Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Stoję przy ciężkim wyborze. Mam ok. 1700zł na Procka + Mobo.

 

Moje pytanie to czy lepiej kupić:

(używane)

-i7 4790k (ściągnąć ihs i OC do ~4.8ghz)

- asus z97 sabertooth mark s/1 (mega będzie pasować do mojego moda) lub jak niestarczy kaski to np. gaming 5 od gigabyte

 

CZY

(nowe)

-i5 6600k (jak się uda to oc do 4.5ghz)

-asrock z170 extreme 4

- 2x8gb ram chociażby veganki low profile

 

 

Nie jestem typowym graczem, od komputera wymagam czegoś więcej, min. szybkiej niezawodnej pracy, ponadto dużo rzeczy robię jednocześnie, często korzystam z vegasa, photoshop, adobe, c++ itp.

 

 

Reszta podzespołów:

 

 

Cooler: phanteks ph-tc14pe

Case: Corsair 500r white

Gpu: r9 280x toxic (możliwe, że na dniach będzie jakiś gtx 970, rx480, albo i nawet r9 fury)

Psu: SuperFlower leadex platinum 1200w (wiem overkill, ale w BF kupiłem go w przeliczeniu na zł za ok. 500zł)

Ram: 2x8gb hyperX black 1866mhz

SSD: transcend ssd 370s 120gb

HDD: Seagate Baraacuda

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie ma co się pakować w starą podstawkę i DDR3, bierz 6600K

W tym przypadku to argument inwalida.

 

 

często korzystam z vegasa, photoshop, adobe, c++ itp.

I7 to będzie dla Ciebie zdecydowanie lepsza opcja. W zastosowaniach profesjonalnych każda dodatkowa moc się przyda.  

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

bierz I7, mi też doradzali i3 6100, ze nowe , że poźniej wymienie na i5 etc., w koncu po kilku tygodniach przeglądania testów, za i przeciw, wziąłem starego i5 2500k, OC i teraz śmieje sie z posiadaczy nie kręconych i5 6400/6500, bo za grosze (250 zł wyniosła mnie dopłata po sprzedaży phenoma) mam konfig, który ludzie za 1300 skladają i w dodatku wydajniejszy

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

legendarnej wydajności w broadwell?

Głównie było widać to w grach. Oczywiście nie był to kolosalny skok względem innych cpu, jednak, jak na intel z ich obecną polityką całkiem sporo. Ale serwisy it do dziś płaczą gdzie jest eDRAM ;) 

 

 

 

przepaść

Nie ma takowej.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...