Skocz do zawartości

Wyższe temp na LC niż na AC?!


Recommended Posts

Mam dziwny kłopot, mianowicie na custom LC mam wyższe temp. niż na powietrzu.

Spec:

i7 4790k 4,6ghz 1,23v

z97 asus deluxe

2x4 tridentX 2400mhz

superflower leadex platinum 1200w

transcend 370s

corsair 500r

 

Pasta gelid gc-extreme

Cooler: Phanteks PH-TC12PE 800-1300rpm

Chłodzenie wodne:

240mm Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper

360mm Coolgate Triple HD

Pompka Magicool DCP450

Blok EK-Supremacy EVO - Acetal

Złączki 16/13mm 

Płyn do chłodnic

Wentylatory 2x corsair af120 quiet edition (st30) 7V, 3x fabryczne od 500r (triple hd) 7v

 

Nie wiem czego to wina, pompka śmiga na 12v, chłodnice raczej zimne. Może to wina tego, że blok był kupiony jako używany i nie rozkręcałem go, aby wyczyścić tylko przepłukałem kilka razy destylką.

 

 

Tutaj wyniki w OCCT. Ten dokończony to na powietrzu.

http://i.imgur.com/Kmbb34z.png

http://i.imgur.com/VPf6EWE.png

 

A tutaj zdjęcia PC na wodzie i powietrzu

http://i.imgur.com/xRnTobs.jpg

http://i.imgur.com/9uNtaHX.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Przy tej konfiguracji chłodnic powinno być chłodno

Powietrze ma wypływać ciepłe

Jeżeli tak nie jest to :

Źle przykręcony blok

Za niski głos

Zbyt dużo pasty

 

Najprawdopodobniej zły odbiór temperatury przez blok

Płyn do chłodnic typu borygo i petrygo jest za mocny do LC zezre blok i węże

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Blok jest dobrze zamocowany, ilość pasty też jest ok. Płyn rozcieńczyć z destylką? 360mm jest w push, a 240mm w pull


O co chodzi z za niskim głosem? 

Płyn jaki użyłem to ten http://www.ceneo.pl/24060149;pla?se=GbURRsztAQBcFsNN9HBmX6U3m_HZ5_bB&gclid=Cj0KEQjw5sHHBRDg5IK6k938j_IBEiQARZBJWk6AW4eWxNiqHJXmdEwVLnshG_RR5tu1nacd6fWhBmcaAqXD8P8HAQ#tab=spec

Link to post
Share on other sites

EVO jest bardzo wrażliwe na wszelkie spadki przepływu. Zdejmij blok i go rozbierz, jeśli jest syf na podstawce to żadne płukanie nie pomoże na 100%, bo drobinki syfu są powbijane w finy podstawki. 

 

Borygo itp płyny chłodnicze są ok, tylko trzeba je rozcieńczyć bo są gęste. Można bez rozcieńczania, ale lepiej jest z, zwłaszcza gdy w układzie jest EVO

 

Wszystkie śrubki w systemie montażowym  bloku dokręciłeś na maksa ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, wszystkie są na maksa. Będę musiał spuścić ciecz i go wyczyścić. Trudno. Jest to skomplikowane? Mam wrażenie, że nawalają też tutaj wentylatory. Przy najbliższym przypływie gotówki postaram je się na coś wymienić. Co polecacie do tych chłodnic tak do 40-50zł/szt.? 


Dziwne jest to, że w Idle i w grach temp. są niższe niż na AC. Tylko syntetyki wyciskają takie temp.

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem też że dobrze się na tym znasz. Jak poskladam całe LC tj. Wentylatory, nowe węże, trochę złączek to mocno będę myślałem nad skalpem

A blok przeczyszcze jak będę miał właśnie złączki i węże bo nie doskwiera mi to za bardzo (lecę tylko w przeglądarkę, więc nawet się nie męczy), zlanie całego układu, napełnienie to jednak trochę zabawy.

Link to post
Share on other sites

Prosty układ masz, także płyn łatwo do spuszczenia. Na upartego 20-30 min na spuszczenie płynu, zdjęcie bloku i czyszczenie i ponowne poskładanie ;)

 

 

 

Ostatnio przerabiałem to u siebie i to bez spuszczanie całego płynu  :rotfl:

 

17342579_2086309011595963_11095763844083

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spuścić płyn to najprostsza robota... Jak temp. są mizerne rozbierasz blok CPU nic trudnego i albo go czyścisz porządnie albo wyjmujesz z niego taką blaszkę która wpływa w sposób bardzo efektywny na restrykcje bloku i która gromadzi najmniejsze syfy przez co przepływ spada do minimum i masz takie objawy jak zimne chłodnice i temp. z kosmosu. Druga sprawa masz procesor z tych co otrzymały jakiś klej zamiast lutu i temp. przez to też możesz mieć co najmniej dziwne. Na twoim miejscu jednak zajął bym się w 1 kolejności nad rozebraniem bloku CPU, a potem myślał. Co do "skalpowania" polecam z allegro kupić formę pod swój procesor i samemu zrobić bo przy użyciu takiej foremki naprawdę ciężko o jakieś uszkodzenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zobaczę, zobaczę, tylko będę musiał znaleźć chwilę czasu w natłoku świąt.

Co do skalpu raczej nie chcę się uczyć na swojej i7. Mam nieużywanego g2030 to może nim się pobawiem.Pod obudową mam część chłodnicy 360mm, tam gdzie jest korek. Wystarczy odkręcić i zleci sam?

Link to post
Share on other sites

Dziś po 18 będę w domu. Zleje ciecz w połowie, albo całą, zobaczy się jak wyjdzie i rozbiorę blok. Po świętach kupuję węże i złączki 90° i 45°.

 

Co sądzicie o tym adapterze? Tą drugą część można odkręcić?

http://angela.pl/p8734,alphacool-adapter-obrotowy-45-90-g1-4-na-ig1-4-deep-black.html

Link to post
Share on other sites

To słabo, kupiłem blok używany i nie było tego, ale wiem że gość przede mną też miał i7 4790k, a zestaw miał składany przez jakąś firmę więc chyba jest odpowiedni.

Blok rozebrany, syfu jest nie mało. Czym mogę to przeczyscic? Benzyna ekstrakcyjna? Czy może sama woda destylowana?Co dalej robić?53a75501e94de59dc0f8a99687cf4b83.jpgab11d25c4c3274c10979005d39bff4f6.jpga7821460e03d2440bc2be16e81a4e4d3.jpg

Edytowane przez kroni
Link to post
Share on other sites

Ale brudasek :) Wystarczy płyn do naczyń i szczoteczka do zębów ale taka prosta bez udziwnień. Delikatnie i z wyczuciem co by finów nie krzywić wyszczotkować aż zejdzie brud. Przebarwienia metalu mogą zostać raczej trudno bez odpowiedniej chemii usunąć.

Link to post
Share on other sites

Finy sa grube i ich nie da się łatwo wykrzywić. No w bloku ma jet plate uniwersalny J3 nie jest on optymalny ale różnica to jest ok 1 stopień.

 

Składając blok zwróciłes uwage czy jest ok, czy nie jest o 90stopni przekrecona podstawa?

Edytowane przez Asica10
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...