Skocz do zawartości

Dysk SSD do starszego lapka HP g62,warto?Jaki?


Recommended Posts

Witam

Planuje dokupienie do mojego leciwego HP g62 -a25EW obecnie jest jakis 320gb po przebiebu ponad 12k h i dziala dosc wolno,a chciałbym lekko usprawnic staruszka.

Opłaca się wg wkładać SSD? I ile musiałbym wydac?Nie chcę demona prędkości bo to laptop tylko do neta i filmów.Wiadomo jak najmniej.

Co możecie polecic?

Link to post
Share on other sites

Opłaca się kupić SSD. Laptop dostanie wtedy nowe życie. Tak właśnie zrobiłem ze swoim Samsungiem:

 

http://www.jakikomputer.com/?id=4

 

http://www.mobileman.pl/samsung_p460__np_p460_aa0apl_,474,laptop.html

 

http://www.emag.pl/laptop-samsung-p460-np-p460-aa01pl-pl-338055/pd/D6QTNMBBM/

 

Teraz (z Windowsem 10) pracuje bez porównania lepiej.

 

Zdecydowanie GoodRam Iridium Pro 240 GB.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Panowie ja ze tego lapka zaplacilem 400zl takze wydawanie 400zl na ssd jest dla mnie glupota.Nie potrzebuje 240gb do przegladania neta i filmow spokojnie wystarczy 128gb.W gre wchodza takze uzywane ssd.

Jeśli tak - to nie ma problemu. Powiem tak - każdy bez wyjątku dysk ssd, nawet używany (ale w pełni sprawny) - będzie lepszy niż dysk HDD. I to znacząco lepszy. Kupuj więc nawet 128 GB.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o szybkość - to tak jak już pisałem - każdy dysk SSD będzie szybszy od dysku HDD. Bo o to się pytasz - czy warto usprawnić laptopa, którego masz, bo obecny dysk HDD działa wolno. Więc odpowiedź brzmi: warto.

 

Kupno czy to używanego dysku SSD, czy dysku HDD czy każdego innego podzespołu niesie ze sobą większe ryzyko, niż zakup nowego podzespołu, że może taki zakup okazać się problematyczny bo coś będzie uszkodzone czy bardziej awaryjne z racji stopnia wyeksploatowania. Chociaż oczywiście "nówki" też na samym starcie mogą być problematyczne - no ale od tego jest gwarancja. W przypadku GoodRam Iridium Pro 240 GB to aż 5 lat.

 

Wróżkami nie jesteśmy, jaki używany dysk SSD kupisz i jaki okaże się jego faktyczny stan... Może trafisz dobrze - a może niekoniecznie. Czy ten kupiony używany dysk będzie miał jeszcze jakąś gwarancję czy też nie.

Link to post
Share on other sites

powiem Ci szczerze - ciesz się że działa i w ogóle działa i nie dokładaj do niego, pewnie niedługo padnie, aż się zdziwiłem jak zobaczyłem temat "Dysk SSD do G62". Jak płyta nie padnie, to pewnie połamią się zawiasy. Sprawdź smart obecnego dysku i zrób test, jak jest ok, to postaw sobie Windows 10. 

Link to post
Share on other sites

powiem Ci szczerze - ciesz się że działa i w ogóle działa i nie dokładaj do niego, pewnie niedługo padnie, aż się zdziwiłem jak zobaczyłem temat "Dysk SSD do G62". Jak płyta nie padnie, to pewnie połamią się zawiasy. Sprawdź smart obecnego dysku i zrób test, jak jest ok, to postaw sobie Windows 10. 

Powiem Ci tak..nie skomentuje tego wg.

Link to post
Share on other sites

Mój laptop też jak widzisz nie jest zbyt cenny - a jednak wymieniłem w nim dysk - i to na 240 GB. Używany jest wprawdzie wyłącznie jako maszyna do pisania i do internetu - ale nie żal mi było kupić nowego dysku SSD. Pomimo, że sam laptop przedstawia może i niewielką obecnie wartość - to jednak jest w zupełności wystarczający do tego typu zastosowań i trochę jeszcze posłuży. Jeśli też masz takie założenie - to nie widzę problemu z kupnem dysku SSD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...