Skocz do zawartości

Jaki zasilacz 750W


Gość miki666643

Recommended Posts

Gość miki666643
Typ procesora                                     QuadCore Intel Core i7-4790K, 4200 MHz (42 x 100)
Nazwa płyty głównej                            ASRock Z97 Extreme6 
 
4x4GB=16GB RAM (G Skill TridentX F3-2400C10-4GTX)
 
2xHDD 7.2k rpm
1xSSD
1xHDD usb 3.0
 
Grafika: AMD R9 290X
 
Jeden duży wentylator z frontu w obudowie phanteks
 
CPU COOLER Noctua NH U-14S
 
Klawiatura(mechaniczna) i mysz gamingowa
 
Jeden wiatrak na tył obudowy.

 

 

 
 
 
 
 
 
Proszę o pomoc w doradzeniu, sprawdzałem na kalkulatorach poboru mocy i wychodziło powyżej 600W, więc potrzebuję 750W żeby się nie męczył i z certyfikatem. Do max 400zł
 
Pozdro
Link to post
Share on other sites

Kaukulator już podaje wynik z nie małym zapasem. Na moje zasilacz 450W porządny jak najbardziej by sprostał ale patrząc na to że masz R290X który pobiera naprawdę sporo WW porównując do podobnych wydajnościowo kart od zielonych jak np. GTX 970 celowałbym w zasilacz 550W. Jeśli MAX 400zł możesz przeznaczyć to wybrałbym Seasonica G550 ale jak mógłbyś troszkę dopłacić wtedy celowałbym w Corsair RM550X ze względu nawet na x2 dłuższą gwarancje która jest naprawdę spora bo 10 lat i do tego dochodzi pół pasywna praca i myślę że za takie 2 plusy które mi na szybko przyszły do głowy warto dopłacić troszkę lub poszukać okazji jakiejś za 400zł.

Link to post
Share on other sites

Po OC Twój zestaw weźmie nie całe 500W.

 

Tak więc jeżeli masz 400 zł to dorzucasz 30 i kupujesz Corsair RM550X - RM650X (trochę drożej). Ewentualnie używki. Corsair daje długą gwarancję na swoje zasilacze więc nie ma problemu.

 

http://allegro.pl/corsair-rm550x-gold-modularny-cichy-full-box-gwara-i6787402651.html#thumb/3 

 

http://allegro.pl/corsair-rm650x-9-lat-gw-krakow-i6723532658.html - zakupiony w Anglii ale jest dowód zakupu, wysyłka kurierem to około 50-60 zł w przypadku uszkodzenia zasilacza i wysłania go do sklepu na gwarancję 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do tego zestawu dobre 550 już starczy, choć 650W też zła nie będzie 

jeśli do 400zł to EVGA G2 550W 406zł będzie najlepszym elektrycznie zasilaczem, ( 7 lat gwarancji ), ale mapa wentylatora pozostawia dużo do życzenia 
mocna konkurencja dla seasonic-a serii g 

Jeśli dołożysz 50-100zł, to dostaniesz dobre i ciche poopasywane zasilacze 550-650W 
RM550x rm650x 
EVGA G2 650W
SF leadex II gold 650W / 750W 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...