwa gniazda. Jedno na górze i drugie na dole. Załączam zdjęcie.

http://img13.deviantart.net/0a2c/i/2017/149/6/3/20170529_121905_by_sailorsetsuna-dbatgaa.jpg?1

Z tym ciemnoniebieskim to nie wiem , bo w instrukcji jest bez opisu.

Link to post
Share on other sites

Ciemny niebieski = marvel 6gb/s

 

szary = Intel 6gb/s

jasny niebieski = Intel 3gb/s

 

 

SSD i HDD do szarego. DVD do jasno niebieskiego.

 

Nie używaj ciemno niebieskiego chyba, że skończą się tobie inne porty sata.

Link to post
Share on other sites

Ciemny niebieski = marvel 6gb/s

 

szary = Intel 6gb/s

jasny niebieski = Intel 3gb/s

 

 

SSD i HDD do szarego. DVD do jasno niebieskiego.

 

Nie używaj ciemno niebieskiego chyba, że skończą się tobie inne porty sata.

Czyli jeśli mam 2 HDD i 1 SSD, to SSD i 1 HDD do 6GB szarego a drugi dysk HDD do jasnoniebieskiego 3GB i do niego też napęd, tak? Na pewno będzie dobrze? Mam nadzieje, że zasilanie dobrze podłączyłam i nic nie zjaram. :( A jeszcze pytanie- do czego ten ciemnoniebieski port? A to gniazdo http://img14.deviantart.net/d8e0/i/2017/149/1/6/gniazdo2_by_sailorsetsuna-dbats9x.jpg ?

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...